Pasovy opar
dobri den chtela jsme se zepatat ma 16 měsični dcera je dost oslabena a bere na to rybumunyl ječasto nemocna ale chci se zepatat byla ted z mym takou ktera ma pasovy opar nosil ji a hlidal je možne že se nakazila ajk to mam poznat ? Zobrazit více
Dobrý den, Ivano ! Existuje běžný virus zvaný varicela zoster (někdy herpes zoster) . Ten má skoro... Celá odpověď
Ztížená chůze
jsem po operaci páteře /výhřez ploténky L5S1 před 34 lety/ a kyčelních náhrad /11 a 4 roky/ mám zjištěnu zužování páteř. kanálu, ale operace neurochirurgem vzhledem k náročnosti nedoporučena, přestávám ovládat nohy - co mohu dělat? Zobrazit více
Dobrý den, Jarwo! Na dálku Vám nemohu poradit nic jiného, než abyste se s tímto dotazem obrátil na... Celá odpověď
Bolest břicha v levém podbříšku s nevolností
Dobrý den pane doktore, je mi 32 let, mám 7 letého syna, který se narodil císařským řezem.Mé problémy trvají už cca 6 let, před 5 lety jsem byla CT břicha a vše bylo v pořádku.Jedná se o bolest břicha v levém podbříšku s pocitem na zvracení a občas i s pobolívání v kříži, jak místo zmáčnu je to ještě... Zobrazit více
Dobrý den, Zuzko! Podle popisu bych to tipnul na bolest ze srůstů. Srůsty jsou pozánětlivé změny,... Celá odpověď
Bolest krční páteře
Dobrý den, již přes 15let mám problém s páteří. Zhruba před týdnem mě začala krční páteř vystřelovat do levé ruky a mrtvějí mi prsty. Můžete mi poradit co s tím (z operace mám strach). DG: M5314 dispensarizován pro torpit progred víceetáž vertebrogenní onemocnění sledován v poradně pro krční myelopathii.... Zobrazit více
Dobrý den, Sawe! Pokud se chcete vyhnout operaci, použijte všechny osatní metody. Najděte si dobrého... Celá odpověď
Vynechávání srdce
Dobrý den,asi před 4 lety jsem byla u lékaře,kvůli zrychlené srdeční činnosti.Začala jsem užívat lokren.To mě nyní už tak netrápí,ale asi rok poci´tuji takové škobrtání na hrudi,kdy mi vynechá jeden úder.Je to nepravidelné,někdy měsíc nic.Z toho pak měsíc kdy to cítim často,někdy i několikrát za hodinu... Zobrazit více
Dobrý den, Adade! Podle popisu se jedná o zcela běžnou extrasystolu, která se vyskytuje i u zcela... Celá odpověď
Alergie na kravské mléko
Byla mi zjištěna alergie na kravské mléko,ale nemám žádné zažívací problémy. Jaké bych měla mít potíže a co by se stalo, kdybych konsumovala dále výrobky z kravského mléka Děkuji za odpověď Zobrazit více
Dobrý den, Aleno ! Existují dvě odlišné jednotky, které se obvykle slučují do pojmu "alergie na kravské... Celá odpověď
Vyléčení refluxního onemocnění jícnu
Dobrý den. Na základě fibroskopie mi bylcdiagnostikován reflex jícnu 1. stupně a 2 cm hiatová hernie. Bohužel jsem neměl primární symptomy, takže nedokážu posoudit jak dlouho jsem takto mohl žít. K lékaři mně zavedla až bolest za hrudí a suchý kašel. Bojím se, že nemoc byla objevena pozdě, protože... Zobrazit více
Dobrý den, opravdu léky lze nemoc pouze zmírnit, ale operativní řešení by byla možnost na plnou ůzdravu... Celá odpověď
Lupus
Dobrý den, mému otci (52 let) byl včera diagnistokován LUPUS. Vůbec nemáme ponětí, oč se jedná. Zda člověk s touto nemocí může žít nadále svůj život a jak dlouho? Co by měl člověk všechno podstopit? Děkuji za odpověď a vysvětlení k této nemoci Zobrazit více
Dobrý den, vyhledejte si tyto spec. stránky na netu: www.lupus-sle.cz nebo spíše www.lupusinky.estranky.cz... Celá odpověď
Bolest břicha
Dobrý den! Před půl rokem jsem byla hospitalizována v nemocnici kvůli bolestem břicha (okolo pupíku).Lékaři měli podezření,že by to mohlo být z alergie na lepek.Byla jsem i na kolonoskopii, ale nic se mi nezjistilo.Po týdnu jsem byla propuštěna domů..teď nastaly ty stejné problémy.Nezvracím,nemám zácpu... Zobrazit více
Dobrý den, kromě již vyšetřeného mohou být bolesti přenesené z páteře, můžete trpět plynatostí, může... Celá odpověď
Překlad lékařské zprávy, bolest zad po autonehodě
V r.2000 jsem měla autonehodu kdy jsem měla u L1-L5 zlámané výběžky a nějaká žebra..od té doby mám bolesti zad a nyní mám sedavé zaměstnání v kanceláři a záda mě v kříži bolejí ještě víc..byla jsem na RTG a toto mi napsali do zprávy: Chondroza disku L5/S1, postscheuermannska stigmatizace bederní páteře... Zobrazit více
Dobrý den, popis říká, že máte v oblasti bederní páteře/kříže degenerativně změněnou ploténku ("opotřebovanou")... Celá odpověď
Zadržování stolice
Dobrý den, máme 3,5 letého syna a máme s ním docela problém. Vyžaduji na kakání neustále pleny. Bez pleny kakání zadržuje a prostě na záchod nejde. Nepomáhá nějaká vysvětlování, domlování, slibování. Naposledy jsme museli podat 5 kapek gutalaxu, protože to zadržoval už 5 dní. Ale to není řešení, to... Zobrazit více
Dobrý den, i když byste syna rádi co nejdříve zbavili plen, musí k tomu sám dozrát. Tj. snažte se prostě... Celá odpověď
Otěhotnění
Dobrý den. 11 měsíců se snažíme o miminko, nedaří se i přesto, že stejnou dobu užívám Utrogestan(od 17.dne MC 10 dní, menstruace byla nepravidelná). V dubnu mi byl odstraněn benigní fyloidní tumor z levého prsu(asi 3x1cm). Může mít tento nález souvislost s Utrogestanem? Měla bych být dále sledována?... Zobrazit více
Dobrý den, pokud se přirozeným způsobem ("bez pomoci lékaře") nedaří otěhotnět déle než rok, provede... Celá odpověď
Bílá skvrna
Dobrý den, na těle jsem měl mateřské znaménko, které se mi samo od sebe bezbolestně stratilo. Nyní se tam objevila bílí skvrna nepravidelného tvaru.Můžete te mi prosím říct o co by se mohlo jednat popřípadě jak se té skvrny zbavit. Po opálení se skrvna trošku zbarví do růžova, ale stále je to hodně vidět.Posílám... Zobrazit více
Dobrý den, podle fotky to vypadá, že Vám depigmentovalo (tj.odbarvilo se, pigment se vstřebal) původní... Celá odpověď
Kyčel
Dobrý den, mám problém s pravou kyčlí. Nějaký čas rekreačně běhám. Nikdy mě nic nebolelo, ale asi tak před rokem, mě začala při běhu pobolívat pravá kyčel. Myslel jsem si, že je to jenom něco krátkodobého. Jenže mě to bolelo pokaždé, když jsem šel běhat. A to pořád víc a víc. Vždycky to začíná asi tak... Zobrazit více
Dobrý den, problémy může způsobovat kromě kyčle také koleno nebo nesprávné postavení páteře. A asi by... Celá odpověď
Krevní tlak
Dobrý den, chtěla bych se zeptat co ovlivňuje hodnotu diastolického krev. tlaku. V úplném klidu mám normální hodnoty, ale po chuzi nebo jakékoliv i nenamáhavé aktivitě mám diastolický tlak i 95, přitom systolický se skoro nezvedne a je pořád okolo 120-130. Předem díky za odpověď. Zobrazit více
Dobrý den, diastolický tlak vyjadřuje, pod jakým tlakem se plní srdeční komory krví, tj.vlastně, nakolik... Celá odpověď
Pálení po močení
Dobrý den,u dcery 5let byl před 2,5lety zjištěn VUR 3.st. jednostr.. Brala zajišťovací léčbu Sumetrolim, minulý rok podstoupila vyšetření, která dopadla dobře, je bez zánětů, kontrolní moče v pořádku, (krevní obraz také), doktorka sumetrolim již vysadila, vše se zdá dobré,ale asi tak necelý měsíc si... Zobrazit více
Dobrý den, to zde bohužel nezjistíme, doporučuji nabrat do zkumavky první ranní moč na bakteriologické... Celá odpověď
Gyrablock a trombofilie
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda mohu užívat Gyrablock, který mi byl předepsán na zánět močového měchýře, jestliže jsem trombofilik po závažné trobmoze? V nežádoucích účincích je popisována právě možnost vzniku zánětu žil. Mockrát děkuji za odpověď Zobrazit více
Dobrý den, trombofilie není kontraindikací k užívání Gyrablocku (kdyby byla, byla by v příbalové informaci... Celá odpověď
Spravny cas na tehotenstvo
Dobry den,chcela by som sa spytat v akom veku je najlepsie otehotniet.Vela zien mi tvrdi, ze mlada zena znasa tehotenstvo ovela lahsie, ako starsia.A moj priatel si zasa mysli ,ze najvhodnejsie je to okolo 30 veku.To my pride uz dost neskoro.My planujeme dieta asi za rok-dva, a to my uz pride dost neskoro,... Zobrazit více
Dobrý den, nejvhodnější či ideální věk pro otěhotnění a hlavně mateřství a otcovství neexistuje. U zdravé... Celá odpověď
Antikoncepce
Dobrý den. Mam pro Vás poněkud zvláštní dotaz, ale doufám že si s ním poradíte:-) Užívám antikoncepci Sunya a vím, že její účinek mohou snížit přípravky s třezalkou tečkovanou. Nedávno jsem si koupila halšlerky a na obalu jsem se dočetla, že obsahují bylinné silice z třezalky tečkované. A proto bych... Zobrazit více
Dobrý den, obecně bohužel může. Ale v jedné hašlerce určitě není tolik extraktu z třezalky, aby to mělo... Celá odpověď
Krev z konečníku
Dobrý den, jsem rok a půl po porodu a občas se mi po vykonání stolice objeví na toaletním papíře krev. Není ji moc, spíše jen kapičky. A vykonávání potřeby je někdy bolestivé. Je možné, že se mi při tvrdší stolici nathne řitní otvor? Nemá to něco společného s poporodní jizvou? Byla jsem totiž šitá na... Zobrazit více
Dobrý den, nejspíše máte hemoroidy, které při tlačení lehce praskají, bolí a krvácejí. Doporučuji vyhledat... Celá odpověď
GE Reflux a Hiátová Hernie
Dobrý den, Je mi 25 let. Na základě příznaků (bolest za hrudní kostí, suchý kašel) mi byla provedena gastroskopie. Diagnóza je GE reflux 1. stupně a cca 2cm hiatová hernie. Jedno z doporučeních léčby refluxu je nezvyšovat nitrobřišní tlak. Chtěl jsem se zeptat, zda-li mohu běhat, plavat případně... Zobrazit více
Dobrý den, nitrobřišní tlak zvyšuje zvedání těžkých břemen, kašlání či silné tlačení na stolici. Při... Celá odpověď
Špatné vyslovování slov začínajících na souhlásky
Dobrý den, v posledních 2 letech mám občas takové výpadky, kdy se mi špatně vyslovují slova začínající na souhlásky k,r,t. Zatím to bylo vždy přechodné období cca 2-3 měsíce. Prostě jsem se občas zadrhnul a nemohl jsem se vyjádřit. Takové zakoktnutí. Nikdy jsem s tím problém neměl a plynule jsem mluvil,... Zobrazit více
Dobrý den, vzhledem k Vašemu věku se může jednat i o výraz zrání mozku nebo o přechodné psychické problémy... Celá odpověď
Očkování proti žloutence
Dobrý večer,mohu nechat očkovat 17ti měs. syna když má zelenou rýmu a kašel?Pořád nás to trápí a doktorka ho chce i přeočkovat na pneumokoka.Pneumomoka dostal s Hexou jako mimi.Do kdy musí být přeočkován?Děkuji moc. Zobrazit více
Dobrý den, při akutním onemocnění, jaké popisujete, se obvykle neočkuje. Očkovat se dá cca dva až tři... Celá odpověď
Vyšetření spermatu
Slyšela jsem nepodloženou informaci, že lze vyšetřit sperma na možnost jestli bude muž plodit pouze dívky,nebo chlapce případně oboje. Velmi by mne zajímalo,jestli taková možnost existuje a pokud ano, kam se obrátit, například v případě,že je v rodině genetické vada, které je přenosná pouze na chlapce.... Zobrazit více
Dobrý den Martino! Muž, který by plodil jen holčičky nebo jen chlapečky neexistuje. Sperma muže obsahuje... Celá odpověď
Nevolnost po prudkém probuzení
Dobrý den, stává se mi, že se v noci probudím šokem, motá se mi hlava a udělá se mi špatně. Většinou to po pár minutách přejde ale posledně se mi tak motala hlava, že jsem nemohla ani dojít na záchod. Měla jsem pocit, že se smnou všechno točí a nemohla jsem se ani soustředit očima na jedno místo. Bylo... Zobrazit více
Dobrý den! Náhlá závrať by mohla svědčit pro neurologický problém, takto na dálku, bez možnosti bližšího... Celá odpověď