Konizace děložního čípku - další postup
Dobrý den, je mi 29 let a podstoupila jsem konizaci děložního čípku. Můj gynekolog mi nabídl očkování, aby se zabránilo další infekci. Já si však nejsem v případě vakcíny zcela jistá. Mám strach z vedlejších účinků, především na mé budoucí mateřství a zdraví. Chtěla bych se zeptat, jaká je pravděpodobnost... Zobrazit více
Praděpodobnosti nelze nijak vyčíslit, medicína není přesná jako nějaké propočty v matematice, bohužel.... Celá odpověď
4 týden těhotenství
Dobrý den, moc bych Vás tímto chtěla požádat o radu. Naposledy jsem měla měsíčky 6.7. Byla jsem 5.8. u lékaře a těhotenství mi potvrdil. Bohužel mi tedy neřekl, v jakém týdnu jsem, ale plod by měl mít 7-8mm. Je to možné? Není to moc velké? Nebo to mají být dvojčata? Našla jsem si na internetu, že ve... Zobrazit více
Dobrý den, v prvních týdnech není velikost měřená ultrazvukem moc přesná - zkuste měřit milimetrové měřítko... Celá odpověď
Akné
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda je normální v mém věku ( 47 ) abych měla pořád akné ? Co se s tím dá dělat ? Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Dobrý den, nemusí jít hned o akné - měla byste jít k lékaři oboru dermatologie, může jít o mnoho různých... Celá odpověď
Zlomenina vnějšího kotníku
Dobrý den, dne 26.6.2010 jsem spadl na kole a pádem si přivodil zlomeninu vnějšího kotníku s utrženými vazy a zlomeninou kosti lýtkové asi v 1/3 kosti(brano od kotníku). Vazy mi v nemocnici přišili a zlomeninu lytkové kosti zafixovali 2mi šrouby dole u kotníku. 3týdny nechodící sádra a pak další 3chodící.... Zobrazit více
Dobrý den, najděte jiného lékaře v oboru a ukažte mu veškerou dokumentaci a vyžádejte si druhý názor... Celá odpověď
Výtoky
Dobrý den, trápí mě výtok, který mě provází každý den..je bělavý někdy nažloutlý. Vím, že je to asi normální, ale mám to opravdu každý den a je docela silný. Je to pro mě nepříjemné - pořád v mokru. Chci se zeptat, jestli se toho mohu nějak zbavit. Zobrazit více
Dobrý den, pokud je výtok každý den a nažloutlý, navštivte lékaře na gynekologii, vyšetří výtok i vás... Celá odpověď
Artróza a skolióza
Dobrý den, je mi 31 let a mívám problémy s bolestí zad a kolenou. Byla jsem na ortopedii a zjistili mi začínající artrózu kolenou. U zad jsem měla za to, že mám skoliózu (jedna rehabilitační pracovnice to tak nazvala), ale při náhodném rentgenu plic mi zjistili spondylózu hrudní páteře (o celé páteři... Zobrazit více
Dobrý den, artrsa se nijak nedá ovlivnit cíleně, žijte zdravě, pohybujte se bez většího omezení /pohyb... Celá odpověď
Otěhotnení
Dobrý Den. Mám pár dotazů ohledne otehotnení.Zhruba před měśicem sem byla na laparoskopii jestli mám průchodné váječníky a dopadlo to dobře.Z přítelem se snazime o miminko už přes rok.Teť mi doktor předepsal Clostilbegyt který mám brát od 5dne cyklu a mám ho brát do 9dne cyklu a pak mi ješte předepsal... Zobrazit více
Dobrý den, doporučoval bych Vaši otázku probrat přímo s ošetřujícím gynekologem. Clostilbegyt nicméně... Celá odpověď
Vegetariánství a fibróza jater
Dobrý den. Prosím, lze při pokročilé fibróze (až cirhóze) jater s toxickou příčinou doporučit laktoovovegetariánství s tím, že množství živočišných bílkovin (z mléčných výrobků a vaječných bílků) nepřekročí 30-40 gramů denně a množství tuku, včetně skrytého, 30 gramů denně? Pokud ne, tak prosím, jaké... Zobrazit více
Dobrý den, i při fibróze jater lze doporučit vyváženou stravu. Ta by však měla obsahovat nižší množství... Celá odpověď
Boule
Dobrý den,mám takový problém...na hlavě (cca 3cm od ucha) se mi udělala malá boule...Když se směji, bolí mě.Žádný úraz jsem neměla...nevíte co by to moho být? děkuji za odpověď Zobrazit více
Dobrý den, mohlo by se jednat jak o ucpané mazové a potní žlázy, tak i o jiný novotvar. Doporučoval... Celá odpověď
Závěr ze sono vyšetření štítné žlázy
Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o vysvětlení (přeložení do "lidštiny" :)) zprávy, kterou jsem obdržela při sono vyšetření. "Žláza normálně uložená, echogenita složená. Pravý lalok objemu 11 ml. Isthmus síly 4 mm. Levý lalok objemu 9 ml. Žláza prostoupena množstvím izo až hypoechogenních uzlů do... Zobrazit více
Dobrý den, štítnou žlázu máte vcelku normálně velkou, v normálním anatomickém místě. Nicméně stuktura... Celá odpověď
Prsty u nohou
Dobry den, mam jisty problem diky nemuz se stydim nosit jine boty nez uzavrene. Mam kratne prsty u nohou, coz by nebyl ten hlavni problem. Ukazovacek vedle palce na prave noze je normalne dlouhy a na leve strane je ukazovacek kratsi. Lze nejak, napriklad vytahovanim ho nebo nejak chirurgicky prodlouzit,... Zobrazit více
Dobrý den, pravděpodobně se jedná pouze o kosmetický problém. Navíc obě části lidského těla nejsou zcela... Celá odpověď
Zubní implantát
Dobrý den, zhruba před 1.5 rokem mi byla vytržena dvojka nahoře. Zub byl předtím dlouho léčený, byly vyplněny kořenové kanálky, ale kvůli dlouho trvajícímu zánětu v kosti musel být nakonec vytržen. Vytržený zub mi byl vložen zpátky do dásně a kompozitem připevněn ke dvěma přilehlým zubům (1 a 3) s... Zobrazit více
Dobrý den, Váš ošetřující lékař má pravdu. Implantát opravdu nutný není. Bez implantátu je ale větší... Celá odpověď
Očkování
Dobrý den,mám 2měsíční holčičku a momentálně zvažuji očkování proti pneumokokům.Zajímal by mě váš názor.Nechci nic zanedbat,ale na druhou stranu se bojím,zda to není pro jejío organismus velká zátěž,obvzlášt když se většinou dává spolu s hexa vakcínou?!V rodině nejsou žádné nemoci a malá se narodila... Zobrazit více
Dobrý den, očkování proti pneumokokům lze doporučit, zejména pak u menších dětí, kde je riziko nákazy... Celá odpověď
Antikoncepce
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když užívám antikoncepci (Belara) přes rok a pravidelně jsem mívala začátek menstruačního cyklu v pondělí a poslední 2 menstruace mi začaly už v neděli, zda to něco znamená nebo zda se jedná například o nějakou hormonální změnu. Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Dobrý den, nemusíte mít obavy, rozptyl jednoho dne je zcela normální. Hezký den. Celá odpověď
Nedostavila se menstruace
Dobré odpoledne, chtěla jsem se zeptat zda je možné aby těhotenský test Gravitest 2 plus 1 ukázal třikrát špatný výsledek. Poslední menstruace mi začala 7.7 a cyklus mám po 28 dnech, skoro vždy přesný. Pohlavní styk jsem měla chráněný "pouze" kondomem a proto jsem si přo takovémto zpoždění udělala těhotenský... Zobrazit více
Dobrý den, pokud vyšel těhotenský test třikrát negativní, pak s největší pravděpodobností těhotná nebudete.... Celá odpověď
Únava, spánek
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat... Již delší dobu jsem pořád unavená, pořád bych spala. Zhruba před 3 měsíci mi byla objevena anémie. Lékář mi na to dal aktiferrin. Do toho mám pocit, že se nemůžu někdy pořádně z hluboka nadechnout, mám problémy ze zády. Skolioza, před rokem jsem chodila na rehabilitace,... Zobrazit více
Dobrý den, únava je pravděpodobně způsobena anémií. Co se bolestí páteře týče, doporučoval bych komplexní... Celá odpověď
Zvětšená játra
Přijímám Xenical. Mám zvětšená játra z pravé strany břicha. Je to normální? Zobrazit více
Dobrý den, příčin zvětšení jater je velmi mnoho a takto bohužel nelze souvislost s užíváním Xenicalu... Celá odpověď
Patní ostruha
Dobrý den, o patní ostruze jsem se zde v dotazech dozvěděla hodně - děkuji, ale přesto se zeptám - jak tato patní ostruha vznikne,co to vlastně je a dá-li se předejít jejímu vzniku? Prevence? Dále co si mám představit pod pojmem rázová vlna a jak to probíha? Děkuji moc za cenné informace Jarka Zobrazit více
Dobrý den, jedná se o kostní výrůstek na patní kosti. Vyvolávajícím faktorem je jak nevhodná obuv, tak... Celá odpověď
Activelle + Indonal
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu zároveň s přípravkem Activelle užívat i přípravek Indonal, který jsem vzhledem k nálezu myomu v děloze začala užívat před 4 měsíci. Nyní po kontrolním ultrazvuku mi lékař sdělil, že již myom zmizel, tak zda mám již přípravek Indonal vysadit. Děkuji Zobrazit více
Dobrý den, tuto otázku doporučuji konzultovat přímo s ošetřujícím lékařem, který zná Váš přesný zdravotní... Celá odpověď
Krvácení ze zadku
ahoj potřebuji pomoct mám problém kdyz jdu "kakat" tak me hrozne ale hrozne piiicha zadek a az hovinko vytlacim tak utirat ze zadku krev ale vzdy jen pri prvnim utreni dale uz pak nekrvacim ted jsem prestala jist cokoladu a bylo to docela v klidu ale zase sem snedla par tycinek kitkat -cokolada- a zadek... Zobrazit více
Dobrý den, s největší pravděpodobností je jedná pouze o tzv. fisury, tj. praskliny v okolí konečníku,... Celá odpověď
Kyčelní šlacha
Dobrý večer,je to rok apůl co sem byla na zkracování kyč.šlachy.Znovu se mi uvolnila a propadla mi část zadku,lékař mi v pondělí řekl,že mám zkusit cviky na posílení zadku,aby se mi naplo trochu svalstvo a pak,že bysme mohli zkusit operaci znovu.Není nějaké jiné řešení?Připadá mi to trochu divné,jít... Zobrazit více
Dobrý den, doporučoval bych opravdu nejprve vyzkoušet posilovací cviky. Co se uvolňování šlachy týče,... Celá odpověď
Nadměrné pití vody
Dobrý den, asi tak poslední rok musím denně vypít až 5-6 litrů vody. Není to moc? Když jí vypiju méně mám hrozný pocit žízně a je mi špatně (bolí mě hlava, únava, hlavně ráno to jde poznat, že se musím okamžitě napít,někdy piju i v noci). Také pořád pak chodím na záchod. Přitom jsem prý jinak zdravá,... Zobrazit více
Skolióza
Dobrý den, mám dost velkou skoliosu páteře (největší odchylka asi 44 stupňů) a moje lékařka mě chce poslat na operaci. Ještě před rokem nebo dvěma říkala, že na takové řešení je času dost, ale na poslední kontrole jako by otočila a říkala, že v pozdějším věku už se s tím nedá nic dělat. Vůbec z té vyhlídky... Zobrazit více
Dobrý den, operace je to sice náročnější, ale v brněnské nemocnici jsou špičkoví odborníci a mají vysokou... Celá odpověď
Bolest zad a krční páteře
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat za našeho tatínka. Již delší dobu (přes půl roku) ho trápí bolesti zad mezi lopatkami a bolesti krční páteře. Absolvoval řadu vyšetření, ale zatím mu nic nepomohlo. Rtg.Cpáteře - lordosa napřímena, páteř v ose, mírné snížení C5-7, foramin C5-6 a C6-7 zasahují drobné dorz.osteofyty... Zobrazit více
Dobrý den, poohlédněte se ve vašem okolí po odborníkovi z oboru rehabilitace / v nemocnici jistě musí... Celá odpověď
Bolest žaludku
Dobrý den, ráda bych Vás požádala o vyjádření: čtvrtý den mě trápí bolesti žaludku(asi) + pálení žáhy (v noci nesnesitelné). První den mě bolelo jen v podbřišku - měla jsem podezření na zánět močového měchýře, pak ale bolest postupovala směrem nahoru do žaludku. Nyní tředí den bolest v žaludku+pálení... Zobrazit více
Dobrý den, bylo by dobré nvštívit nejprve obvodního lékaře - pohovoří s vámi, vyšetří vás a doporučí... Celá odpověď