Akné

Dobrý den, je mi 18 let, už tři roky beru antikoncepci, nejdříve Minervu, pak Mistru, určenou speciálně na akné. Bohužel, ani jedna ani druhá mi ho nezlepšila, vždy když dojdu na kosmetiku, nebo k dermatologovi, tak mi nevěří, že si čistím pleť - ano, čistím, dvakrát denně, přípravky určenými speciálně na problematickou pleť, používám speciální masky, piji pouze zelený čaj a vodu, jím zdravě. Předepsané přípravky u kožního lékaře mi doteď pleť zhoršovaly, byla citlivá, loupala se, ale akné nezmizelo. Akné se mi tvoří zejména v oblasti brady a čela. Může jít o hormonální akné? Pokud ano, vyřeším ho změnou antikoncepce? Jak jinak se ještě starat o pleť? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Akné je hormonálního původu vždy. Pokud nestačí užívání antikoncepce a lokální léčba vás jen vysušuje a dráždí, ale nepomáhá, doporučuji celkové užívání retinoidů - derivátů vitamínu A. Poraďte se o tom s vaším kožním lékařem.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: