3 rady, jak zvládnout opruzeniny u miminka

  • Redakce uLékaře.cz
  • 19.1.2011
  • Aktualizace: 20.1.2011
  • Hojení ran

Pokud musíte přebalit děťátko, jehož zadeček je červený jako rak, pravděpodobně budete trpět s ním. S našimi tipy však opruzeniny zvládnete, a ještě pro příště předejdete jejich vzniku.

Chemické látky jemné dětské kůži nesvědčí
Chemické látky jemné dětské kůži nesvědčí

Zažije je každé dítko

Skoro každý rodič si prošel obdobím, kdy si nevěděl rady, co s podrážděnou a zarudlou kůží miminek dělat. Těžké je totiž vyměnit i obyčejnou plenku tak, aby to nebolelo. Utrpení děťátka však můžete zmírnit a zkrátit dobu jeho trvání. Nejdůležitější je vědět jak. Budete k tomu potřebovat trpělivost, jemnost a pár nezbytností, které kůži uklidní.

 

1. Pryč s plenkami

Pokud jsou opruzeniny v tom nejhorším stadiu, nejméně bolestivým způsobem, jak dětský zadeček umýt, je podržet jej pod tekoucí sprchou. Nevrhejte se hned na postižené místo, ale nejdříve vlažnou vodou sprchujte ostatní plochy kůže. Sprchu také nepouštějte největším proudem, protože i to může být dítěti nepříjemné. Až si miminko zvykne na jemný proud, nechte vodou umýt i postiženou oblast. Pořiďte si co nejjemnější žínku, nejlépe z čisté biobavlny nebo bambusového vlákna. Tou postižené místo jemnými klepavými pohyby otřete. Pokud je to možné, nechejte dítě bez plenek. Zvyšte teplotu v místnosti, navlečte mu dospělácké ponožky a oblečte pouze do delšího trička. Do postýlky můžete dát jako další ochrannou vrstvu třeba dva ručníky.

2. Na podrážděnou kůži chemie nepatří

Opruzeniny je třeba něčím ošetřit. Máte několik možností, ale určitě z nich vylučte chemické krémy. Nenechte se zmást, protože je můžete najít i mezi těmi dětskými. Krém, který nebude kůži dále dráždit, by neměl obsahovat parabeny, vůně, silikony ani další syntetické látky. Výborný je čistý přírodní měsíčkový. Vlhčené ubrousky vybírejte opět jen mezi těmi bez chemických příměsí a vůní.

3. Plenky vybírejte podle snášenlivosti dítěte, nikoli podle reklamy

Výběr plenek je čistě na vás, respektive na tom, které se vám u miminka osvědčily více. Oba druhy totiž mají své klady i zápory. Pokud se jedná o ty jednorázové, i tady platí několik pravidel. Je třeba si dávat pozor na vůně, které mohou obsahovat. I když plenka voní jako dětský pudr, nejspíše to bude vůně syntetická. A pak také záleží na povrchu plenky. Igelit se opruzeninám rozhodně líbit nebude. Nejlepší jsou alespoň pro dobu nejhorších potíží plenky s podílem biobavlny a bez igelitu. Pomůžete nejen kůži svého děťátka, ale i přírodě.

(skl)

Zdroj: http://www.ehow.com/how_2193137_cure-babys-diaper-rash-naturally.html

Líbí se vám článek?
+9 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
konopná kosmetika | Od: Tereza | 18.1.2015 16:06
Nám nejvíce vyhovuje konopný krém proti
opruzeninám Robátko. Dostala jsem na něj tip v
lékárně, potom co jsme trpěli na průjem se zoubků
a měli zadek opravdu škaredě červený. Zabralo to
do druhého dne.
reagovat
re:konopná kosmetika | Od: Zuzuko | 1.5.2016 11:54
já zase nedám dopustit na renovovanoiu Rybilku Neo. Opravdu zabírá za krátkou dobu a opruzený zadeček zahojí během několika hodin. Už není tak moc cítit rybinou jako ta původní, cena oproti jiným (Bepanthem nebo Sudocrem, které teda mimochodem takovou sílu hojení nemají) je opravdu super. bez konzervantů, parfemace s komplexním složením - Rybí olej, Mandlový olej, Panthenol, Oxid zinečnatý, vitamin E. Osvědčily se mi i ubrousky, které se dají splachovat do WC, byla akce - nevím, jestli trvá stále, při koupi 2 ks Rybilka Neo byly ubrousky zdarma. Vyzkoušejte - doporučuji.
reagovat
Krém | Od: Anička | 17.10.2014 17:22
Dobrý den, nám se doma osvědčil Bochko krém na opruzeniny. A pak samozřejmě vhodné pleny, větrat atd. bez toho je každý krém naprd :)

reagovat
re:Krém | Od: elena | 13.7.2016 11:42
já teda vůbec nevím, jak to léčit,
moje malá už má totálně červený
zadek a místy i krvavý,od doktorky
máme Pevaryl, předtím jsme
používali jen ty nejkvalitnější
plínky, nejlepší kosmetiku,
sudocrem apod.přebalovala jsem
poctivě každou chvíli a pořád
kontrolovala. vše máme
hypoalergenní, pereme i ve
speciálním prášku pro miminka.
teď větráme nechávám ji bez
plínky, otírám jemným hadříkem a
zadeček je čím dál horší. co dál?
kdo poradí?
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: