únavový syndrom - výsledky vyhledávání
Porfyrie
Dobrý den. Určování porfyrií bývá někdy obtížné. Říká se, že úspěchem je na porfyrii vůbec pomyslet. V základním porfyrickém vyšetření se mi jednorázově objevilo mírné zvýšení porfobilinogenu. Může se takový nález vyskytnout u zdravých lidí nebo je to nevýrazný projev akutní intermitentní porfyrie? Patří... Zobrazit více
Dobrý den, pokud byla hladina porfobilinogenu zvýšena pouze jednorázově a navíc ji neprovázely žádné... Celá odpověď
Suchost a pálení očí
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou a o radu ohledně mých očí. Již cca od 12 let věku jsem začala mít oči divné, dlouhodobě asi 12 let mám pálení očí ale opravdu nesnesitelné, které se zhoršuje. Popsala bych to asi pocity, že vypadám jako bych nespala nebo byla na drogách. Oči jsou sklenene. Popsala... Zobrazit více
Dobrý večer Sabino, syndrom suchého oka je v současnosti jeden z nejčastějších příznaků oftalmologické... Celá odpověď
Brnění rukou
Dobrý den chci se zeptat obcas mě trosku stipou konečky prstu. Možná trošičku pálí začalo to nedávno. Pracují manuálně jako obsluha kovaci linky. Jsem tam přes rok.bolesti začaly teprve nedávno. Nedělá se mi často. Spíše jen obcas když třeba mam za nějakej ten týden větší námahu.když pak mam volno nebo... Zobrazit více
Dobrý den Danieli, jestli se jedná o syndrom karpálního tunelu nedokáži touto cestou posoudit. V úvahu... Celá odpověď
Dobrý den, dotaz by měl směřovat spíše k neurologovi. nerozumím moc závěru dotazu, zda Vaši spolupracivníci... Celá odpověď
Hypertenze a echo
Dobrý den Prosím Vás, projevilo by se na echu srdce potíže s hypertenzi?a je možné při klasickém echu zjistit sinove srazeniny nebo musí jít o jicnove echo..děkuji Zobrazit více
Dobrý den Jiří, pro diagnosu hypertenze je podstatné změřením tonometrem, kdy 2 ze 3 měření jsou vyšší... Celá odpověď
Zátěž po operaci karpálního tunelu
Dobrý den, vážená poradno, připravuji se na fyzické testy, a už zhruba 8 měsíců posiluji (kliky a sklapovačky). S největší pravděpodobností mě bude ale čekat operace karpálních tunelů levé ruky (EMG). Prosím, za jak dlouhé období se budu moci vrátit k posilování, resp. ke klikům. Za půl druhého měsíce... Zobrazit více
MUDr. Barbora Suchecká
Dobrý den, myslím, že ohledně lokálního umrtvení nemusíte mít obavy. Lidské tělo si dokáže poradit s... Celá odpověď
Pálení chodidel
Asi rok mám necitlivá chodidla.Nejdříve jen brněly prsty,teď mě chodidla vyloženě pálí.Ale jen v klidu,když ležím.Za chůze je to v normálu,nic nebolí. Zobrazit více
Dobrý den, Vaše otázka neobsahuje dotaz. Potíže se týkají poruchy čití na obou chodidlech. Příčin vzniku... Celá odpověď
Komplikace po SC
Dobrý den, dnes to bude měsíc co jsem rodila CS dvojčátka ve spinální anestezii. Od toho dne mě stále brní prsty na levé ruce a konečky prstů vůbec necítim. Ruku nijak nenamáhám dětičky nejsou ani kojené ale na lahvičce. Už ani nevím zda se to zhoršuje protože to vnímám opravdu 24hodin denně a je to... Zobrazit více
Dobrý den, subarachnoidální neboli spinální anestezie spočívá v aplikaci vhodného lokálního anestetika... Celá odpověď
Zbělení konečků prstů
Dobrý den, Je mi 20let a mám problém s běláním prstů, týká se to i prstů na nohou. Většinou se to vyskytuje jen když jdu z tepla do chladu. Povětšinou když prsty zbělají tak je na zmáčknutí a dotek necítím. Byla jsem s tím i u lékaře a ten mi jen konečky prstů zmáčkl a sledoval, za jak dlouho se zase... Zobrazit více
Dobrý den Lucie, jedná se zcela jistě o problém s prokrvením, a to tedy obecně všechny cévy těla reagují... Celá odpověď
Bolest nohy
Dobrý den. V pátek 31.3. jsem měla obíhání úřadů a více jsem toho nachodila. Při cestě domů jsem pocítila že mě při došlapu bolí levá noha. Během víkendu jsem měla dvě 12 hodinové směny a během práce jsem byla neustále na nohou. Byla jsem po práci šíleně unavená. Hlavně mě boleli celá chodidla. Bylo... Zobrazit více
Dobrý den, Michaelo, je možné, že vzhledem k dlouhodobému stání došlo k přetížení a namožení šlachového... Celá odpověď
MUDr. Milan Navrátil
Bolestivost plosek nohou je častá a je třeba velmi pečlivě nohu ortopedicky vyšetřit včetně rtg snímku. Může... Celá odpověď
Bolesti předloktí a brnění prstů.
Dobrý den chtěl bych se zeptat co znamená v pravé ruce půlka dlaně z maličkém brnění a štíhlost a bolest až nahoru klokti adost bolestivé a teď to začíná i nadržuje ruce ale není to tak vážně děkuji eva Zobrazit více
Dobrý den, mohlo by jít buď o přetížení šlach předloktí a nebo o syndrom karpálního tunelu.Doporučuji... Celá odpověď