Špinění uprostřed cyklu
Dobrý den, mám dotaz ohledně hnědého výtoku (špinění), které mi začalo 30.9.12 tedy 14 den cyklu (týden po MS). Intenzita špinění se v průběhu 4 dnů stále mění. V úterý - 16 den cyklu Jsem měla silnější špinění se žmolky. Včera - středa 17. den cyklu špinění ustalo a dnes - čtvrtek 18. den cyklu je... Zobrazit více
Dobrý den, je to s největší pravděpodobností hormonální výkyv. Lze ho řešit hormonálně, tj tablety nebo... Celá odpověď
Telefonování
Dobrý den, mám dotaz vzhledem k telefonování. Na jaře mi byla provdena magnetická rezonance vzhledem k tomu, ze jsem měl bolesti hlavy. Všechno v pořádku. Ale co jsem si přečetli nyní, ze pokud člověk bude telefonovat dlouze, tak kvůli záření mohou vzniknout nádorová onemocnění. V tom to roce se mi asi... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, validními studiemi nežádoucí efekt telefonování na vznik nádoru mozku prokázán nebyl. I kdyby... Celá odpověď
Lekání
Dobrý den, mám dotaz ohledně lekání. Poslední dobou se lekám téměř všeho- například mě vyděsí to, že na mě někdo hlasitěji nečekaně promluví, učitelka mi zezadu sáhne na rameno, ve filmu spadne židle... Přítel zaregistroval, že se lekám i naprostých maličkostí, třeba když jsme vedle sebe leželi a on... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, nedomnívám se, že by vysazení antikoncepce potíže zlepšilo. zřejmě jste asi citlivější povahy.... Celá odpověď
Kapavcita angina
Jake ma projevy kapavcita angina?? Kdyz ji clovek chyti pri orale do krku, tak ji asi pri beznem vysetreni z moci nezjistiti ale pri vyteru z krku na orl by ji asi zjistit meli nebo ne?? Zobrazit více
Dobrý den. Při podezření na pohlavně přenosné nákazy probíhá diagnostika a léčba na dermatovenerologické... Celá odpověď
Nitrofurantoin v těhotenství
Dobry den, ráda bych se zeptala na léčbu chronického zánětu močových cest v těhotenství. Jsem v I. trimestru 6tt a můj urolog mi vzhledem k chron.zánětu moč. cest naordinoval užívání Nitrofurantoinu 0-0-1 po celou dobu těhotenství, tedy s výjimkou III.trimestru. Říkal mi , že není žádné riziko pro plod.... Zobrazit více
Dobrý den, pokud je vyšší riziko pro Vás,že budete mít stále infekci, tak v pořádku. Nelze nasadit jakékoli... Celá odpověď
Popalenina na ruce
Dobry den, pred tydnem jsem se pri prikladani do kamen popalil o rozpalena kovova dvirka na zapesti leve ruky. Spalenina byla bezprostredne po incidentu cervena, nevypadala hrozive, nasledujici den se z ni zacala loupat kuze a vytekat hnis. Puchyre se neudelaly. Treti den se rana otevrela, musel jsem... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Nerozumím tomu, proč jste lékaře již nenavštívil. Rána potřebuje ošetření, ošetření zánětu v ráně... Celá odpověď
Ortopedie - koleno
Dobrý den, měli bychom dotaz - vysvětlení následující lékařské zprávy z rengenu, který byl proveden z důvodu bolesti kolene. Pravé koleno - lehké zúžení kloubní štěrbiny a nevelké osteofyty při artroze 1.st. maximum deformačních změn je mediální části kolenního kloubu. Vakuový fenomen při zevním okraji... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Jsou zde známky ne příliš rozvinuté artrozy kolenního kloubu. Záleží na vašich potížích, pokud jsou,... Celá odpověď
Rakovina
dobrý den jak dlouho trvá než se projeví plné příznaky nádoru v hlavě. A jak dlouho s tím člověk může žít, bez léčení. a poslení otázku byl by například nádor v hlavě vidět na RTG snímku hlavy ? děkuji Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, za jak dlouho se objeví příznaky nádoru mozku je velmi individuální. Záleží na charakteru... Celá odpověď
Zvýšená teplota, pocení
Dobrý den, před 14 dny se mi během odpoledne zvedla teplota na 39, po Ibalginech během 2 dnů klesla na 37.5 ale od té doby neklesá, ani k ránu. Stále se velmi potím. Nemám rýmu, břicho nebolí, nekašlu. Tetracyklin předepsaný prakt.lékařkou nic nezměnil. Jsem velmi unavený, pouze polehávám v posteli.... Zobrazit více
Dobrý den- velmi si vážím Vaší důvěry, ale mám pocit, že zmíněnou otázku- co v současnosti můžete nejlepšího... Celá odpověď
Postranní vaz
Dobrý den.po 4 návštěvách u specialisty na kolena mi byla doporučena artroskopie-konkrétně zbroušení kloubů.S doktorem jsme o problému mluvili a říkal že v minulosti nejspíš došlo k natažení vnintřního bočního vazu o čemž jsem nevěděl až to došlo tak daleko že vaz je vytahaný a tím pádem šli prý klouby... Zobrazit více
MUDr. Milan Navrátil
Zhodnotit potíže, provést vyšetření kolena, provést vyšetření magnetickou rezonancí a potom je třeba... Celá odpověď
Zvláštní dotaz
Dobrý den, Před časem se u mě zhoršila schopnost vyjadřovat se symbolisticky. Slovy zobrazovat věci, které nelze racionálně popsat (nálady, emoce,myšlenky,city atp.) Může to souviset představivost se zrakovým orgánem? Mám trošku vyšší tlak, je možné že tato změna nastala vlivem právě vysokého... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, nemáte-li žádné jiné potíže, je poškození mozku jako příčina Vašich potíží méně pravděpobná.... Celá odpověď
Zvláštní dotaz
Dobrý den, Před časem se u mě zhoršila schopnost vyjadřovat se symbolisticky. Slovy zobrazovat věci, které nelze racionálně popsat (nálady, emoce,myšlenky,city atp.) Může to souviset představivost se zrakovým orgánem? Mám trošku vyšší tlak, je možné že tato změna nastala vlivem právě vysokého... Zobrazit více
Dobrý den- obávám se, že pokusy Vám nějak radit bez jakéhokoliv vyšetření by byly velmi nezdopovědné.... Celá odpověď
Bolest hlavy a motání hlavy
dobry den,prosím o radu uz tyden trpím ne nejak hodne zavratemi ale motaním hlavy nemam nejak pocit na omdlení nebo tak ale hlava se mi mota hlavne kdyz s ní zacnu kyvat napr ze strany na stranu pri chuzi nekdy chvílema i v sede ale v leze se cítím dobre bolí me i nad ocia ale oci mam v poradku,bolí... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, podle popisu by se mohlo nejspíše jednat o potíže od krční páteře. Nádor mozku ale samozřejmě... Celá odpověď
Latentní tetanie
Dobrý den, mému příteli (46) byla diagnostikována latentní tetanie. Bere cca měsíc hořčík 0,5g 2-0-2 + Magnosolv. Je, prosím, možné, aby mu často brněl nos a prsty na nohách a rukách? A za jak dlouho lze léčbou dosáhnout, že LT bude stabilisovaná a brnění zmizí? A ještě jedna věc, přítel pociťuje velkou... Zobrazit více
MUDr. Magdaléna Hlavačková
Dobrý den, pokud je příčinou nedostatek magnezia, měla by být tato dávka dostatečná. Pokud potíže trvají,... Celá odpověď
Dobry den pani doktorka
chcel by som sa spytat co sa stane s clovekom, ked si da pred spanim 30 ks Carvedigamma 25 mg? je mozne ze bude citit nejaku bolest pri tom ako zaspi? alebo ako to prebieha? velmi pekne vam dakujem za odpoved a prajem vsetko dobre..... Zobrazit více
Dobrý den, omlouvám se, ale tato služba neslouží k dotazům tohoto typu. Celá odpověď
Nevolnosti v těhu
Dobrý den, právě budu končit 13 tt těhotenství. Nevolnosti se mi v těchto dnech vystupňovali(do 10tt mi prakticky nic nebylo). Nezvracím, tekutinu udržím, ale něco sníst je pro mě utrpeni. Mám neustálé pocity hladu, ale jakmile zasednu k jídlu zvedá se mi žaludek a nedokážu nic sníst(prostě se musím... Zobrazit více
Dobrý den, maminkám v nemocnici dáváme Nutridrinky, dobře je tolerují a až nevolnosti přejdou,přejdou... Celá odpověď
Zelena stolice v tehotenstvi
dobry den, jsem ve 4-5 tydnu tehotenstvi, mem prvnim, prvni navstevu u gynekologa mam za tyden. jiz delsi dobu me trapi zelena stolice, nekdy prujem, nekdy zacpa, da se rici, ze to zacalo zhruba par dni o oplodneni. Znamena to neco spatneho? dekuji mockrat za odpoved Zobrazit více
Dobrý den,jde oto zda jíte nějaké vitamíny s barvivem,může to být porucha žlučového metabolismu. Nebylo... Celá odpověď
Zuby
Dobrý den, rada bych se zeptala na zuby. Jsem v 18 tt. a hýbe se mi predni zub ne nejak extremne hodne ale trosku ano. Paradentozu nemam, dasne jsou v poradku, ruzove bez bolesti a citlivosti. Hodne mi krvaceji dasne ale to je tim tehotentvim. Chtela jsem se zeptat jestli muze byt i tehotenstvim ten... Zobrazit více
Dobrý den, každý zub se trochu kýve. Je totiž upevněn v kosti na vazech, ale toto kývání těžko postřehnete.... Celá odpověď
Displasie dělož.čípku
Je mi 59 a 6.9.jsem byla na konisaci děl.čípku z důvodu CIN III.Moje gynekoložka mi doporučila odstranění dělohy,protože po histologii mám CIN II.Není možná spíše rekonisace?Proč hned takový razantní zákrok! Zobrazit více
Dobrý den,rekonizace to pravděpodobně nevyřeší, le neznám Vaši anamnézu,nevím, jak dlouho jste sledována... Celá odpověď
Hemoroidy v těhotenství
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli můžu používat dubovou kůru - gel, když jsem 33 tydnu tehotenstvi. Děkuji moc za odpověď Zobrazit více
Mám strach, že jsem těhotná
Dobrý den chtěla bych se zeptat. Poslední dobou se cítím stále unavená,nevyspaná, ikdyž mám 9 a více hodin spánku. Mám chutě stále něco jíst a občas mám migrény. Nemohu být těhotná? Beru antikoncepci Katya jeden den jsem si zapomněla, druhý den jsem si je vzala naráz. V pondělí jsem dobrala a v úterý... Zobrazit více
Dobrý den,udělejte si test a za 5 dní ho zopakujte. Těhotná být můžete i nemusíte. Celá odpověď
Otevřený zubní / kořenový kanálek
Dobrý den, asi před měsícem mi byl ošetřen s bolavým zubem. Lékař mi vyvrtal plombu a vyčistil kanálky. Problém je v tom, že mi z toho kanálu pořád vytéká krev a kanálek při doteku bolí. Je to normální aby z toho už měsíc vytékala krev a pohmat bolel? Děkuji za odpověď Zobrazit více
Dobrý den, tohle není normální. Podle moderních postupů se již kanálek nenechává otevřený do ústní dutiny... Celá odpověď
Užít tabletu po?
Dobrý den, chtěla bych se Vás touto cestou optat, zda je možné otěhotnět během plodných dnů (menstruace nepravidelná - jen dle výpočtu) při nechráněném sexu s ej.mimo pochvu. Abych upřesnila, s přítelem se rádi milujeme ke konci menstruace, kdy v sobě mám zavedený tampon (vždy do mne vnikne jen na krajíček... Zobrazit více
Dobrý den, pokud nebyly kapičky lásky,kterémůžou obsahovat spermie, tak s největší pravděpodobností ne.... Celá odpověď
Výměna hormonální antikoncepce
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je dobré si často měnit HA? V listopadu mi bude 18 let a HA beru od 17 let. Jako první jsem užívala HA Chloe,po půl roce jsem ji vyměnila a nyní užívám Jangee. Dost často mě bolí hlava.Může to být z antikoncepce? Existuje nějaký přípravek,po kterém by nebolela... Zobrazit více
Dobrý den,hlava bolet může, lze zněmit ATK, ale spíše se zaměřte na dostatek tekutin, spáku,pohybu na... Celá odpověď
Candivac
Dobrý den, preventivně beru tablety Probio aktiv a dnes jsem slyšela o doplňku stravy Candivac, chtěla bych se zeptat, jestli by byl lepší než ten Probio aktiv, ten Candivac bude asi víc zaměřený proti vzniku kvasinkových infekci a to by se mi celkem hodilo. Jinak ten Probio beru preventivně více jak... Zobrazit více
Dobrý den, dlohodobě lze oba, na druhou stranu pokud Vám jeden preparát vyhovuje, neměnila bych. Spíše... Celá odpověď