#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Přihlásit se Přihlásit se přes Facebook

Zapomenuté heslo

Nemáte účet? Registrujte se

Vytvořit nový účet uLékaře.cz

Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet? Přihlaste se zde

Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.

Přihlásit se přes Facebook
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Chcete se přihlásit? Přihlaste se zde
Nemáte účet? Registrujte se

EEG vyšetření

Mozek a nervy Lenka 7.10.2012

Dobrý den, děkuji za odpověď na výše uvedený předmět dotazu, který byl zodpovězen 30.9. Nenašla jsem ale v odpovědi, co tedy ta "nerytmika" znamená v praxi, když nesouvisí s epilepsií. Není to nějaká lehká mozková disfunkce apod., neznamená to třeba, že bude syn dyslektik, dysgrafik apod.nebo levák(nemá... Zobrazit více

fotografie.jpg
Odpovídá lékař:

MUDr. Magdaléna Hlavačková

Dobrý den, nerytmika znamená, že graf není zcela správný, že není rytmický, je nepravidelný, ale nejsou... Celá odpověď

Bolesti po operaci plotének

Chirurgie Romana 7.10.2012

Dobrý den, manžel je týden po operaci plotének (už podruhé, první před 10ti lety, nyní je mu 40let), měl dva výhřezy, jeden do míšního kanálu a druhý na jiné ploténce na opačnou stranu. Oba výhřezy utlačovaly nervový kořen. Bolest v zádech prakticky neměl ani před operací, ale šílená bolest v levé noze.... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-07 v 16.53.11.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Milan Navrátil

Stav má jistě předpoklady ke zlepšení stavu. Nejvýznamnější je informace vašeho operatéra o stavu... Celá odpověď

Kapavcita angina

Infekce Jaroslav 7.10.2012

Jake ma projevy kapavcita angina?? Kdyz ji clovek chyti pri orale do krku, tak ji asi pri beznem vysetreni z moci nezjistiti ale pri vyteru z krku na orl by ji asi zjistit meli nebo ne?? Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den. Při podezření na pohlavně přenosné nákazy probíhá diagnostika a léčba na dermatovenerologické... Celá odpověď

Nitrofurantoin v těhotenství

Gynekologie Iva 7.10.2012

Dobry den, ráda bych se zeptala na léčbu chronického zánětu močových cest v těhotenství. Jsem v I. trimestru 6tt a můj urolog mi vzhledem k chron.zánětu moč. cest naordinoval užívání Nitrofurantoinu 0-0-1 po celou dobu těhotenství, tedy s výjimkou III.trimestru. Říkal mi , že není žádné riziko pro plod.... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pokud je vyšší riziko pro Vás,že budete mít stále infekci, tak v pořádku. Nelze nasadit jakékoli... Celá odpověď

Těhotenství

Gynekologie Michalka 7.10.2012

Dobrý den . Chtěla bych se zeptat zda-li je možné abych byla těhotná . Beru antikoncepci pravidelně a před 3 týdny jsem měla menstruaci i když se o 2 dny opozdila . Před třemi dny jse mi yačalo dělat zle v různých intervalech , je mi na zvracení jsem unavená , bolest hlavy . Nevím co by to mohlo být... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

DOBRÝ DEN,UDĚLEJTE SI TEST. TĚHOTNÁ ASI NEBUDETE. Celá odpověď

Přechod z Sylviane na Belara

Gynekologie Tereza 7.10.2012

Dobrý den, chtěla bych se zeptat užívala sem třičvrtě roku antikoncepci Belara potom sem skusila Sylviane, ale nevyhovovala mi užívala sem ji 3 měsíce a ted mám znovu předepsanou Belaru a nevím jestli mám začít užívat hned jak doberu poslední prášek nebo si mám dat 7 denní pauzu.Prosím spěchá to dneska... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

DOBRÝ DEN,UDĚLEJTE PAUZU. POKUD JSTE SI VZALA PRÁŠEK HNED,NIC SE NEDĚJE. Celá odpověď

Předepsání antikoncepce bez souhlasu rodičů

Gynekologie aliel 7.10.2012

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy se má zrušit zákon o tom, že do 18 musíme na gynekologii v doprovodu rodičů, a že antikoncepci nelze předepsat bez jejich souhlasu. Na gynekologii jsem byla v květnu poprvé (v únoru mi bylo 16) a nechala si předepsat antikoncepci,lékařka mi ji dala a mamce jsem... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, zákon stále platí, lékaři si to nevymysleli. Na gynekologii budete muset docházet v doprovodu... Celá odpověď

Selhání postinoru - riziko pro plod

Gynekologie Karolina 7.10.2012

Dobrý den, potřebovala bych poradit v této věci : kamarádka měla nechráněný styk a hned druhý den si vzala postinor. Přesto je těhotná - potvrdil to ultrazvuk, výsledky krve (je ve třetím týdnu). Gynekoložka jí řekla, že postinor nezabral z důvodu, že po jeho požití měla pak silný průjem. Ale že i tak... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, pokud užila postinor do 72hodin po s::tyku, obavu z poškození mít nemusí. Ve vývoji je fáze,které... Celá odpověď

Nitroděložní tělísko

Gynekologie Lucie 7.10.2012

Dobrý den, je mi 19 let,a už pár let nemůžu brát žádnou hormonální antikoncepci k vuli svým zvýšeným jaterním testům,pokaždé když sem začala brat pilulky nebo náplasti hladina ALT a AST vzrostla a musela sem antikoncepci vysadit,pan doktor mi navrhl nitroděložní tělísko MIRENA myslíte že je pro mě... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, výhodou mireny je lokální působení v děloze a nevstřebávání se do celého těla. Byla by pro... Celá odpověď

Bolest prsou

Gynekologie Dajena 7.10.2012

Dobrý den, paní doktorko, chtěla bych se Vás zeptat, zda-li nevíte, čím by mohla být způsobena bolestivost mého prsa. Již druhý měsíc mě bolí pravé prso. Je to palčivá a tupější bolest na vnější straně prsa, která vystřeluje do podpaží. Bolest je nepravidelná, někdy je intenzivnější a někdy na několik... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den,může to být čímkoli,nelze vše zde rozepsat. Navštivte gynekologa nebo praktického lékaře a... Celá odpověď

Opakované kyretáže ?

Gynekologie Jana 7.10.2012

Dobrý den, před 2 roky jsem začala slabě krvácet po 3 letech menopauzy. Výška sliznice byla 12 mm a prodělala jsem hystereskopii s negativním histologickým nálezem a vše ostatní bylo také bez nálezu. asi po 1/2roce jsem měla sliznici opět 13 mm bez krvácení či jiných problémů.V nemocnici to zhodnotili... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den,v prvé řadě máte reaktivní endometrium,kterémá být v menopauze max do 5mm. Že jednou byla histologie... Celá odpověď

Zelena stolice v tehotenstvi

Praktické lékařství alexandra 7.10.2012

dobry den, jsem ve 4-5 tydnu tehotenstvi, mem prvnim, prvni navstevu u gynekologa mam za tyden. jiz delsi dobu me trapi zelena stolice, nekdy prujem, nekdy zacpa, da se rici, ze to zacalo zhruba par dni o oplodneni. Znamena to neco spatneho? dekuji mockrat za odpoved Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den,jde oto zda jíte nějaké vitamíny s barvivem,může to být porucha žlučového metabolismu. Nebylo... Celá odpověď

Špatné dýchání, bušení srdce, pocity úzkosti, občas špatné polykání

Psychika MB 6.10.2012

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Během posledních dnů jsem zaznamenal potíže, při kterých se mi stává (většinou večer), že se mi hůře dýchá, mám pocity úzkosti, občas špatné polykání, či nemohu polknout vůbec, zrychlený tlukot srdce, nebo mi je od srdce slabo. Přemýšlel jsem, zda-li to může... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den- moc Vám děkuji za projev důvěry. Vaše příznaky náležejí do komplexu projevů aktivace sympatického... Celá odpověď

Pozdní očkování

Očkování Monika 6.10.2012

Dobrý den, mám syna kterému 8.října bude 6 měsíců???? Nemáme tedy už nárok na hrazené očkování proti pneumokoku???? Kolik jedna vakcína stojí pokud nebide hrazena pojišťovnou???? Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, Váš syn má nárok na očkování proti pneumokokovi. Na trhu jsou momentálně pro děti 2 vakcíny... Celá odpověď

Nezjištěné bolesti kolene

Ortopedie katka 6.10.2012

Dobrý večer, potřebovala bych poradit ohledně bolesti kolene. V listopadu 2011 mně dělali artroskopii kolene, kvůli ulomenému meniskusu-připevněn šroubkem. V červenci 2012 byl šroubek vyňat. Vše probíhalo bez komplikací. V září jsem začala chodit na posilování (bodyforming), nebylo to zas až tak na kolena,... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-07 v 16.53.11.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Milan Navrátil

Pravděporobně se jedná opětně o poškození menisku, možná toho operovaného. Bude třeba vyšetření na ortopedii,... Celá odpověď

Hiátová hernie

Vnitřní lékařství lenka 6.10.2012

Dobrý večer,15.02.2012 mi byla zjištěna malá hiátová hernie bez esofagitidy..kardie 1 cm nad úrovní hiátu,nedovírá v inverzi..chtěla bych se prosím optat..nevadí to v těhotenství?Děkuji za odpověd..hezký večer s pozdravem Lenča Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, těhotenství jako takové "nevadí", ale potíže s vaším nálezem související se mohou zejména... Celá odpověď

Poděkování

Praktické lékařství Marcela 6.10.2012

Dobrý den, já nechci položit žádnou otázku (i když bych mohla, protože také nejsem úplně fit), ale chtěla bych velmi poděkovat za odpovědi paní doktorce Heřmanské. Já když si čtu Vaše rady, tak mě to vysloveně hřeje na duši. Vy dokážete opravdu povzbudit a hrozně oceňuji, že i nepříjemné věci říkáte... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Drahá a laskavá paní Marcelo- nesmírně si vážím Vašeho pohlazení, i když jsem si vědoma toho, že si žádná... Celá odpověď

Voda na plicích

Vnitřní lékařství Jarmila 6.10.2012

Dobrý den, před pár týdny jsem absolvovala RTG srdce a plic, ergometrii a ECHO vyšetření, a to vše z důvodu vysokého krevního tlaku. Na RTG byl zjištěn stín na levé plíci, byla jsem odeslána na CT, kde byl učiněn následující závěr: regredující infiltrát v levém dolním laloku s fluidothoraxem. Moje obvodní... Zobrazit více

Odpovídá lékař:

MUDr. Milan Hrubý

Vážená paní Jarmilo, výpotek v pohrudniční dutině vzniká jako reakce poplicnice nebo pohrudnice, nejčastěji... Celá odpověď

Vytok

Gynekologie Klara 6.10.2012

Dobry den, delší dobu mě trápí tento bělavý výtok, nutno však podotknout, že mě to nijak nepálí, nesvědí nebo nebolí nic takového, proto jsem si řikala že to přejde - nepřešlo. Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, je to zcela přirozený výtok. Není třeba se tím nijak trápit. Celá odpověď

Vytok

Gynekologie Klara 6.10.2012

Dobry den , delší dobu mě trápí tento bělavý výtok, nutno však podotknout, že mě to nijak nepálí, nesvědí nebo nebolí nic takového, proto jsem si řikala že to přejde - nepřešlo. A ještě jsem chtěla dodat, že někdy je vytok zbarveny do žluta až svetle zelena, a někdy zase ne... Zobrazit více

Odpovídá lékař:

MUDr. Jan Sládeček

Ve vašem případě je nutno navštivit gynekologa,aby provedl mikrobní obraz poševní,kultivaci a citlivost... Celá odpověď

Zvětšené uzliny v tříslech

Infekce Jan 6.10.2012

Dobrý den jsem muž je mi 20 let při močení cítím pálení, což je zřejmě příznak zánětu močových cest, a pociťuji že se mi zvětšily uzliny v tříslech je možné že je to způsobené právě tímto zánětem? děkuji za odpocvěď Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den- uzlinová reakce na zánět ve spádové oblasti je logickou odpovědí imunitního systému. U mužů... Celá odpověď

Bolest pro levým žebrem

Ortopedie marie 6.10.2012

Dobrý den, mam takový problém, v pondělí mě začalo velice silně píchat pod levým prsem...bolest vyústila přes bok až do zad...celý to hodně bolelo, nejdřív při nádechu, pak i v klidu. Od té doby mne každý den píchá jako u srdce, někdy je to úplně v pořádku,ale pokud se předkloním, pak bolest nastává... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-07 v 16.53.11.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Milan Navrátil

Může se jednat o funkční kloubní blokádu v oblasti meziobratlového kloubu. Stav vyžaduje vyšetření,... Celá odpověď

RTG u malého chlapce

Urologie anna11 6.10.2012

Dobrý den, můj syn byl na RTG (pro vyloučení refluxu moč. cest) s kontrastní látkou když mu byly 2 roky. Tehdy neměl žádnou clonu na pohl. orgánech. Po 3 měsících ještě na RTG kyčle (po špatném našlápnutí nechtěl chodit), tehdy byly provedeny 3 snímky za sebou. U tohoto RTG jsem mu držela clonu na pohl.... Zobrazit více

avatar-placeholder
Odpovídá lékař:

Dobrý den, milá maminko, clona by měla na pohlavních orgánech být vždy, ale rozhodně se nebojte, že by... Celá odpověď

Zlámaná žebra

Chirurgie Anna 6.10.2012

Úraz se stal před 5 týdny. K posunu došlo u 7,8 a 10 žebra. A obratle začaly bolet po tom, co jsem zařadila více pohybu. Žebra bolí pořád. Už jsem si zvykla. Jak dlouho bude problém přetrvávat? Ráda bych se vrátila do práce. Jak dlouho se nesmí zvedat těžké věci? Už můžu pomalu zařadit jízdu na koni?... Zobrazit více

Snímek obrazovky 2020-12-07 v 16.53.11.png
Odpovídá lékař:

MUDr. Milan Navrátil

Pokud se jedná o seriovou zlomeninu žeber je hojení zdlouhavější a průběh bolestivější. Stále je vhodná... Celá odpověď

Píchání v prsu

Gynekologie lucie 6.10.2012

Dobrý den, už 3 dny mě píchá v levém prsu. Píchání se objevuje na krátkou dobu cca 2x denně na stejném místě (pod bradavkou). Žádnou bulku ani jiné změny v prsu jsem nezaznamenala. Je mi 22 let a HA neberu. může píchání znamenat nějaký vážnější problém? Děkuji za odp. Zobrazit více

Odpovídá lékař:

MUDr. Jan Sládeček

Může to být i mezižeberní nerv, pokd chcete mít naprostou jistotu nechte si vyšetřit sonografii prsů,ale... Celá odpověď

#ADS_BOTTOM_SCRIPTS##MICRODATA#