Bolest kyčlí

  • Dotaz od: Jiřina Weberová
  • Publikováno: 13.1.2009
  • uLékaře.cz

Dobrý de,již několik měsíců mě trápí bolest obou kyčlí,a to hlavně během spánku.Jsem zvyklá spát pouze na bocích.Tato bolest mě někdy v noci vzbudí jako bolest v boku,přetočím se tedy na opačný bok a za nějaký čas se opakuje stejný problém.Ráno,když bych si ještě mohla přispat mě pak vyžene z postele bolest obou boků,resp.kyčlí.Toto se mi ještě nedávno stávalo pouze v případě spaní na tvrdé podložce,nyní je situace stejná i na měkčí podl.Vstanu zatím bez problémů i rozejtí je bez problémů.Mohlo by se jednat o počínající artrozu?Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, mohlo by jít o arthrosu, měla byste absolvovat rtg snímek, který odhalí stav kyčelních kloubů a lékař vám může doporučit vhodnou léčbu. Mohlo by jít event. i o zánět v kyčelních kloubech, který se často s arthrosou sdružuje. Ten se potvrzuje vyšetřením pacienta, rozborem krve a sonografií /měřením kloubní štěrbiny kyčelního kloubu/ - vyšetření volí lékař podle stavu kloubu. Je lepší vždy v ranějším stadiu léčit toto onemocnění, protože se daří pozastavit průběh. Navštivte proto svého obvodního lékaře - lékař první linie - a svěřte se mu s problémy. Jistě se najde vhodná pomoc - jednak proti bolestem a jednak existují prostředky na zastavení nemoci. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+8 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
re:Kyčle | Od: skasa | 15.2.2011 18:53
Obratte se na sveho obvodaka, na netu se neda stejne bez vysetreni cokoli poradit, doktori jsou v ambulancich od toho!!!!
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: