Parazité - nechtěné suvenýry v lidském těle

 • Redakce uLékaře.cz
 • 30.5.2013
 • Aktualizace: 18.6.2013
 • uLékaře.cz

Není to příjemné pomyšlení, ale faktem je, že v našich střevech i  jiných orgánech žijí parazité. Lidská těla osidlují četné druhy parazitů – a často o nich ani nevíme. Některé jsou pro lidský organismus dokonce velmi nebezpečné!

Parazité se do těla dostávají také při kontaktu s kočkou
Parazité se do těla dostávají také při kontaktu s kočkou

Zjistit skutečnou promořenost české populace parazity je nemožné, protože v oficiálních statistikách se sledují jen některé parazitární nákazy. Podle různých zdrojů se s nějakým parazitem setkalo asi 80–90 % populace. Z toho vyplývá, že ať chceme nebo ne, skoro každý z nás „hostí“ nějakého toho parazita.

Co přesně hrozí

Parazité přitom velmi často bývají primární příčinou zdravotních problémů, jako jsou průjmy, bolesti břicha, bolesti hlavy, dýchací potíže či nevysvětlitelné hubnutí.

V České republice patří k nejškodlivějším toxoplazmóza, která je velmi nebezpečná hlavně pro pacienty s oslabenou imunitou (například po chemoterapii, ozařování, transplantaci orgánů či pro pacienty s  infekcí HIV), a echinokokóza (měchožil zhoubný). Jak říká MUDr. Jana Moravcová z Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce v Praze, posledně jmenovaná echinokokóza se však objevuje jen velmi zřídka, nicméně je velmi závažná. Mezi velmi nebezpečné nákazy patří z rizikových oblastí cestovateli „dovezená“ tropická malárie.

 

MUDr. Jana Moravcová

Lékařka Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce, Praha

odborník uLékaře.cz

Podrobná vyšetření odhalí přítomnost parazitů

O některých parazitech se dozvíte sami, aniž byste k tomu potřebovali lékaře – spatříte je totiž na vlastní oči. To platí především o  roupech, škrkavkách či tasemnici. Tyto „nechtěné“ parazity obvykle najdete ve stolici či na spodním prádle. Jejich přítomnost (a samozřejmě i dalších parazitů) lze samozřejmě zjistit i jinými způsoby: „Nepřímo z vyšetření krve (například změnami v krevním obraze či změnami jaterních testů), nepřímo zobrazovacími metodami (ultrazvukem, CT či magnetickou rezonancí), které prokážou například cysty (ty způsobuje echinokok) či abscesy (ty zase poukazují na toxoplazmózu), nepřímo lze na parazity usuzovat z anamnézy pacienta (ti, kteří jedí syrové maso, nebo ti, kteří mají v domácnosti kočky) a z obtíží, které přivedly pacienta k lékaři (epilepsie, neurologické změny, zvětšení uzlin či horečky). Mezi další vyšetřovací metody patří parazitologické vyšetření stolice (zjišťuje se přítomnost vajíček či částí parazitů ve stolici), vyšetření krve (přítomnost plazmodií v krvi u malárie), sérologické vyšetření (odběr krve a vyšetření přítomnosti protilátek proti parazitům) a typické projevy, například svrab (svědění kůže a typické chodbičky na kůži),“ vysvětluje MUDr. Jana Moravcová.

Patříte k ohroženým skupinám lidí?

Jste-li vášnivým jedlíkem syrového masa, pak zcela určitě! Přenos parazitů bývá různý, ale nejčastěji se do těla dostanou právě v potravinách, které nebyly dostatečně tepelně upraveny. „Parazité se do těla dostávají ale také při kontaktu s kočkou (toxoplazmóza) nebo od nakažené osoby (roupi). Většina lidí parazity samozřejmě má, ale nemusejí mu způsobovat žádné obtíže. Každý se tedy s nějakým parazitem setká, nejčastěji s roupy, svrabem a toxoplazmózou (promořenost toxoplazmózou je v České republice až 90%),“ říká MUDr. Jana Moravcová. S toxoplazmózou se potkala i třicetiletá Eliška ze středních Čech. Bohužel právě v těhotenství. Když se náhodou dozvěděla, že kontakt s kočkou v době gravidity může ohrozit její nenarozené miminko, docela se vylekala. S kočkami žila od malička – vyrůstala totiž s rodiči na venkově. Testy na toxoplazmózu se v České republice běžně v těhotenství neprovádějí, ale paní Eliška o tohle vyšetření požádala. Její lékař zhodnotil situaci a vyšetření nakonec provedl. Výsledky poté ukázaly, že paní Eliška toxoplazmózu má. Nicméně již byla ve druhém trimestru, kde hrozí zhruba 30% riziko, že dojde k přenosu z matky na plod, a tak paní Elišku až do konce těhotenství lékaři pečlivě a podrobně sledovali – častěji jí prováděli ultrazvukové vyšetření plodu apod. Měla štěstí – dítě se narodilo v pořádku a bez závažného postižení.

Nestačí jen léčit. Je třeba myslet i na prevenci

I když léčba nejběžnějších parazitů nebývá náročná (každý parazit má svůj specifický lék), nejsnadnější cestou je prevence. Přestože jsou parazité všude kolem nás, někdy stačí skutečně „jen“ dbát na hygienu a  minimalizovat případná rizika. „Nejezte syrové maso (zejména tatarák či tepelně neupravené uzeniny), myjte ovoce a zeleninu před konzumací, nebo ji aspoň oloupejte, nepijte nepasterizované mléko, myjte si ruce po hraní s kočkou a myjte si je také při kontaktu s nemocným, který je nakažen parazity,“ doporučuje MUDr. Jana Moravcová. Zdá se to snadné, že? Pokud navíc patříte k velkým cestovatelům, pak je lepší po návratu z exotických destinací navštívit lékaře, aby vás pořádně vyšetřil, zda jste si přece jen „nepřivezli“ něco, co jste nechtěli. Někdy se doporučuje jednou za rok provést „odčervovací“ kúru, podobnou té, kterou provádíte svým čtyřnohým miláčkům. O tom se ale raději předem poraďte se svým praktickým lékařem.

Nejčastější příznaky onemocnění parazity:

 • Přítomnost střevních parazitů se projevuje bolestmi břicha, průjmem, svěděním konečníku (typické pro roupy), nechutenstvím, plynatostí, nafouklým břichem, ale také třeba kožními problémy, alergiemi, anémií či poruchami spánku nebo chronickou únavou.
 • Toxoplazmóza se ve většině případů podobá chřipce, po odeznění příznaků akutní infekce přežívá parazit v člověku ve formě tkáňových cyst až do konce života, při oslabení imunity pak parazit „ožije“ (projeví se např. horečkou, zvětšením uzlin, poruchami vidění, křečemi). Při nákaze v těhotenství může toxoplazmóza vyvolat závažné poškození plodu.

Věděli jste, že…

 • V roce 2012 bylo v 65 laboratořích v České republice nalezeno celkem 1 575 střevních parazitů?
 • „Nejúspěšnější“ parazité v roce 2012 byly Endolimax nana a Giardia intestinalis?
 • Nejznámějšími parazity u nás jsou roupi (přenáší se nemytýma rukama a  projevují se svěděním v konečníku), škrkavky (ty žijí v tenkém střevě a  nakazit se jimi můžete špatně omytou zeleninou), tasemnice (nakazit se můžete nedostatečně tepelně upraveným masem) a lamblie (bičíkovec žijící v tenkém střevě, šíří se infikovanou vodou či rukama)?
 • Někteří parazité napadají zejména děti, a to především tasemnice dětská (Hymenolepsis nana), škrkavka či roupi; jiné zase „napadají“ jen dospělé, například některé motolice a některé druhy tasemnice?
 • Pokud se domníváte, že jste se nakazili nějakým parazitem, máte nejprve zajít za svým praktickým lékařem, který vás pak odešle na infekční oddělení?

Pomohou při léčbě detoxikace těla a půsty?

Podle MUDr. Jany Moravcové nikoliv, protože parazité potřebují hodně výživy a díky tomu odčerpávají z těla hodně živin. „Proto při parazitárním onemocnění půst rozhodně nedoporučuji, protože imunitní systém potřebuje řadu bílkovin (na stavbu protilátek), které pomáhají v boji s infekcí, aby se parazité dále nešířili tělem.“

Autor článku:

Mgr. Ivana Ašenbrenerová

Autorka vystudovala Fakultu sociálních věd UK v Praze, obor rozhlasová žurnalistika. Pracovala v Mladém světě, v časopise Maminka, Glanc, nyní je redaktorkou Marianne.cz Je spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy, autorkou knihy Co dělat, když dítě... a spoluautorkou knihy Velká kniha o mateřství II. Zajímá se o psychologii, pedagogiku, zdraví a životní styl, klasickou i alternativní medicínu.

Líbí se vám článek?
+182 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
červici | Od: Matěj | 12.1.2016 14:07
Přesně takový suvenýr jsem si dovezl z exotické
dovolené, a proto se od té doby preventivně
odčervuji.
reagovat
re:červici | Od: Miroslav | 12.2.2016 15:00
re:červici | Od: Radka | 12.1.2016 14:32
A jak jste to poznal? :)
reagovat
re:re:červici | Od: Matěj | 12.1.2016 14:34
Běžnými příznaky, pak jsem googlil a zjistil právě
něco o červech a zašel si raději na odběry a bylo
vymalováno...od té doby beru wurmex
reagovat
re:re:re:červici | Od: Michal | 3.2.2016 15:21
Ty vole..tak to mám možná taky červi v
těle....jsme byli na Kubě a od té doby nějak trpímj
bolestmi hlavy..myslíte že by to spolu mohlo
souviset? :-O
reagovat
re:re:re:re:červici | Od: Mirka | 3.2.2016 15:29
Tak si zajděte na odběry a budete mít jasno :-)
bolesti hlavy mohou být klidně příznaky..ale taky
nemusí...uvidíte, držím palce
reagovat
wurm-ex | Od: Martička | 6.10.2015 14:37
Wurm-ex, wurm-ex, všude samý wurm-ex...je
vážně tak dobrý a účinný? Když hledám něco na
odčervení, tak vždy na něho narazím! Nechci
zbytečně vyhazovat peníze, za něco co nefunguje,
tak pokud tady má někdo ZKUŠENOST, neváhejte
mi napsat! Děkuji
reagovat
re:wurm-ex | Od: Hanka | 19.11.2015 14:35
Já wurm-ex používám a je fakt dobrý, protože už
se necítím jak otrhaná borůvka..takže to fakt k
něčemu asi bylo :)
reagovat
re:re:wurm-ex | Od: Natálie | 23.11.2015 07:36
Prej jak otrhaná borůvka :D :D No, tak to by bylo
možná něco pro mě, taky se cítím pořád grogy, ale
jestli to je červama nebo čím..to nevím
reagovat
re:wurm-ex | Od: Evžen | 19.10.2015 10:45
Tak už jen tím, že na něho všude narážíš snad o
něčem svědčí ne? :-)
reagovat
re:re:wurm-ex | Od: Hele | 9.11.2015 14:03
No jako, to není pravda. Ikdyž u wurmexu bych
tomu věřila, protože mám vlastní zkušenost..ale
jinak nevěřím ničemu co se píše na netu
reagovat
re:re:re:wurm-ex | Od: Radek | 3.2.2016 15:22
No já se řídím hesla, důvěřuj, ale prověřuj :-)
reagovat
re:re:re:re:wurm-ex | Od: Mirka | 3.2.2016 15:24
Ne vždy se dle tohoto hesla dá ale řídit...záleží
taky kolik to stojí :-) přece nebudu prověřovat něco
jen tak, co stoji třeba 10 tisíc :-)
reagovat
re:re:re:re:re:wurm-ex | Od: Radek | 3.2.2016 15:26
V případě wurm-exu se tím dá řídit naprosto v
pohodě...není nijak drahý. :)
reagovat
re:re:re:re:re:re:wurm-ex | Od: Mirka | 3.2.2016 15:27
To máte pravdu...ale já to myslela tak všeobecně
:-)
reagovat
Co na parazity? | Od: Monika | 25.9.2015 12:33
Dobrý den,

máte tady někdo zkušenosti s nějakým přípravkem
na odstranění parazitů? Chtěla bych nějaký
vyzkoušet, ale chci něco co opravdu funguje, ať
nevyhazuji zbytečně peníze.
reagovat
re:Co na parazity? | Od: Julča | 29.9.2015 07:15
Ahoj, my taky bereme wurm-ex :-) zatím
spokojenost
reagovat
re:Co na parazity? | Od: Rozárka | 25.9.2015 12:57
My doma všichni bereme wurm-ex. Důvodem braní bylo, že máme doma kočky a pejsky, takže jsem hledala vhodnou alternativu a našli jsme wurm ex. Jsme s nim spokojení, tak můžeš vyzkoušet.
reagovat
re:re:Co na parazity? | Od: Eliška | 25.6.2016 20:16
A dáváte to i dětem? Jaké máte zkušenosti? Mám 9-ti letého syna, doma spoustu zvířat... Probíhají u dětí nějaké detoxikační příznaky? Děkuji za reakci. :o)
reagovat
re:re:Co na parazity? | Od: Monika | 25.9.2015 13:18
Děkuji za názor. Uvidím, možná wurm-ex
vyzkouším :)
reagovat
re:re:re:Co na parazity? | Od: Laura | 29.9.2015 07:43
Vyzkoušejte, nic za to nedáte :) Já jsem nad ním
taky dost uvažovala (kvůli penězům)..ale nelituji :-
)
reagovat
re:re:re:re:Co na parazity? | Od: Marek | 2.12.2015 07:45
Tak peníze mě teda vůbec netrápily...do rozpočtu
to vůbec neleze, protože to člověk přece jenom
nezobe každý den v roce :)
reagovat
re:re:re:re:Co na parazity? | Od: Radkaa | 19.11.2015 14:48
No mě ho dala kámoška, protože mi ho pořád
nutila, jaké to není skvělé..ale já na to moc
nedám..tak se naštvala a koupila mi ho na
narozeniny a ty jo...fakt jsem ji vděčná :-)
reagovat
re:re:re:re:re:Co na parazity? | Od: Pepa | 1.12.2015 15:18
Tak to máš teda štědrou kamarádku :-) Já jsem si
ho musel koupit sám :)
reagovat
Paraziti v těle a vyšetření přístrojem salvia PODVOD!!! | Od: Paraziti v těle výnosný byznys | 14.12.2014 19:26
Paraziti v těle a vyšetření přístrojem salvia. Tak
jsem se nechal taky nachytat sice mě to stálo jen
330 Kč ještě že tak. Nechal jsem se vyšetřit u
paní PhDr. Marie z Brna která mi tímto
zázračným přístrojem naměřila chlamydie,
tasemnice, několik druhů virů atd. Tento přístroj
nedokáže pouhým dotykem změřit absolutně nic
natož takovou širokou škálu všech potíží vyplývá
to ze schématu přístroje a také vynálezce tohoto
přístroje by dostal Nobelovu cenu. Po této
neuvěřitelné diagnóze a bombě těchto všech
různých parazitů a virů a kdo ví čeho? Mně
doporučila VERMOX + MMS + 3 lahvičky od firmy
JOALIS jedna z nich byla NoDegen a pak ještě
nějaké dvě. Po chvilce pátrání jsem najel na
oficiální stránky této pseudo-firmy a zjistil že
všechny nabízené produkty mají tyto popisy:
Složení Vám rádi poskytneme na vyžádání. Tento
přípravek není lék a nemůže proto nahradit léky
předepsané lékařem. Není určeno jako náhrada
pestré a vyvážené stravy. Což mě přesvědčilo že
je to jen velmi drahá vodička 50 ml. za 363 Kč.
Abych se dostal k věci Paní mě tyto tři vodičky +
MMS naložila do pytlíčku a požadovala 1200 Kč
když jsem odmítl tuto sumu zaplatit a řek jí že
bych zkusil jen to MMS okamžitě se začala
vymlouvat že musím mít všechno jinak že mě
nebude léčit. Prý si mám koupit všechno nebo
nic a přestala komunikovat. To mě utvrdilo v
tom že je to pro ní výhodný byznys který má
zřejmě s firmou Joalis.
reagovat
re:Paraziti v těle a vyšetření přístrojem salvia PODVOD!!! | Od: Tereza | 26.4.2017 10:58
Máte pravdu, je to velký busines, tyhle
přístroje, které dělají "intuitivně" najdou
kde co, vyléčí nic a majitelka vydělá velké
prachy. Taky jsem dříve něco takového
vyzkoušela. Je to furt dokola, pořád něco
najdou a člověk pořád musí něco kupovat
reagovat
re:Paraziti v těle a vyšetření přístrojem salvia PODVOD!!! | Od: Jannna | 24.4.2017 14:18
Já jela na vyšetření Sylvii vyzbrojena
lékařskou zprávou.Nalez byl shodný a
něco málo navíc.Ale odpovídalo to
mým potížím.Co se týče odčervení,jsou
velmi levné prostředky,ale jen u
veterináře.Jsoz to léky humalni
medicíny,není se čeho bát.Spravi to pár
desítek nebo stovek korun.Prakticky
doktor mě odmítl a primářka na
veterinu mi vyšla vstříc s tim že i ona
musí tyto léky brát když pracuje se
zvířaty.Ne každý veterinář vám však
vyhoví.Vim to že skusenosti přátel.Tak
se lecte nebo nás sežerou.
reagovat
re:Paraziti v těle a vyšetření přístrojem salvia PODVOD!!! | Od: Pavel | 20.6.2016 14:43
To, že jste narazil na někoho, kdo
"chtěl vydělat", neznamená, že je
to vše nesmysl či podvod. Musíte
hledat odborníka, který rozumí
tomu, co dělá a nesnaží se jen
vydělávat, takových lidí je řada. Je
proto nerozumné jít k prvnímu
člověku, který se mi nabídne, bez
toho abych si zjistil více. Všude
jsou lidé poctiví, ale i lidé, kteří
moc neumí, ale myslí si, že jim to
stačí k tomu, aby "vydělávali" a
kazí to těm poctivým.
.
reagovat
přípravek | Od: Vlaďka | 30.9.2014 20:22
Slyšela jsem, že by se na trhu měl objevit nějaký přípravek proti parazitům u lidí. Asi to vyzkoušíme, ty naše dvě obludy s námi spí i v posteli, tak raději nechci riskovat. Mělo by se to jmenovat nějak jako vurmex, neslyšeli jste o tom taky?
reagovat
re:přípravek | Od: Nikola | 4.5.2015 12:38
Wurm-ex je fajn. Měla jsem nějakou dobu zpátky
problémy právě s parazity a tímto jsem je vyléčila.
Od této zkušenosti jsem se rozhodla používat
wurm-ex nějak pravidelně abych už nic podobného
nemusela zažít znova.
reagovat
re:přípravek | Od: Nikola | 4.5.2015 12:35
Wurm-ex je fajn. Měla jsem nějakou dobu zpátky
problémy právě s parazity a tímto jsem je vyléčila.
Od této zkušenosti jsem se rozhodla používat
wurm-ex nějak pravidelně abych už nic podobného
nemusela zažít znova.
reagovat
re:re:přípravek | Od: Monika | 14.10.2015 08:38
Měla jsem to podobně, akorát s tím rozdílem, že
když ho beru tak se cítím vážně tak zdravěji nebo
jak to říct, prostě lépe.... :)
reagovat
re:re:re:přípravek | Od: Monika | 5.2.2016 14:12
Wurm-ex mám doma..koupil ho manžel..tak jsem
zvědavá :-) prej mu ho doporučil kolega v práci
reagovat
re:přípravek | Od: Dan | 27.10.2014 21:32
Wurm-ex je na to dobrý. Taky ho užíváme. Když
máte doma mazlíčky hodí se jednou za čas očistit a
odčervit i náš organismus. Lidi nad tím něvěřícně
kroutí hlavou ale je to fakt dobrý prevence. Tenhle
přípravek je volně dostupný v lékárně takže není
problém si to pořídit
reagovat
re:re:přípravek | Od: Luboš | 25.9.2015 12:27
Ano, taky jsem názoru že jednou za čas by se
člověk měl odčervit, aby se cítil lépe. Taky právě
užívám wurm - ex a je super :-)
reagovat
re:re:re:přípravek | Od: Mokroš | 2.10.2015 09:47
Wurm-ex by měl každá brát povinně !!
reagovat
re:re:re:re:přípravek | Od: Nechápem! | 23.11.2015 07:39
Proč by ho měla brát každý povinně? to opravdu
nechápu
reagovat
re:re:re:re:re:přípravek | Od: Luboš | 1.12.2015 15:20
Protože očišťuje tělo od škodlivých látek, které tam
nemají co dělat a způsobují neplechu ;)
reagovat
re:re:přípravek | Od: Ondra | 22.1.2015 15:05
Zdravim, my jsme nedavno vyhrali v jedne soutezi
wurmex a jsem zvedavy jak bude ucinkovat. chteli
sme ho vyzkouset hlavne proto jak se pise i tady
mame doma zvirata a ty priznaky co pisou na
netuu na nas taky sedi. az nam vyhra dojde, napisu
jestli to nejak pusobilo. asi bych to ale zkusil
kazdopadne - uskodit to nemuze .)
reagovat
re:re:přípravek | Od: Lena | 19.12.2014 19:55
A je tento přípravek vhodný i pro děti? Mám 8letou dceru a přemýšlela jsem, jestli neočistit těla celé naší domácnosti. :) Jen si nejsem jistá tím, zda tento přípravek mohou děti. Máme doma 2 kočičky a dcera se s nimi pořád mazlí a všechno. Nechci, aby se něčím nakazila. I když očervení koček děláme pravidelně..
reagovat
re:re:re:přípravek | Od: Pavol | 9.2.2016 19:38
POZOR!!!...TOTO VIDEO JE VEĽMI DÔLEŽITÉ!!!
Autorka knihy Paraziti v nás-Eleni Turková.
Liečivá frekvencia 432 Hz - neschválená!
Priatelia, dnes mám pre vás „príbeh o ľudskej
ľahostajnosti“ a súčasne výzvu na úprimné
zamyslenie, čo všetko sa dnes deje a o čom sa
nehovorí...
VŠETKY ZVUKOVÉ MÉDIÁ DNES HRAJÚ NA
440Hz!
Ak správne pochopíte závažnosť tohto
dlhodobého problému, zostáva len jediná otázka
ako sa aspoň čiastočne vymaniť z tejto
nepriazne...(uvádzam nižšie). Či už sú to
mobilné telefóny alebo zvukové médiá, všetko je
nastavené namiesto pozitívnych na
disharmonické frekvencie. Prečo sa o tom nikde
nehovorí a dokonca, v koho záujme je udržať
tento celosvetový „trend pekne v tíšku“?!
Spozorníte, keď vyskúšate čo dokáže frekvenčný
rozdiel 8Hz na 432Hz zo samotného PC-čka.
Prenikne vami a rozohraje celý priestor!!! Jeden
malý technický problém je, že pre dosiahnutie
ešte lepšieho zvukového efektu sú vhodnejšie
výkonnejšie reproduktory, príp. aj kvalitné
stereoslúchadlá. Nami precitá už len šíriaca sa
čistá esencia tónu, božský pôžitok hudbyJ..
Pozitývny dopad, ktorý nám tieto liečivé tóny na
telo a dušu prinášajú, je nesmierny až do DNA,
pre mnohých z vás len ťažko uveriteľný. Nuže
započúvate sa, vypnite motory, svetlá, ádieu
mozog...
Najväčší priekopníci hudby ako Verdi či Mozart
hlásali, že iné ladenie ako 432 Hz je pre ľudský
organizmus neprirodzené, a priam škodlivé..! To,
čo sa nám dnes žiaľ dostáva do uší, musí byť
hudba striktne ladená na štandardnú frekvenciu
440 Hz, ktorá pôsobí disharmonicky na fyzické i
duševné vnemy nášho tela. Naladenie interpreta
a druh hudby je tiež mimoriadne dôležitý faktor.
Naopak, 432-hertzová hudba je veľmi plná a
vytvára pocit, že harmonicky vypĺňa priestor
priamo v našom vnútri. Na naše uší pôsobí veľmi
zmyselne, liečivo, dopĺňa energiu a niektorí je
poslucháči tvrdia, že vyžaruje teplo. Ak ste ešte
doposiaľ nemali šancu vypočuť si hudbu 432 Hz,
môže sa do vašich uší dostať prostredníctvom
ľahko stiahnuteľného programu Audacity. Po
rýchlom nainštalovaní si jednoducho preladíte
akúkoľvek skladbu a môžete si ju nanovo
vypočuť vo vesmírnom ladení. Množstvo takto
upravených skladieb, aj rádio! nájdete na
YouTube. Stačí zadať do vyhľadávania „432 Hz“ a
názov skladby a interpreta.
Tesla to povedal. Einsten súhlasil. Veda to
potvrdila. Celý vesmír a všetko okolo nás
vrátane nášho vlastného tela, sa skladá z
energií, ktoré vibrujú na rôznych frekvenciách.
Avšak pred rokom 1939, keď hudba lahodila
ušiam a kŕmila dušu, boli všetky hudobné
nástroje ladené na frekvenciu 432 Hz. Kmitočet
432 Hz vibruje v prirodzených harmonických
vlnách a spája tak vlastnosti svetla, času,
priestoru, hmoty, gravitácie a magnetizmu so
všetkým živým. Naviac pozitývne pôsobi aj na
náš reťazec DNA.
Kmitočet 432 Hz je takisto známy ako „Verdiho
A“ – hudba ladená na túto frekvenciu má liečivú
energiu. Táto informácia bola známa už v
devätnástom storočí, keď rakúsky filozof a
ezoterik Rudolf Steiner varoval, že ladenie hudby
do negatívnych frekvencií (440 Hz) môže v
človeku okrem zdravotného dopadu vyvolávať
chamtivosť či negatívne sociálne správanie!
Husle Stradivarius sú tiež naladené na túto
liečivú frekvenciu. Do začiatku dvadsiateho
storočia bolo základné ladenie nastavené na 432
Hz vďaka hudobným velikánom ako Giuseppe
Verdi a Wolfgang Amadeus Mozart, ktorí trvali na
tom, že takto naladená hudba jej poslucháčov
„vyplní“, a nielen preletí, ako je to pri 440 Hz.
Magické Verdiho A si našlo hneď niekoľko
oponentov začiatkom dvadsiateho storočia.
Prvým bol slávny klarinetista John Calhoun
Deagan, ktorý v roku 1910 presvedčil Americkú
federáciu hudobníkov, aby adaptovala
štandardné ladenie na 440 Hz, keď na tomto
ladení zložil vojnovú znelku, ktorá bola
používaná v rámci propagandy počas celej druhej
svetovej vojny. Toto masové preladenie o osem
hertzov vyššie bolo financované Rockefellerovou
nadáciou, ihneď prijaté americkou
armádou.Ďalším podporovateľom neprirodzených
frekvencií bol Joseph Goebbels, ríšsky minister
nacistickej propagandy, ktorý v Nemecku
presadil ladenie na 440 Hz, pretože objavil jeho
zázračné manipulačné účinky. Takto naladenú
hudbu používal pri nacistických pochodoch v
Nemecku. Britská kráľovská rodina dokončila
snahu predchodcov a v roku 1953 spolu s
Medzinárodnou organizáciou pre normalizáciu
(ISO) zaviedla štandardné ladenie na 440 Hz,
ktoré zostalo až dodnes nezmenené. Toto ladenie
si hneď po uzákonení privlastnila aj britská
televízna a rozhlasová verejnoprávna spoločnosť
BBC.
https://youtu.be/Fe-DbdDhi6Y
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: