Akné

Dobrý den, antikoncepci jsem začala brát v 18-ti letech. Když jsem ji ve 23 letech vysadila, po půl roce se mi začalo dělat akné, hlavně kolem úst a na bradě. Opravdu velké nepříjemné boláky a žádné přípravky nepomáhaly. Bylo to i dost bolestivé a jakoby zanícené hluboko pod kůží.. Ze zoufalství jsem začala po několika měsících antikoncepci brát znovu. Teď, po dalších 2 letech jí chci znovu přestat brát už definitivně, ale bojím se, že se zase celá osypu. Existuje nějaká pomoc, jak se tomu vyhnout? Děkuji moc za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den Jarko! Pomoc existuje zcela jistě. Většinu projevů akné se dnes daří pomocí správné léčby zcela odstranit nebo výrazným způsobem zmírnit. Důležitá je důsledná hygiena, čištění pleti, mechanický peeling, dále je možné provádět lokální léčbu přípravky s obsahem antibiotik a dále přípravky snižujícími tvorbu mazu a urychlujícími olupování zrohovatělé vrstvy kůže. U těžkých forem akné se někdy přistupuje k celkové léčbě antibiotiky nebo retinoidy. Vzhledem k tomu, že většina z těchto přípravků je vázaná na lékařský předpis, bude nejlépe když navštívíte kožního lékaře a na vhodné léčbě se s ním domluvíte. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: