Jak probíhá péče o pacienty s obstrukční HCM?
Hypertrofická kardiomyopatie (HCM) je nejčastější dědičně podmíněné onemocnění srdce,...
#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS#
Připojte se do komunity uLékaře.cz a získejte přístup k historii všech svých dotazů a odpovědí.
Již máte účet?
Přihlaste se zde
Máte Facebook? Ušetřete si čas a jednoduše se přihlaste skrz něj.
Přihlásit se přes FacebookZadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.
Chcete se přihlásit?
Přihlaste se zde
Nemáte účet?
Registrujte se
Dobrý den, vážená poradno, připravuji se na fyzické testy, a už zhruba 8 měsíců posiluji (kliky a sklapovačky). S největší pravděpodobností mě bude ale čekat operace karpálních tunelů levé ruky (EMG). Prosím, za jak dlouhé období se budu moci vrátit k posilování, resp. ke klikům. Za půl druhého měsíce... Zobrazit více
Dobrý den, návrat k fyzickému cvičení, konkr. k provádění kliků je záležitost vysoce individuelní, uvidíte,... Celá odpověď
Dobrý den, tak jak píše Dr. Jiříčková, rekonvalescence je individuální. Ty 2 měsíce bych kliky nedoporučoval,... Celá odpověď
Dobry den po urazu nohy kterou mam ted mene citlivou me kazdy vecer nekolikrat v noci zacinaji brnet prsty na prave ruce vetsinou cejtim i velke teplo v prstech ale mam ji volne nelezim na ni cim to muze byt? Zobrazit více
Dobrý den, doporučuji navštívit lékaře - pokud brní prsty ruky, mohlo by se jednat o syndrom karpálního... Celá odpověď
Dobrý den přeji, manželovi po jakékoli práci otékají , brní a bolí ruce. Nejde je dát ani v pěst. V klidu to odezní. Zaměstnání má střídavé ,kdy část směny jezdí a část směny rukama nakládá pneumatiky. Je trochu obézní a má problémy s chrápáním a Apnoe. Chodí pravidelně dávat plazmu , asi tak co 3 týdny.... Zobrazit více
Dobrý den Jano, v první řadě bych myslela na syndrom karpálního tunelu, ikdyž u tohoto onemocnění se... Celá odpověď
Dobrý den, prosím o řadu,této části jak je ukázané prsten na fotce ,mam ostrou bolest. Je to jak kdyby mě tam někdo bodbul, Čas od času ale je to stále častěji. Děkuji za odpověď. Zobrazit více
Dobrý den paní Danielo, mohlo by se jednat o úžinový syndrom ( syndrom karpálního tunelu). Nelze vyloučit... Celá odpověď
Dobrý den,mám už delší dobu problém s mravencenim levé ruky.Poprve to bylo jen v palci ale teď už mi mravenceni od palce az po loket a nevím co s tim,omezenou hybnost nemám ruka i prsty funguje bez komplikací,uraz žádný nebyl a prášky žádné neberu.Je mi 32 let jsem ridic MKD předem děkuji za radu Zobrazit více
Dobrý den, Jakube, potíže, které popisujete jsou pravděpodobně způsobeny poruchou nervového zásobení.... Celá odpověď
Dobrý den, ráda bych se zeptala-Jsem 4,5 měsíce po operaci karpálního tunelu.Operace byla normální,ne endoskopická.Ruka stále není ok(palec)Mám ale i další problém-při ohýbání prsteníčku na operované ruce se mi ohne zároveň prostředníček..je to celkem bolestivé a při pohmatu(při ohýbání prsteníčku cítím... Zobrazit více
Dobrý den, u každého člověka může být pooperační průběh jiný. Váš dotaz předám odborníkovi, odpověď očekávejte... Celá odpověď
Dobrý den. Tyto potíže jsou spojeny zřejmě se zánětem šlach ohýbačů prstů, který někdy může být i příčinou... Celá odpověď
Hypertrofická kardiomyopatie (HCM) je nejčastější dědičně podmíněné onemocnění srdce,...
Dobrý den, asi 3 měsíce mě v noci brní ruce (od ramene k prstům), budí mě to a nemůžu s nimi chvíli hýbat než se to dá trochu do klidu. Nevím přesně, co s tím mám dělat a k jakému lékaři si popřípadě dojit. Za jakoukoliv radu budu vděčná a předem děkuji. Diana Zobrazit více
Dobrý den, v rámci diferenciální diagnostické rozvahy by jsem zvažovala na prvním místě krční kořenové... Celá odpověď
Dobrý den prosím o radu zda mohu použít Secatoxin forte na utlumení bolesti ruky, (karpální tunel), mám diabetes 2 hého tipu. Děkuji. Zobrazit více
Dobrý den, je vhodné aby jste uvedl, zda jste na dietě, nebo jaké konkrétní léky na cukrovku užíváte,... Celá odpověď
Dobrý den, jsem ležící a tablety Zaldiar beru 3 měsíce. Sice už bolesti nemalm, ale když si na noc navezmu tabletku tak nemůžu spát, protože mám z ničeho nic těžké nohy, pořád je musím nějak překládat a stále sněmi nějak hýbat.... Může to znamenat že bych byla na zaldiaru závislá? Předem děkuji za odpověď.... Zobrazit více
Dobrý den, Váš dotaz je poněkud chudý na informace. Nepíšete z jakého důvodu Zaldiar užíváte, proč... Celá odpověď