Zapomenutý prášek
Dobrý den, v neděli 8.srpna jsem si nevzala prášek bylo to předposlední a 19.srpna ráno jsem měla pohlavní styk s přítelem od té doby se bojím, jestli jsem neotěhotněla jelikož na sobě sleduji příznaky (menstruace přišla ale je hodně slabá,špatně od žaludku, zvýšená únava,bolest břicha...) Děkuji za... Zobrazit více
Pokud šlo o předposlední pilulku, pak se nemusíte obávat žádných zásadních rizik. Navíc těhotenství v... Celá odpověď
Začervenání obličeje a fialovění rtů
Dobrý den, již několik měsíců mě trápí červenání obličeje, zejména na lícních kostech, spáncích a dolní polovině čela. Pleť vždy byla poněkud problematická, akné ovšem časem vystřídala pleť suchá a později se začalo objevovat právě zmiňované červenání. To je prakticky nepřetržité. Kůže působí dojmem... Zobrazit více
1) Příčina červenání obličeje může být jak celkové, tak kožní (ekzémové choroby). 2) Fialové zbarvení... Celá odpověď
Prodělaná EBV v těhotenství?
Dobrý den, jsem ve 22.týdnu těhotenství a nechala jsem si udělat test na infekční mononukleozu, protoze má sestra ji nedávno prodělala akutně. Hodnoty odběru jsou - EBV: EA Igc i igm negativn, EBNA Igc 4, 300 index pozitivni, VCa IGC 3, 700 INDEX Pozitivní, VCA IGM Negativní, závěr stav po EBV s anamnestickou... Zobrazit více
Nedá se nijak určit, kdy jste se s infekcí setkala. Ale ve většině případů to bývá již v dětství či v... Celá odpověď
Problém s žebry..
Dobré dopoledne, můj dotaz je směřován k odstranění opakovaných bolestech žeber. Tak před 5 lety jsem si na házené zřejmě poranila žebra. Lékař a RTG vše vyvrátil, tedy 3. žebro na pravé straně hrudníku pouze pohmožděno. To se mi stalo i na levé straně. Nikdy na RTG nic nebylo,ale silné bolesti jsem... Zobrazit více
Nejlepší by bylo vyhledat specializované pracoviště zaměřené na rehabilitační medicínu, kde vás vyšetří... Celá odpověď
Problém s pohybem
Dobrý den, těžko říct, jestli je můj problém psychický nebo fyzický. Poslední dva dny mám pocit, že mám problémy s pohybem, prokrvením končetin, točením hlavy a občas se zrakem. Např. v noci když usínám mám najednou pocit odkrvení rukou resp. pocit, že nemůžu rukama hýbat, samozřejmě se vyděsím (babička... Zobrazit více
Určitě by bylo vhodné provést neurologické vyšetření, v tomto věku mohou začínat některé neurologické... Celá odpověď
Otehotneni
Dobrý den, vážená paní doktorko/ vážený pane doktore, Chtela bych se Vás zeptat, jaký máte názor na otěhotnění po vysazení antikoncepce. Četla jsem spoustu příspěvků, kde lékaři nebo ženy radí počkat asi 3 mšsíce, než se o miminko začne pár pokoušet. Nyní jsem si ale na portále ulekare.cz přečetla,že... Zobrazit více
Není nutné čekat, až se tělo "očistí" od hormonů. Klidně se můžete snažit o počení ihned po vysazení... Celá odpověď
Voda na plicích
Dobrý den, chtěla jsem se informovat o stavu mého strýce, před měsícem se mu stala nehoda, popáleniny na 80% těla 3. stupně, už je po transplantaci kůže, vše se hojí dobře, akorát pravá strana plic se mu zavoďňuje a levá funguje, už měl před nehodou nějaký nález na plicích, akorát ho ignoroval a neléčil.... Zobrazit více
Tekutina se hromadí proto, že okolní tkáň je nějakým způsobem poškozená - infekční zánět, popálení, srdeční... Celá odpověď
Bulky na horním patře v ústech
Dobrý den, jsem v pubertě, a už nějakou dobu (až tři roky?) si nahoře na horním patře jazykem nahmatávám kulatou bouli o průměru asi půl centimetru, která jakoby tam nepatřila. Na dotek je opravdu jen mírně bolestivá, nic hrozného. Poslední dobou jsem si ale našla už druhou, úplně stejnou. Nevím, z... Zobrazit více
Nejlepší bude, když navštívíte zubního lékaře, který vám jednozhačně sdělí příčinu těchto projevů. Ale... Celá odpověď
Po plicní embolii
Ráda bych se zeptala na budoucnost. 24.8.10 jsem prodělala embolii plic -"pl.embolie v dolním laloku v pravo a na subsegmentální úrovni vlevo, plicní infarkty oboustranně bazálně,vyvoláv.faktorem hormonální antikoncepce,neprokázán zdroj embolizace ani trombofilní stav." Jak dlouho bude trvat bolest v... Zobrazit více
1) Bolesti jsou způsobeny pravděpodobně drážděním pohrudnice, pokud by trvaly ještě několik týdnů, pak... Celá odpověď
Uzliny
Dobrý den, mám dotaz ohledně třísla. V pravém třísle mám hmatnou bulku. Je to takový podlouhlý oválek, odhadem 2 cm. Naprosto bezbolestný. Mám to již dlouhou dobu, řádově asi v letech, ale nikdy jsem se tím neznepokojovala, zatím. Co by to mohlo být? Zobrazit více
Pravděpodobně nejde o nic závažného. Může jít o reakci na nějaké opakované infekce v urogenitální oblasti.... Celá odpověď
Dlouhodobá ryma.
Od ledna letošního roku mám stále hnisavou rýmu a vykašlávám zelenožluté hleny.První 2 měsíce jsem vybral 3* antibiotika pak 2 měsíce v prácis neustávajícím zahleněním znovu 2 měsíce neschopenka na ORL 35* vyplachování nosních dutin,zároven opět troje antibiotika bez zjevného účinku zároven léčení na... Zobrazit více
Pokud by rýma byla skutečně hnisavá - tzn. bakteriálního původu - doporučuji zhotovení autovakcíny, místo... Celá odpověď
Bolesti nadvarlete a citlivé varle
Dobrý den, můj přítel má dlouhodobé obtíže s bolestí pravého varlete, resp. i nadvarlete. Pravé varle je i zbytnělejší než levé. Problémy se táhnou již cca. 1 rok. při prvním kontaktu bylo příteli lékařem sděleno (po provedení odběrů a sonografického vyšetření), že se jedná nejspíš o nějaký problém... Zobrazit více
Doporučovala bych vyšetření prostatické tekutiny (kultivační), výtěry z uretry k vyloučení všech pohlavně... Celá odpověď
Rakovina děložního čípku
Dobrý den, když se zjistí rakovina děložního čípku a člověk podstoupí léčbu(operaci atd.), má toto vliv na budoucí těhotenství? Děkuji. Zobrazit více
To, že žena podstoupí ošetření děložního čípku kvůli rakovině, nevylučuje její budoucí těhotenství. Ale... Celá odpověď
Puchýře, svědění, uzliny
Dobrý den, již přes rok se mi stále vrací stejný problém cca 1x za měsíc. Předem bych ráda řekla, že vyšetření jak bakteriologie se sekretu, tak mykologie bylo negativní. Na palci u nohy se mi kolem nehtu vždy velmi rychle během jedoho dne objeví puchýřky, které se většinou slijí v jeden velký puchýř,... Zobrazit více
Dobrý den, navštivte imunologa a on ev. navrhne další postup, jevila by se mi smysluplná i biopsie s... Celá odpověď
Znížená funkcia štítnej zľazy
dobrý deň,rada by som poznala vas nazor. Bola som na endokrinolog.vysetreni, pretoze asi pred 5 mesiacmi mi gynekolog zistil hodnotu TSH 5,3mIU/l, teraz mi vysla hodnota 6,69mIU/l, hodnota FT3 5,07 pmol/l a FT4 15.5 pmol/l hodnota ATG 0,617 IU/ml, ATM 0,077 IU/ml GLU 4.85 mmol/l, CA 2.31 mmol/l,... Zobrazit více
Dobrý den, rozpětí hodnot normy pro TSH je 0,37-5,0 , hodnoty přes již znační manifestní hypothyreosu,... Celá odpověď
Úhrada prevenaru
Dobrý den. Mám dotaz ohledně úhrady očkování prevenarem. Paní doktorkou mi bylo sděleno, že prevenar 7 je plně hrazen zdravotní pojišťovnou a prevenar 13 stojí asi 220 kč a jsou u obojího 4 vakcíny. Dočetla jsem se, že děti které budou očkovány od 3 měsíce (což bude náš případ) prevenarem 13, nehradí... Zobrazit více
Dobrý den! Prevenar 7 je plně hrazen pojišťovnou, tedy je bez doplatku. U Prevenaru 13 hradí za jednu... Celá odpověď
Antikoncepce
Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat. Můj gynekolog mi předepsal novou antikoncepci Artizia. Chtěla jsem se zeptat, jestli je tato antikoncepce, pokud se užívá tak jak má, jestli je spolehlivá, když má méně hormonů. Dříve jsem brala Pramino, ale to mi nevyhovovalo. Děkuji Zobrazit více
Tato antikoncepce je vysoce účinná, hormony jsou sestaveny tak, aby ůčinnost byla zachována, ale má mnohem... Celá odpověď
Atrizia
Dobrý den, před půl rokem jsem vysadila antikoncepci Triquilar. Před pár dny mi lékař na opět mou žádost předepsal tabletky. Doporučil mi však Atrizii. Ze pry ma mensi obsah hormonu. Chtela jsem se zeptat zda je to pravda, zda neni horsi pro me jako 23 letou slecnu spise horsi. A jake me mohou cekat... Zobrazit více
Triguilar - obsah hormonů Levonorgestrelum 0,05 – 0,125 mg, Ethinylestradiolum 0,03–0,04mg, Artizia... Celá odpověď
Výhřez ploténky
Zdravím, chtěla bych se zeptat na problémy s výhřezlou ploténkou, poslední zpráva lékaře: přechodový obratel L5, hraniční výše meziobratl. ploténky L4-5 dorzálně. SI klouby přihrocení kl.štěrbiny SI kloubu, mírná artoza. Toto jsou výsledky z rentgenu. Moc tomu nerozumím, a tak žádám a vysvětlení a možná... Zobrazit více
Dobrý den, výhřez ploténky se z rtg snímku nepozná, tam máte jen mírné změny plotének a degenerativní... Celá odpověď
Vysvětlení lékařských slov normohydramnion, presagienty
jsem těhotná a mám v průkazu zapsány dva výrazy, kterým nerozumím. první je slovo normohydramnion a druhé slovo je presagienty. děkuji za vysvětlení Zobrazit více
Normohydramnion je slovo označující normální množství plodové vody a druhé slovo může ošetřit to, že... Celá odpověď
Problém s uchem
Dobrý den, už asi rok a půl mám při námaze problém s levým uchem, začalo to nenápadně, při fyzicky náročné aktivitě jako by mi luplo v uchu a slyšela jsem velice hlasitě svůj dech (pomůže zívnutí), poslední dobou se problém objevuje stále častěji. Navštívila jsem ušního lékaře, udělal mi audio testy... Zobrazit více
Dobrý den Jano! Sdílím názor vašeho praktického lékaře, jedná se o problém rozdílných tlaků mezi středním... Celá odpověď
Autoimunitní onemocnění
Dobrý den, mám dotaz týkající se autoimunitního onemocnění štítné žlázy, byly mi zjištěny anti tpo 209 anti tg 189. Hormony štítné žlázy v normě. Prosím o radu co se týče tohoto onemocnění, co všechno provází toto onemocnění. Jak může mít dopad na můj organismus. Vím že je předčasné o tomto hovořit každé... Zobrazit více
Dobrý den, autoimunitní postižení štítné žlázy, pokud nejsou sníženy hormony, není ničím nebezpečné,... Celá odpověď
Brániční kýla
Dobrý den, byla jsem na gastroskopii a tam mi zjistili, že mám brániční kýlu a zánět žaludku. Chtěla bych se zeptat, z čeho kýla vzniká a zda se může zvětšovat? A také, z čeho vzniká zánět? Dostala jsem léky Degan a Apo-panto, ale nevím, který z nich je na léčbu zánětu a který na kýlu. To mi lékař nesdělil.... Zobrazit více
Dobrý den, brániční kýla vzniká při oslabení svalů bránice a prostupem obsahu střevní dutiny skrz bránici.... Celá odpověď
Sperma
Dobrý den , je mi 16 let. Při ejakulaci je mé sperma čistě bílé , ale pak se v něm objeví 3 hrudky někdy i míň. Ještě tak před týdnem to bylo v pořádku , a taky si myslím , že mé sperma je v malém množství. Prosim Vás není to nic závažného? Vim , že se ještě vyvýjím , ale chctěl bych vědět , jestli pak... Zobrazit více
Dobrý den, pravděpodobně se jedná pouze o změnu ve složení spermatu. Při časté ejakulaci je totiž množství... Celá odpověď
Vyšetření epilepsie z krve a moči
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,když na vyšetření k práci po mě chtějí test z krve,biochemie,hematologie a taky vyšetření z moči,naco se tak zaměřují?zjišťuje se i zda užívám nějaké léky na nemoc?dají se z toh zjistit i neurologické problémy?Osobně mi jde o epilepsii!Protože se o ní nerada zmiňuji,není... Zobrazit více
Dobrý den, pravděpodobně jde pouze o zcela normální vstupní vyšetření. Přesto však zejména z moči jde... Celá odpověď