EEG vyšetření
Dobrý den, děkuji za odpověď na výše uvedený předmět dotazu, který byl zodpovězen 30.9. Nenašla jsem ale v odpovědi, co tedy ta "nerytmika" znamená v praxi, když nesouvisí s epilepsií. Není to nějaká lehká mozková disfunkce apod., neznamená to třeba, že bude syn dyslektik, dysgrafik apod.nebo levák(nemá... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, nerytmika znamená, že graf není zcela správný, že není rytmický, je nepravidelný, ale nejsou... Celá odpověď
Bolesti po operaci plotének
Dobrý den, manžel je týden po operaci plotének (už podruhé, první před 10ti lety, nyní je mu 40let), měl dva výhřezy, jeden do míšního kanálu a druhý na jiné ploténce na opačnou stranu. Oba výhřezy utlačovaly nervový kořen. Bolest v zádech prakticky neměl ani před operací, ale šílená bolest v levé noze.... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Stav má jistě předpoklady ke zlepšení stavu. Nejvýznamnější je informace vašeho operatéra o stavu... Celá odpověď
Kapavcita angina
Jake ma projevy kapavcita angina?? Kdyz ji clovek chyti pri orale do krku, tak ji asi pri beznem vysetreni z moci nezjistiti ale pri vyteru z krku na orl by ji asi zjistit meli nebo ne?? Zobrazit více
Dobrý den. Při podezření na pohlavně přenosné nákazy probíhá diagnostika a léčba na dermatovenerologické... Celá odpověď
Nitrofurantoin v těhotenství
Dobry den, ráda bych se zeptala na léčbu chronického zánětu močových cest v těhotenství. Jsem v I. trimestru 6tt a můj urolog mi vzhledem k chron.zánětu moč. cest naordinoval užívání Nitrofurantoinu 0-0-1 po celou dobu těhotenství, tedy s výjimkou III.trimestru. Říkal mi , že není žádné riziko pro plod.... Zobrazit více
Dobrý den, pokud je vyšší riziko pro Vás,že budete mít stále infekci, tak v pořádku. Nelze nasadit jakékoli... Celá odpověď
Těhotenství
Dobrý den . Chtěla bych se zeptat zda-li je možné abych byla těhotná . Beru antikoncepci pravidelně a před 3 týdny jsem měla menstruaci i když se o 2 dny opozdila . Před třemi dny jse mi yačalo dělat zle v různých intervalech , je mi na zvracení jsem unavená , bolest hlavy . Nevím co by to mohlo být... Zobrazit více
Přechod z Sylviane na Belara
Dobrý den, chtěla bych se zeptat užívala sem třičvrtě roku antikoncepci Belara potom sem skusila Sylviane, ale nevyhovovala mi užívala sem ji 3 měsíce a ted mám znovu předepsanou Belaru a nevím jestli mám začít užívat hned jak doberu poslední prášek nebo si mám dat 7 denní pauzu.Prosím spěchá to dneska... Zobrazit více
DOBRÝ DEN,UDĚLEJTE PAUZU. POKUD JSTE SI VZALA PRÁŠEK HNED,NIC SE NEDĚJE. Celá odpověď
Předepsání antikoncepce bez souhlasu rodičů
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy se má zrušit zákon o tom, že do 18 musíme na gynekologii v doprovodu rodičů, a že antikoncepci nelze předepsat bez jejich souhlasu. Na gynekologii jsem byla v květnu poprvé (v únoru mi bylo 16) a nechala si předepsat antikoncepci,lékařka mi ji dala a mamce jsem... Zobrazit více
Dobrý den, zákon stále platí, lékaři si to nevymysleli. Na gynekologii budete muset docházet v doprovodu... Celá odpověď
Selhání postinoru - riziko pro plod
Dobrý den, potřebovala bych poradit v této věci : kamarádka měla nechráněný styk a hned druhý den si vzala postinor. Přesto je těhotná - potvrdil to ultrazvuk, výsledky krve (je ve třetím týdnu). Gynekoložka jí řekla, že postinor nezabral z důvodu, že po jeho požití měla pak silný průjem. Ale že i tak... Zobrazit více
Dobrý den, pokud užila postinor do 72hodin po s::tyku, obavu z poškození mít nemusí. Ve vývoji je fáze,které... Celá odpověď
Nitroděložní tělísko
Dobrý den, je mi 19 let,a už pár let nemůžu brát žádnou hormonální antikoncepci k vuli svým zvýšeným jaterním testům,pokaždé když sem začala brat pilulky nebo náplasti hladina ALT a AST vzrostla a musela sem antikoncepci vysadit,pan doktor mi navrhl nitroděložní tělísko MIRENA myslíte že je pro mě... Zobrazit více
Dobrý den, výhodou mireny je lokální působení v děloze a nevstřebávání se do celého těla. Byla by pro... Celá odpověď
Bolest prsou
Dobrý den, paní doktorko, chtěla bych se Vás zeptat, zda-li nevíte, čím by mohla být způsobena bolestivost mého prsa. Již druhý měsíc mě bolí pravé prso. Je to palčivá a tupější bolest na vnější straně prsa, která vystřeluje do podpaží. Bolest je nepravidelná, někdy je intenzivnější a někdy na několik... Zobrazit více
Dobrý den,může to být čímkoli,nelze vše zde rozepsat. Navštivte gynekologa nebo praktického lékaře a... Celá odpověď
Opakované kyretáže ?
Dobrý den, před 2 roky jsem začala slabě krvácet po 3 letech menopauzy. Výška sliznice byla 12 mm a prodělala jsem hystereskopii s negativním histologickým nálezem a vše ostatní bylo také bez nálezu. asi po 1/2roce jsem měla sliznici opět 13 mm bez krvácení či jiných problémů.V nemocnici to zhodnotili... Zobrazit více
Dobrý den,v prvé řadě máte reaktivní endometrium,kterémá být v menopauze max do 5mm. Že jednou byla histologie... Celá odpověď
Zelena stolice v tehotenstvi
dobry den, jsem ve 4-5 tydnu tehotenstvi, mem prvnim, prvni navstevu u gynekologa mam za tyden. jiz delsi dobu me trapi zelena stolice, nekdy prujem, nekdy zacpa, da se rici, ze to zacalo zhruba par dni o oplodneni. Znamena to neco spatneho? dekuji mockrat za odpoved Zobrazit více
Dobrý den,jde oto zda jíte nějaké vitamíny s barvivem,může to být porucha žlučového metabolismu. Nebylo... Celá odpověď
Špatné dýchání, bušení srdce, pocity úzkosti, občas špatné polykání
Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Během posledních dnů jsem zaznamenal potíže, při kterých se mi stává (většinou večer), že se mi hůře dýchá, mám pocity úzkosti, občas špatné polykání, či nemohu polknout vůbec, zrychlený tlukot srdce, nebo mi je od srdce slabo. Přemýšlel jsem, zda-li to může... Zobrazit více
Dobrý den- moc Vám děkuji za projev důvěry. Vaše příznaky náležejí do komplexu projevů aktivace sympatického... Celá odpověď
Pozdní očkování
Dobrý den, mám syna kterému 8.října bude 6 měsíců???? Nemáme tedy už nárok na hrazené očkování proti pneumokoku???? Kolik jedna vakcína stojí pokud nebide hrazena pojišťovnou???? Zobrazit více
Dobrý den, Váš syn má nárok na očkování proti pneumokokovi. Na trhu jsou momentálně pro děti 2 vakcíny... Celá odpověď
Nezjištěné bolesti kolene
Dobrý večer, potřebovala bych poradit ohledně bolesti kolene. V listopadu 2011 mně dělali artroskopii kolene, kvůli ulomenému meniskusu-připevněn šroubkem. V červenci 2012 byl šroubek vyňat. Vše probíhalo bez komplikací. V září jsem začala chodit na posilování (bodyforming), nebylo to zas až tak na kolena,... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Pravděporobně se jedná opětně o poškození menisku, možná toho operovaného. Bude třeba vyšetření na ortopedii,... Celá odpověď
Hiátová hernie
Dobrý večer,15.02.2012 mi byla zjištěna malá hiátová hernie bez esofagitidy..kardie 1 cm nad úrovní hiátu,nedovírá v inverzi..chtěla bych se prosím optat..nevadí to v těhotenství?Děkuji za odpověd..hezký večer s pozdravem Lenča Zobrazit více
Dobrý den, těhotenství jako takové "nevadí", ale potíže s vaším nálezem související se mohou zejména... Celá odpověď
Poděkování
Dobrý den, já nechci položit žádnou otázku (i když bych mohla, protože také nejsem úplně fit), ale chtěla bych velmi poděkovat za odpovědi paní doktorce Heřmanské. Já když si čtu Vaše rady, tak mě to vysloveně hřeje na duši. Vy dokážete opravdu povzbudit a hrozně oceňuji, že i nepříjemné věci říkáte... Zobrazit více
Drahá a laskavá paní Marcelo- nesmírně si vážím Vašeho pohlazení, i když jsem si vědoma toho, že si žádná... Celá odpověď
Voda na plicích
Dobrý den, před pár týdny jsem absolvovala RTG srdce a plic, ergometrii a ECHO vyšetření, a to vše z důvodu vysokého krevního tlaku. Na RTG byl zjištěn stín na levé plíci, byla jsem odeslána na CT, kde byl učiněn následující závěr: regredující infiltrát v levém dolním laloku s fluidothoraxem. Moje obvodní... Zobrazit více
MUDr. Milan Hrubý
Vážená paní Jarmilo, výpotek v pohrudniční dutině vzniká jako reakce poplicnice nebo pohrudnice, nejčastěji... Celá odpověď
Vytok
Dobry den, delší dobu mě trápí tento bělavý výtok, nutno však podotknout, že mě to nijak nepálí, nesvědí nebo nebolí nic takového, proto jsem si řikala že to přejde - nepřešlo. Zobrazit více
Dobrý den, je to zcela přirozený výtok. Není třeba se tím nijak trápit. Celá odpověď
Vytok
Dobry den , delší dobu mě trápí tento bělavý výtok, nutno však podotknout, že mě to nijak nepálí, nesvědí nebo nebolí nic takového, proto jsem si řikala že to přejde - nepřešlo. A ještě jsem chtěla dodat, že někdy je vytok zbarveny do žluta až svetle zelena, a někdy zase ne... Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Ve vašem případě je nutno navštivit gynekologa,aby provedl mikrobní obraz poševní,kultivaci a citlivost... Celá odpověď
Zvětšené uzliny v tříslech
Dobrý den jsem muž je mi 20 let při močení cítím pálení, což je zřejmě příznak zánětu močových cest, a pociťuji že se mi zvětšily uzliny v tříslech je možné že je to způsobené právě tímto zánětem? děkuji za odpocvěď Zobrazit více
Dobrý den- uzlinová reakce na zánět ve spádové oblasti je logickou odpovědí imunitního systému. U mužů... Celá odpověď
Bolest pro levým žebrem
Dobrý den, mam takový problém, v pondělí mě začalo velice silně píchat pod levým prsem...bolest vyústila přes bok až do zad...celý to hodně bolelo, nejdřív při nádechu, pak i v klidu. Od té doby mne každý den píchá jako u srdce, někdy je to úplně v pořádku,ale pokud se předkloním, pak bolest nastává... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Může se jednat o funkční kloubní blokádu v oblasti meziobratlového kloubu. Stav vyžaduje vyšetření,... Celá odpověď
RTG u malého chlapce
Dobrý den, můj syn byl na RTG (pro vyloučení refluxu moč. cest) s kontrastní látkou když mu byly 2 roky. Tehdy neměl žádnou clonu na pohl. orgánech. Po 3 měsících ještě na RTG kyčle (po špatném našlápnutí nechtěl chodit), tehdy byly provedeny 3 snímky za sebou. U tohoto RTG jsem mu držela clonu na pohl.... Zobrazit více
Dobrý den, milá maminko, clona by měla na pohlavních orgánech být vždy, ale rozhodně se nebojte, že by... Celá odpověď
Zlámaná žebra
Úraz se stal před 5 týdny. K posunu došlo u 7,8 a 10 žebra. A obratle začaly bolet po tom, co jsem zařadila více pohybu. Žebra bolí pořád. Už jsem si zvykla. Jak dlouho bude problém přetrvávat? Ráda bych se vrátila do práce. Jak dlouho se nesmí zvedat těžké věci? Už můžu pomalu zařadit jízdu na koni?... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Pokud se jedná o seriovou zlomeninu žeber je hojení zdlouhavější a průběh bolestivější. Stále je vhodná... Celá odpověď
Píchání v prsu
Dobrý den, už 3 dny mě píchá v levém prsu. Píchání se objevuje na krátkou dobu cca 2x denně na stejném místě (pod bradavkou). Žádnou bulku ani jiné změny v prsu jsem nezaznamenala. Je mi 22 let a HA neberu. může píchání znamenat nějaký vážnější problém? Děkuji za odp. Zobrazit více
MUDr. Jan Sládeček
Může to být i mezižeberní nerv, pokd chcete mít naprostou jistotu nechte si vyšetřit sonografii prsů,ale... Celá odpověď