Prudká změna chování u babičky
Dobrý den paní doktorko Leskovská, moc Vám děkuji za Vaše povzbuzující slova. Kéž by měli všichni staří pacienti takové štěstí na lékaře s takovými názory. Pátrala jsem na vlastní pěst a vypátrala jsem nemocnici a rehabilitační zařízení (s velmi dobrými referencemi) v Košumberku. Což je od našeho bydliště... Zobrazit více
Nadměrné pocení
Dobrý den Pane doktore,chtěla bych se zeptat na nadměrné pocení u mého 3letého syna.Přišlo mě už od 1roku,že se více potí.Teď mu jsou 3 roky,nejenže se strašně potí přes den,ale navíc se začal strašně potit i v noci.Dám ho spát do vyvětrané místnosti,má triko s krátkým rukávem a po hodině spánku je... Zobrazit více
Dobrý den Mílo! Noční pocení bývá u malých dětí poměrně častým jevem, ale vzhledem k tomu, že se váš... Celá odpověď
Svědění penisu
Dobrý den, Mám problém že po častějším pohlavním styku s přítelkyní, mě čím dál více začíná svědět kůže na penisu a zrudne . Prosím o radu a jakého bych kdyžtak měl vyhledat specialistu? Zobrazit více
Dobrý den! S největší pravděpodobností se bude jednat o kvasinkovou infekci. Bude třeba navštívit ordinaci... Celá odpověď
Pohlavní nemoci
Dobrý den, byl jsem u lékaře s potížemi s dýcháním, byl jsem na EKG i u praktického lékaře a pak na plícní, zjistili že jsem v pořádku a předepsali mi inhalátor na dýchání, akorát se mi zdálo že doktor nezareagoval když jsem upozorňoval na bolest v pravém podbřišku, únava, nechutnost, dále jsem objevil... Zobrazit více
Dobrý den Filape! 1. bolest v pravém podbřišku muže být způsobena kýlou, srůsty, onemocněním střeva nebo... Celá odpověď
Vyrážka na spodní straně stehenní
Dobrý den, na stehně se mi objevili dva pupínky, natřela jsem se krémem a zřejmě jsem to roznesla na větší plochu, nyní jich tam mám asi 10 a trápí mě občasné svědění. Myslíte že by to mohl být opar? Zobrazit více
Dobrý den Slečno V.! U pásového oparu dochází poměrně rychle k tvorbě drobných puchýřků, které zasychají... Celá odpověď
Únavový syndrom
Dobrý den podle mojí obvodní lékařky trpím únavovým syndromem. Užívám Citalec už půl roku a nezdá se mi, že by to zabíralo. Pořád spím, nedokážu se soustředit, jsem nervozní, jakákoliv domácí činnost mě dost zmáhá. Jsem 8 měsíců v pracovní neschopnosti. Další diagnózy mám: vertebrogenní algický... Zobrazit více
Dobrý den Robyk! Léčba únavového syndromu je mnohdy velice svízelná. Předpokládám, že jste byla vaší... Celá odpověď
Bakterie hemofilus
Dobrý den, čtyřletá dcerka Nelinka už má letost potřetí antibiotika, různé záněty, 2x to bylo kvůli bakterii hemofilus v krku a vysokému CRP přes 90 a teplotám kolem 39. Loni začala chodit do školky a od té doby je pořád nemocná. Na imunologii nám řekli, že má oslabenou imunitu. Prosím Vás, jak lze nejlépe... Zobrazit více
Dobrý den, očkování proti hemofilu samozřejmě existuje. Doporučoval bych ale spíše konzultaci na imunologii... Celá odpověď
Angína a penicilín
Dobrý den, je i při lehčí angíně naprosto nutné nasadit penicilín? A je nutné, aby jej pacient bral celých 10 dní? Nevznikají tak rezistence na antibiotika? Četla jsem, že v Holandsku dostávají pacienti antibiotika na tři dny a poté jdou na kontrolu k lékaři, který posoudí, zda je antibiotika nutné... Zobrazit více
Dobrý den, právě naopak. Rezistence vzniká nejen při nadbytečném předepisování antibiotik, ale také... Celá odpověď
Pálení zadní část stehna
dobrý den,chtěla jsem se zeptat mého manžela pálí zadní část stehna je to pálení vnitřní tak co to může způsobovat? Děkuji Zobrazit více
Dobrý den, pravděpodobně se jedná o neurologický prolém z dráždění nervů, doporučoval bych proto vyšetření... Celá odpověď
Bolesti břicha
Dobrý den! V červenci mi začalo bublat v ravém podbříšku a měla jsem bolesti k tříslu. Gynekolog však vyloučil problém s vaječníkem i jiný gynekologický problém. Po měsíci mi začaly zažívací potíže. Téměř denně mě bolí žaludek, žlučník či kdekoliv po břiše, bublá mi v břiše, mám spíš zácpu, pálí mě žáha... Zobrazit více
Dobrý den, doporučoval bych kompletní vyšetření na gastroenterologii. Mohlo by se jednat jak o psychosomatické... Celá odpověď
Operace křečových žil
Dobrý den. Mojí mamku čeká operace křečových žil v Praze v motole. mamka má problém s křečovými žilami + neprůchodnost chlopně v třísle. A chtěl bych se zeptat jak ta opera bude přibližně probíhat? jestli se při takových operacích používá celková anestezie a nebo epidurální anestezie? a jak to bude... Zobrazit více
Dobrý den, výběr anestezie závisí na zdravotním stavu operovaného. Co se průběhu po operaci týče, základem... Celá odpověď
Krvaceni z nosu a usi
Dobry vecer, trpmim chronickym zanetem dutin a to v pripade jakekoli zmeny pocasi v lete i zime. Coz znamena caste uzivani nosnich kapek, ktere se snazim omezovat na vincentku a nebo sterimar. Caste smrkani vyvolava caste krvaceni z nosu, vetsinou jen z leve nosni dirky. Ale dnes se mi spontane spustila... Zobrazit více
Dobrý den, pokud krvácíte i z ucha, doporučuji rozhodně návštěvu lékaře neoddalovat. Co se týče pouze... Celá odpověď
Nadýmání a plynatost
dobrý den,podle výsledku testu na domácím lékaři se určitě jedná o plynatost spojenou s říháním a uvolňováním plynů konečníkem s následným lehkým ulevením od bolesti,avšak jen na chvíli a poté se opět dostaví křeče,které neustávají...Co mám dělat Zobrazit více
Dobrý den, pokud trpíte nadýmáním a plynatostí, doporučoval bych změnu jídelníčku a v případě neustávajících... Celá odpověď
Žlučník
Dobrý den,byl jsem před týdnem s úrazem břicha(pohmoždění) při pádu u lékaře,po následném sonu břicha mi lékěř zjistil zřejmně cystu žlučníku. Doporučil podrobnější prohlídku a v případě potvrzení diagnozy,odebrání žlučníku.Můj dotaz je takový, co vše mne vlastně po tomto zákroku čeká a zda mne tento... Zobrazit více
Dobrý den, po zákroku obvykle asi měsíc trvá rekonvalescence a obvykle po celý další život je vhodné... Celá odpověď
Cukrovka - nový lék
Dobrý den, trpím cukrovkou 2.typu. V novinách jsem se dočetl o novém přípravku na léčbu cukrovky. Ale bohužel nepsali název tohoto léku. Jen že je na trhu od roku 2008, je na lékařský předpis a podstatně drahý. Můžete mně, prosím, napsat název léku? Děkuji Zobrazit více
Dobrý den, zřejmě se jednalo o přípravek s obsahem glitazonů, tj. o Avandii nebo o Actos apod. Upozorňuji,... Celá odpověď
Balanitida
Dobry den, prosim Vas o radu. Asi pred 8 mesici po nechranenem pohlavnim styku se mi na zaludu objevilo zarudnuti. Obratil jsem se ke koznimu lekari ktery mi pouze po prohlidce diagnostikoval balanitidu. Nikdy jsem podobnym problemem netrpel. Ted me vsak trapi to ze od vzniku to stale lecim (mazu dvakrat... Zobrazit více
Dobrý den, lze v indikovaných případech provést stěr z povrchu žaludu na mikrobiologické vyšetření a... Celá odpověď
Vaskularizace?
Dobry den, mam mensi problem,ktery me trapi jiz delsi dobu.Nosim kontaktni cocky 5 let,ze zacatku zadne problemy nebyly,ale behem posledniho roku se mi objevili hlavne v koutcich oci cervene zilky,ktere nechteji zmizet. Pouzivam hydrogelove kontaktni cocky Surevue.Ocni doktorka mi na kontrole sdelila,ze... Zobrazit více
Dobrý den, u kontaktních čoček může být problémem zhoršený přístup kyslíku k povrchu oka. Pak může dojít... Celá odpověď
Zvracení po masu
Dobrý den,potřebuji poradit.Mám 8-měsíč.syna,který vůbec nepřijíma maso.Zkoušeli jsme mu dát masové příkrmy (Hami,Sunarka) a taky jsem mu uvařila kuřecí i vepřové masíčko se zeleninou,s bram.kaší.Syn se však dávi už při jezení a i když to nějak do něho dostanu,tak pak až do večera zvrací,je vidět,že... Zobrazit více
Dobrý den, problém může v první řadě ukazovat na to, že syn zkrátka není zvyklý jíst maso a jeho organismus... Celá odpověď
Kazy na předních zubech
Prosím o radu, i přesto, že chodím 2x do roka na prevent.prohlídky k zubnímu lékaři, před třemi měsíci mi lékař objevil na předních zubech (4), dva malé kazy.Po vyvrtání jsem si je nechala vyplnit bílýma plombama, ale oba zuby mě bolely na teplé, studené a na poklep. Lékař mi tedy před měsícem vytrhal... Zobrazit více
Dobrý den, alergie na plomby může nastat, to zde nevyloučíme a ani nepotvrdíme, stejně jako zde nezjistíme... Celá odpověď
Očkování děložního čípku
Dobry den, chtěla jsem se zeptat jestli je problém kdybych nebyla panna, očkovat mě proti rakovině děložního čípku. Mám být očkovaná asi za 7 měsíců. Mohu mít před očkováním první sex? Děkuji. Zobrazit více
Dobrý den, není to problém, klidně můžete být očkovaná, i když nebudete panna. Celá odpověď
Tetanovka + alkohol
Dobry den, byla jsem na přeočkování tetanu v 9 hodin ráno.Večer jsem vypila lahev vína a vykouřila krabičku cigaret.Zajímalo by mě jestli to nějak nevadí na to očkování.Jestli se mi vytvořili protilátky. Třetí den po přeočkování mi nebylo moc dobře.Bolely mě svaly,zimnice, unava,ale jen ten jeden den.Souvisí... Zobrazit více
Dobrý den, alkohol a kouření cigaret obecně oslabí Vaši imunitu, ale na očkování jako takové vliv nemají.... Celá odpověď
Nalez na cipku
Dobry den, je mi 24, pri preventivni prohlidce mi bylo z odebraneho vzorku diagnostikovano "cyto asc-h/nelze vyloucit h-sil/.doktor mi rekl, ze se mi tam abnormalne mnozi bunky a ze kdybych uz mela deti, normalne by to vyrizl a bylo by, ale v mem veku me to eliminuje pro budouci tehotenstvi.jsem objednana... Zobrazit více
Dobrý den, popsané nálezy znamenají podezřelý nález na čípku (abnormální dlaždicové buňky nebo i cylindrické... Celá odpověď
Červené fľaky
Pri akejkoľvek stresovej situácií sa mi na hrudi urobia červené fľaky a aj pri požití malého množstva alkoholu. Je možné to vyliečiť a čo akupunkúra? Zobrazit více
Dobrý dne, popsaný problém obvykle značí vyšší reaktivitu cévního systému na dráždění látkami schopnými... Celá odpověď
Chronický zánět slepého střeva
Dobrý den, jsem po operaci žlučníku laparoskopicky a udělala se mi pooperační pupeční kýla, která mi byla 14 dní po operaci odstraněna. Nyní jsem po operaci 10 dní, rána v pupíku mě stále bolí a přechází do pravého podbříšku, kde vnímám bolesti už delší dobu (rok), ale momentálně jsou daleko intenzivnější.... Zobrazit více
Dobrý den, to zde nezjistíme, doporučuji vyhledat Vašeho lékaře, který to může zjistit na základě vyšetření. Celá odpověď
Od anorexie k neustálému jedení
Dobrý den, ráda bych od vás radu - upozornuji, že k lékaři nejdu - nemám k nim důvěru, takže si musím pomoci takto. Mela jsem anorexie BMi asi 13,5. Bylo rto už desné, tak jsem se rozhodla s tím něco dělat. Zacala jsem tak nejak pravidelně jíst - pečivo, přílohy,.... A nejak mi zachutnalo. Přes... Zobrazit více
Dobrý den, problémy s příjmem potravy, jaké popisujete, není schopen člověk překonat sám bez pomoci.... Celá odpověď