Vyšetření holter ekg
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli ta krabička a ty dráty co mi budou hlídat srdce nějak překážet při každodenní činnosti. A také by mě zajímalo jestli během toto 24hodinového měření budu moci mít podprsenku. Děkuji za Vaši odpověď. Zobrazit více
Dobrý den, neměly by překážet, domluvte se se sestrou při nasazování v den, kdy budete začínat vyšetření... Celá odpověď
-bolest zubů. šíření zánětu do tváře
Dobrý den,již 2 roky mě trápí zuby. Nejdříve 5vlevo nahoře-po 4xtýdenní drenáži a 2 ATB mi ji vytrhli, po 3 měsících následovalo odstranění zánštlivé tkáně na zubní chirurgii. Dodnes pociťuji tlak a občas i bolest v tváři i kosti. Bohužel se nyní k tomu přidal problém další. Již 2xjsem dostala ATB Xorimax... Zobrazit více
Dobrý den, může to být, ale nejpravděpodobnější je spouvislost opravdu se zuby a dokud se vše kolem zubních... Celá odpověď
Štítná žláza a zelené potraviny
Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je možné a vhodné při palpačném zvětšení štítné žlázy, s uzly po obou stranách, velikosti 1,5 cm a užívání Letroxu užívat současně Zelené potraviny (mladý ječmen a chlorella pyrenoidoza), zda mohou pomoci problémy se ŠZ vyřešit? Děkuji za odpověď Zobrazit více
Dobrý den, zelené potraviny klidně používejte, vyhněte se ale řase jménem KELP, ale plné vyšeření a vyléčení... Celá odpověď
Intimní
Dobrý den.Mám problém že už zhruba od jara mě nejde přehrnout předkožka a špička vypadá jako by jsem si ruce dlouho máchal v horký vodě.Co se týče sexu je vše ok ale partnerce se to přestává líbit(nemluvě o hygieně).K doktoru se stydím tak doufám ve Vaši radu.Předem děkuji a nashledanou. Zobrazit více
Dobrý den, obávám se, že to bez lékaře nepůjde, lékař na urologii je na tyto situace připraven, není... Celá odpověď
Spálená kůže mezi ňadry
Dobrý den, ve středu jsem se ošklivě spálila (poprvé v životě) na sluníčku. Kůži jsem opečovávala aby se co nejrychleji uzdravila (chladila, mazala speciálníma prostředkama). V Pondělí (5. den po spálení) už mé tělo bylo krásně hnědé, jen mezi ňadry a pod nimi mi zůstala zarudlá kůže. Večer mě ovšem... Zobrazit více
Dobrý den, nelze předvídat, jak moc je kůže poškozena, rozhodně vám opalování nemohu schvalovat - je... Celá odpověď
Ložiska v játrech
Dobrý den, prosím o radu.Je mi 32 let, od 18-ti po mononukleóze zjištěno astma bronchiale, váha 56 kg.Po lécích nabráno až na 104 kg.Byly mi naleteny 3 ložiska v játrech 3x3 cm a asi dvacet menších.Konoloskopie negativní, zjištěn reflux jícnu a zánět žaludku, beru Helicid. Byla jsem odeslána na PET/CT,... Zobrazit více
Dobrý den, pokud nejsou ložiska zhoubná, budete chodit do poradny pro nemoci jater /hepatologie/, kde... Celá odpověď
Bolest v podbřišku, nevolnost
Dobrý den, několik dní pociťuji bolesti a napětí v podbřišku, bolest je tupá a vystřeluje do zad. Typovala jsem na gynekologický problém (na gynekologii se brzy chystám), ale nevím,zda se spíš nejedná o střevní problémy. Zároveń s bolestí se objevila plynatost, neustálé "škrundání" v oblasti střev,... Zobrazit více
Dobrý den Agatko! Takto na dálku bez možnosti s vámi hovořit a hlavně vaše břicho vyšetřit opravdu mohu... Celá odpověď
Vyhřez ploténky operace
Dobrý den,od ledna 2010 trpím bolestmi zad v křížové oblasti,byla jsem na různých vyšetřeních,užívala jsem spoustu léků,nyní po vyšetření CT mi neurolog sdělil,že je to na operaci,je tomu tak ?cirkulární protruse disku L4 a mediální hernie disku L5,obojí s impresí durálního vaku,limitní kanál L3... Zobrazit více
Dobrý den Miso! Názor zda je vhodné provést operaci páteře či nikoli musí vyslovit lékař, který zná váš... Celá odpověď
Zvýšené ASLO
Dobrý den. Je mi 34 let a v posledním roce mám za sebou už 4 angíny, i když jsem na ně nikdy netrpěla. Při žádné z nich mi nebyl udělán výtěr, ale rovnou jsem dostala ATB a to Penicilin Mega. Poslední angínu jsem prodělala v květnu, poté zjištěno ASLO 337 a dostala jsem žádanku na ORL vyšetření. Tam... Zobrazit více
Dobrý den Žofinko! Čtyři angíny za poslední rok už by mohly být důvodem k odstranění mandlí, většinou... Celá odpověď
Tlaky v žaludku
Dobrý den, již delší dobu mám problémy se žaludkem. Jedná se o tlaky žaludku přímo pod žebry, které přidává pocit na zvracení. Když chci usnout nejde to přes tu bolest a myšlenku, že bych se mohla pozvracet. Často "grgám". Beru anacid a loseprazol, příjde mi ,že bez výsledku. Chtěla jsem se zeptat co... Zobrazit více
Dobrý den Báro! V každém případě bych doporučovala nechat se vyšetřit pomocí gastroskopie, aby tak mohla... Celá odpověď
Fleky na jazyku
Dobrý den, ohledně mého problému jsem již psala, ale bohužel je to snad nevyřešitelný problém. Od těhotenství se mi začaly dělat fleky na jazyku, nemá to nic společného s afty. Zpočátku jsou malé červené okolo bílé postupně se zvětšují přes polovinu jazyka a pak zmizí. Zjistila jsem, že moje dcera 2... Zobrazit více
Dobrý den Lucie! Mapovitý jazyk se může vyskytovat bez známé příčiny, ale také může provázet některá... Celá odpověď
Parciální ablace nehtu
Dobrý den, můj otec má opakovaný problém se zarůstáním nehtu na noze. Protože mu byla provedena ne kvalitně parciální ablace - nedošlo k dostatečnému lokálnímu umrtvení a později se rána kvalitně nezahojila má otec velice špatnou zkušenost a dalšího stejného zákroku se velice bojí. Vzhledem k tomu,že... Zobrazit více
Dobrý den, kromě ablace nehtu se dá problém řešit plastikou nehtového lůžka, kdy se upraví boční valy... Celá odpověď
Žilky na stehnech
Mám na stehnech takové červené žilky,někde přerušované,doktorka mi řekla že mi to za 2 roky zmizí ale budou tam obrysy,a jak jsem byl na kontrole,tak mi řekla,že bych měl zhubnout 5 kg,myslíte že když zhubnu tak to zmizí?před rokem bylo ještě vše OK.vážím 67 KG a je mi 13 Zobrazit více
Dobrý den, jestliže by se jednalo o zvýrazněnou žilní kresbu, tak ta by zhubnutím mohla zmizet. Pokud... Celá odpověď
Hypotonie
Dobrý den ráda bych se zeptala.Mám 4 letého syna.Byla mu zjištěna diagnoza svalová hypotonie.Co to znamená a co se s tím dělá.Říkali,že je vhodné cvičení.Docházela jsem s ním na cvičení,ale museli jsme to přerušit,protože hodně plakal a nikdo to s ním nechce cvičit.Nevím co tedy mám dělat a zda-li mohu... Zobrazit více
Dobrý den, hypotonie znamená snížené napětí svalů (snížený "tonus"). Hypotonický sval je oproti normálnímu... Celá odpověď
Vývoj dítěte, mentální retardace
Dobrý den mám 4 letého syna a byl mu zjištěna diagnoza PMR retar.nerovnoměrný vývoj,hyperaktivita a specif.vývoj.por.motor.funkcí.Co to znamená a co se s tím dělá.Bude moci pak navštěvovat normální školu,když se s ním bude pracovat?Děkuji za odpověd. Zobrazit více
Dobrý den, PMR retar. znamená psychomotorická retardace, tj. zpomalený vývoj psychiky a dovedností oproti... Celá odpověď
Loupání kůže na rukou
Dobrý den,mému synovy necelé 2 roky se začala loupat kůže na konečkách prstů.Dělají se mu puchýřky a celé se mu to oloupe. Na obou rukách všechny prsty.Po oloupání tam nic nemá vypadá to normálně ,ale po pár hodinách se mu to znova začne dělat.Začalo to před 2 dny.Je atopik, ale jen občas má někde ekzém... Zobrazit více
Dobrý den, loupání kůže na rukou provází celou řadu onemocnění a stavů. Doporučuji vyhledat Vašeho dětského... Celá odpověď
Léčba hypertenze
Dobrý den, můj tatínek (62 let) se léčil na hypertenzii asi 2 roky u praktického lékaře, který mu předepsal Diroton 5 mg. Před 3 měsíci pocítil asi 15 min. trvající bolest na hrudníku, dušný nebyl, trochu se zpotil a 3 dny po odeznění bolesti navštívil internistu, který mu předepsal Ramipril actavis... Zobrazit více
Dobrý den, v kompetencích naší poradny není hodnotit práci jiných lékařů. Echkardiografie se uplatňuje... Celá odpověď
Tlak v žaludku
Dobrý den,již 2 měsíce mě trápí tlak uprostřed hned pod žebry,někdy přechází do křečí.Součástí je i říhání,ale jen vzduch.Mívám i nafouklé břicho s pocitem,že prasknu.Někdy mám pocit nevolnosti ale bez zvacení.Tyto probémy jsou u mě jednou ráno,večer nebo v noci.Je jedno jestli mám po jídle nebo před,jestli... Zobrazit více
Dobrý den, Ilko! Co myslíte, že Vám poradím? Myslíte, že Vám na dálku předepíšu léky, aniž bych Vás... Celá odpověď
Mikroadenom
Dobrý den. Mám na Vás dotaz.Byl mi nalezen zvýšený prolaktin na magnetické rezonanci objeven mikroadenom.Paní doktorka nasadila Dostinex hodnoty poté v normě léčena jsem 2 roky.Nemohu stále přijít do jiného stavu po gynekolické stránce vše v pořádku.Před několika dny kontrolní odběry krve,kde mi opět... Zobrazit více
Dobrý den, Beranko! Zvýšená hladina prolaktinu je překážkou otěhotnění (což je i podstatou antikoncepční... Celá odpověď
Ztížená chůze
jsem po operaci páteře /výhřez ploténky L5S1 před 34 lety/ a kyčelních náhrad /11 a 4 roky/ mám zjištěnu zužování páteř. kanálu, ale operace neurochirurgem vzhledem k náročnosti nedoporučena, přestávám ovládat nohy - co mohu dělat? Zobrazit více
Dobrý den, Jarwo! Na dálku Vám nemohu poradit nic jiného, než abyste se s tímto dotazem obrátil na... Celá odpověď
Bolest břicha v levém podbříšku s nevolností
Dobrý den pane doktore, je mi 32 let, mám 7 letého syna, který se narodil císařským řezem.Mé problémy trvají už cca 6 let, před 5 lety jsem byla CT břicha a vše bylo v pořádku.Jedná se o bolest břicha v levém podbříšku s pocitem na zvracení a občas i s pobolívání v kříži, jak místo zmáčnu je to ještě... Zobrazit více
Dobrý den, Zuzko! Podle popisu bych to tipnul na bolest ze srůstů. Srůsty jsou pozánětlivé změny,... Celá odpověď
Bolest krční páteře
Dobrý den, již přes 15let mám problém s páteří. Zhruba před týdnem mě začala krční páteř vystřelovat do levé ruky a mrtvějí mi prsty. Můžete mi poradit co s tím (z operace mám strach). DG: M5314 dispensarizován pro torpit progred víceetáž vertebrogenní onemocnění sledován v poradně pro krční myelopathii.... Zobrazit více
Dobrý den, Sawe! Pokud se chcete vyhnout operaci, použijte všechny osatní metody. Najděte si dobrého... Celá odpověď
Vynechávání srdce
Dobrý den,asi před 4 lety jsem byla u lékaře,kvůli zrychlené srdeční činnosti.Začala jsem užívat lokren.To mě nyní už tak netrápí,ale asi rok poci´tuji takové škobrtání na hrudi,kdy mi vynechá jeden úder.Je to nepravidelné,někdy měsíc nic.Z toho pak měsíc kdy to cítim často,někdy i několikrát za hodinu... Zobrazit více
Dobrý den, Adade! Podle popisu se jedná o zcela běžnou extrasystolu, která se vyskytuje i u zcela... Celá odpověď
Vyléčení refluxního onemocnění jícnu
Dobrý den. Na základě fibroskopie mi bylcdiagnostikován reflex jícnu 1. stupně a 2 cm hiatová hernie. Bohužel jsem neměl primární symptomy, takže nedokážu posoudit jak dlouho jsem takto mohl žít. K lékaři mně zavedla až bolest za hrudí a suchý kašel. Bojím se, že nemoc byla objevena pozdě, protože... Zobrazit více
Dobrý den, opravdu léky lze nemoc pouze zmírnit, ale operativní řešení by byla možnost na plnou ůzdravu... Celá odpověď
Lupus
Dobrý den, mému otci (52 let) byl včera diagnistokován LUPUS. Vůbec nemáme ponětí, oč se jedná. Zda člověk s touto nemocí může žít nadále svůj život a jak dlouho? Co by měl člověk všechno podstopit? Děkuji za odpověď a vysvětlení k této nemoci Zobrazit více
Dobrý den, vyhledejte si tyto spec. stránky na netu: www.lupus-sle.cz nebo spíše www.lupusinky.estranky.cz... Celá odpověď