Amébiáza

Dobrý den, před měsícem jsem přijela z Egypta, dostasli jsme tam já i kamarád průjem, s tím jsme také přijeli domů. Po týdnu, jsem cítila nafouklé břicho, špatně od žaludku a začaly se mi na tváři objevovat stopy(jak řetízek) a následně flek, vždy zaštípalo..po té se mi to začalo dělat na celém těle. Kožní lékařka to bagatelizovala, ale viděla jsem, že ty fleky má na tvíči i můj kamarád, který se mnou ybl vc Egyptě. Dál mne začalo opravdu velmi nepříjemně bodat jak jehličky na celém těle. Požádala sjem svou praktickou lékařku, aby poslala vzorek stolice k laboratornímu vyšetření. po té mi sdělila, že je to amébiáza apo konzultaci s odborníkem, prý se může projevovati takto dermatologicky. Užívám asi 5. den Entizol, ale nezabírá, pořád cítím pobodávání sem tam na těle a následně se utvoří flek..Jím alespoń česnek, hřebíček, piji odvar z nezralých ořechů..Prosím poraďte, když entizol nezabírá, o co mám praktickou lékařku požádat, je to opravdu velmi nepříjemné. Předem děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď odborníka:

Ještě je to krátká doba, co používáte Entizol, musíte aspoň 14 dní vydržet. JInak se může zvolit alernatinbí lék kupř. Chlorochin

MUDr. Jitka Dobešová
MUDr. Jitka Dobešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Dermatovenerologická ambulance Nemocnice Šternberk

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
podobný problém | Od: Marci | 14.4.2016 23:36
Dobrý den, já mám stejný problém, nesnesitelné svědění-jako tisíce jehliček po celém těle)bez vyrážky)a to již od roku 2009, po té co jsem byla v Egyptě, plno vyšetření a na nic lékaři nepřišli a já jen trpím, jelikož Atarax, který mi zabíral aspoň na to svědění, mi zničeho nic před třemi dny přestal zabírat a je to strašné. Kdyby toto četl někdo, kdo by mi mohl poradit co by mohlo pomoci, byla bych ráda. Marci
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: