Bolest kolene

Dobrý den již delší dobu mne trápí bolest kolene nebo oblast kolem kolene pouze na jedné noze bolest mne trápí už několik měsíců bolest nemám při chůzi ani při běhu pouze při zatížení kdy se na noze bud zvedám nebo klekám nebo při delším ohybu např.při spánku když je koleno ohnuté je pak celkem ztuhlé a dost bolestivě nohu narovnávám takže bolest je při klekání,zvedání se přes tuto nohu při ohybu myslela jsem že se jedná o nějaký natažený sval nebo tak něco ale bolest trvá opravdu již několik měsíců a sval v oblasti kolene se mi dost viditelně zmenšil to je zřejmě dané tím že nohu nepoužívám skrz bolest rovnoměrně jako levou.Mohu se prosím zeptat zda se dá podle příznaků určit o co by se mohlo jednat zda to může bý něco vážnějšího nebo pouze nějaký natažený sval který se dlouho léčí (bolesti mám min. 5-6měsíců)a zda je vhodní zajít na nějaké vyšetření.Děkuji Vám za odpověď Kateřina Turnov

Odpověď odborníka:

Dobrý den! Pokud vás bolest trápí již celé měsíce, nejedná se o natažený sval. Bolest vašeho kolene může mít celou řadu příčin - postižení měkkých tkání (menisků, vazů), počínající artróza, zánět, atd. V každém případě je třeba abyste navštívila ortopeda.

Poradna uLékaře.cz

Nečekejte a poraďte se ihned s naším lékařem!

Rychlá odpověď

již do 6 hodin

Za pár kaček

již od 29 Kč

A bez čekání

žádné čekárny a nemocnice

Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
ja to dopadlo? | Od: Uršula | 24.5.2010 14:16
chci se zeptat, jak jste dopadla? Za prvé musím na rovinu říct, že nechápu, proč chodíte s bolavým kolenem 5-6 měsíců, snad se neobáváte paranoidně lékařů jako opačné pohlaví? To nechápu, když mě něco bolí 2 týdny, tak si řeknu, že to může být namožené nebo tak, ale 5-6 měsíců a nikam si nezajít? S aktním nebo chronickým onemocněním už těžko něco uděláte. Každopadně doporučuju doktora. Jenže o co mi jde. Moje koleno se popisem shoduje s tím Vašim. Akorát to vypadá, že bolesti nemám jako Vy, ale odpovídá to, že to nebolí, jen když na ní chci vstát nebo když si kleknu, tak pak to nejde narovnat :-) chodím na rehabilitace, abych tomu koleni pomohla, když se tam očividně něco děje, jenže oni neví co mi je a šarlatánsky skoušejí: jednou magnet, jednou elektro, ale mě to nepomáhá. Tak si chci udělat vlastní názor. Zajímalo mě, co zjistili Vám. Každopádně přeju ať se to napraví! Zdravím Uršula.
reagovat
re:ja to dopadlo? | Od: Venda | 16.5.2011 11:26
Měla jsem ty samé problémy. Údajně mi to začlo tím, že jsem přechodila nějakou nemoc. Měla jsem ztuhlý celý krk a nateklé uzliny. Po měsíci mě začlo bolet koleno, ale hrozně. Nemohla jsem s ním hýbat a chodit, šla jsem k obvodní lékařce, ta mi dělala odběry a píchla injekci proti bolesti. Žádný soukromý doktor mě nechtěl hned vzít, i přesto, že mě to koleno nepřestávalo bolet. Šla jsem tedy do nemocnice, dostala jsem opět injekci a prášky na posílení chrupavky, celkem dvě balení. Jedno jsem dobrala koleno přestalo. Od tohoto týdne mě koleno zlobí stále. Jen když dlouhos edím a nehýbu s ním a když mám jít do schodů. Uvidím, jestli mi to druhé balení zabere. Ale každopádně si zajděte k ortopedovi. Mně i navrhoval skalpel, pokud se to nezlepší :) tak mě to myslím aj přestalo tenkrát bolet :)
reagovat
re:re:ja to dopadlo? | Od: Michaela | 7.3.2017 06:53
Mám úolně to samý stím kolenem a až asi
rok,navštívila jsem ortopeda,protože ta
bolest se zvyšuje,a bylo mi řečeno že si jen
vymýšlím,a nic mi není a jestli chci tak že
vezme křištálovou kouli a bude zní
věštit,takže výsledek je že si to asi
vymýšlím a bolest mám v hlavě hahaha
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Borelióza: Odpovědi na 10 nejčastějších otázek
Články: Borelióza: Odpovědi na 10 nejčastějších otázek
Léto a vycházky do přírody...
Chronická únava: zkuste homeopatika, možná budete překvapeni!
Dětský růst
Články: Dětský růst
Veškeré živé organismy se v...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Růstové grafy dávají rodičům jistotu
Články: Růstové grafy dávají rodičům jistotu
Každý starostlivý rodič...
Když se rakovina rozšíří do kostí
Články: Když se rakovina rozšíří do kostí
Toto zhoubné onemocnění...
Tuberkulinový test
Články: Tuberkulinový test
Tuberkulinový test je...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: