únavový syndrom - výsledky vyhledávání
Záškuby svalů
Dobrý den, Je mi 21let a poslední měsíc mě začali trápit svalové záškuby (tiky) svalů, nejprve to začalo u lýtka a teď mi již škube sval v oblasti stehna, břicha a zad. Také se mi sami od sebe pohybují některé prsty na nohou. Problém ze záškuby mám nejvíce, když jsem v klidu a nic nedělám např. při... Zobrazit více
Dobrý den paní Pavlíno, chápu, že jste se vystresovala, když jste si přečetla o nemoci ALS a po online... Celá odpověď
Noční bolest nohou
Dobrý den,2 roky mě bolí nohy od třísel do stehna,bolest se postupně zvyšuje a nohy mi začnou cukat.Mám to jen když si večer lehnu.Je to dost bolestivé a nepříjemné jelikož se nevyspím.Moje neuroložka si už semnou neví rady,ted mi předepsala rivotril,ale cukání neustalo,proto Vás prosím o radu.Předem... Zobrazit více
MUDr. Kateřina Kovaříková
Dobrý den, zřejmě bude potřeba ještě i vyšetření ortopedem,příčina potíží nemusí být jen neurologická.... Celá odpověď
Meralgia paresthetica?
Dobry denden, mam dotaz ohledne problemu s nohou. Popis: pri jakemkoliv dotyku v oblasti stehna mi projedeto mravenceni ci brneni od toho mista dotyku az k hyzdi. Na leve noze. Je to i pri oblekani kalhot. Co to muze byt a kam zajit. Dekuju Zobrazit více
Dobrý den, mohlo by se jednat o meralgia paresthetica, co se projevuje intenzivním pálením až bolestmi... Celá odpověď
Bolest zápěstí
Dobrý den chci se zeptat ,delší dobu mi v práci (dělám neustálé otáčivé pohyby rukou,fabrika)bolí ruka...Na zápěstí mám jakoby bouli nebo nateklé,nedokážu přesně popsat,bolest mi vystřeluje od konečků prstů hlavně do zápěstí...Co by to mohlo prosím být?Bolest se stupnuje Zobrazit více
MUDr. Daniela Králová
Dobrý den, paní Nikolo, díky stereotypní práci máte klouby ruky více namáhány. Mohlo by se jednat o syndrom... Celá odpověď
Otok ruky po operaci karpálního tunelu
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jsem po operaci karpálního tunelu, po 6 týdnech jsem opět nastoupila do práce. Jsem zaměstnaná jako pomocná kuchařka denně tahám těžké věci. Ruku mám neustále nateklou a bolí, hrozně mi to znepříjemňuje každý pracovní den. Mám znovu navštívit lékaře zda je to normální. Zobrazit více
Dobrý den, nejspíše jste končetinu zatížila brzo po výkonu, u prací, které jsou fyzicky náročné, zahrnují... Celá odpověď
Informace
Dobry den, chtela bych vedet jestli mam narok na invalidni duchod a muze mi byt uznana choroba s povolani. prstova plestysmografie dkk prokazana Raynauduv syndrom stredne težky stupnem postizení. Lehky smíseny syndrom karpalniho tunelu vlevo,sensit forma lehkyho syndromu karpalniho tunelu v pravo Predem... Zobrazit více
Jestli máte nárok na invalidní důchod bohužel nemůžu vědět. Je nutné si o něj požádat na České správě... Celá odpověď
Bezpečnost HA
Dobrý den, rada bych slysela váš názor. Od 15 do 23 let jsem užívala HA mercilon, absolutně bez potíží, ale poté jsem se rozhodla ukončit užívání. Nyní v 28 letech jsem se rozhodla opět k užívání HA. Pan doktor mi predepsal znovu Mercilon, ale na cele se mi dělaly obrovské podkožní na dotek citlivé... Zobrazit více
Dobrý den, jakákoli hormonální antikoncepce kromě značných benefitů přináší sebou i určité rizika užívání.... Celá odpověď
Návrat ke cvičení po operaci karpálního tunelu
Dobrý den, vážená poradno, připravuji se na fyzické testy, a už zhruba 8 měsíců posiluji (kliky a sklapovačky). S největší pravděpodobností mě bude ale čekat operace karpálních tunelů levé ruky (EMG). Prosím, za jak dlouhé období se budu moci vrátit k posilování, resp. ke klikům. Za půl druhého měsíce... Zobrazit více
Dobrý den, návrat k fyzickému cvičení, konkr. k provádění kliků je záležitost vysoce individuelní, uvidíte,... Celá odpověď
MUDr. Juraj Mosendz
Dobrý den, tak jak píše Dr. Jiříčková, rekonvalescence je individuální. Ty 2 měsíce bych kliky nedoporučoval,... Celá odpověď
Brnění prstů rukou
Dobry den po urazu nohy kterou mam ted mene citlivou me kazdy vecer nekolikrat v noci zacinaji brnet prsty na prave ruce vetsinou cejtim i velke teplo v prstech ale mam ji volne nelezim na ni cim to muze byt? Zobrazit více
MUDr. Barbora Suchecká
Dobrý den, doporučuji navštívit lékaře - pokud brní prsty ruky, mohlo by se jednat o syndrom karpálního... Celá odpověď
Otok, brnění a bolest rukou
Dobrý den přeji, manželovi po jakékoli práci otékají , brní a bolí ruce. Nejde je dát ani v pěst. V klidu to odezní. Zaměstnání má střídavé ,kdy část směny jezdí a část směny rukama nakládá pneumatiky. Je trochu obézní a má problémy s chrápáním a Apnoe. Chodí pravidelně dávat plazmu , asi tak co 3 týdny.... Zobrazit více
Dobrý den Jano, v první řadě bych myslela na syndrom karpálního tunelu, ikdyž u tohoto onemocnění se... Celá odpověď