Amenorea po vysazení antikoncepce

Dobrý den, je mi 28 let a v květnu minulého roku jsem po 10ti letech vysadila hormonální antikoncepci. Od té doby jsem bez menstruace. Byla jsem již na několika vyšetřeních, při kterých mi nebylo zjištěno nic patologického, pouze nízká děložní sliznice (2 mm). Byl proveden i hormonální profil, který též neukázal nic neobvyklého. Dostala jsem injekci Agolutinu, po které se ovšem menstruace nedostavila. V prosinci byl nasazen Utrogestan na 10dní ovšem mestruace stále nikde a sliznice po léčbě pořád pouze 2mm. Zkoušela jsem pít různé čaje, ale nic nepomáhá. Pan doktor říkal, že pokud do roka cyklus nenaběhne pošle mě do Brna na podrobnější vyšetření. Chtěla bych se tedy zeptat, zda mi kromě Utrogestanu může můj gynekolog předepsat ještě nějaké další léky, když samotný Progesteron nepomáhá a zda je nutné k návštěvě brněnské kliniky doporučení od lékaře. Chtěli bychom s přítelem miminko a tak nějak ztrácím naději, že se do května stane něco převratného a menstruace se mi sama od sebe vrátí... Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Nízká sliznice 2 mm ukazuje na nízkou hladinu estrogenů které normálně způsobují nárůst sliznice, gestageny pak pouze její přeměnu, Bude tedy nutné vyšetření zaměřit tímto směrem, na specializované vyšetření doporučení potřebujete. Příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: