Bolest mezi lýtkem a kotníkem

Dobrý den. Již téměř druhým rokem mám problém s bolestí nohou mezi lýtkovým svalem a kotníkem (okolí kosti) na vnitřní straně obou končetin (přikládám fotografii s označeným místem nejsilnější bolesti). Jedná se o bolest velmi nepříjemnou a těžko popsatelnou, nelze říct, že nesnesitelnou, ovšem výrazně ovlivňující můj pohyb a sportovní výkony. Nejvýstižnější jsou asi slova jako pichlavá, až křeč připomínající a dlouhodobá. V klidovém stavu není příliš omezující, ani intenzivní. Snad jen v případě silnějšího tlaku na zmíněné místo bolest cítím. Jsem-li ale více fyzicky vytížen, pociťuji bolení stálé a stupňující se. V první řadě chci podotknout, že se nejedná o jakousi únavu, či něco takového. Jakožto letitý sportovec bolest unavených nohou znám a toto s tím nemá nic společného. Doslechl a dočetl jsem se mnoho rad a „diagnóz“, nic z toho ale moc neodpovídalo. Je mi 23 let, měřím 185 cm a vážím nějakých 85 kg, sportuji od svých 8. let a v tréninkové zátěži jsem většinou 4 dny v týdnu (8-10 hodin), proto zřejmě není důvodem obezita, či snad málo pohybu, jak mi bylo také řečeno. Nechtěl jsem se opírat o tvrzení rádoby odborníků, proto jsem navštívil i lékaře. Ovšem tam mi bez jakýchkoliv vyšetření bylo sděleno, že jde zřejmě o únavu a že si mám odpočinout nebo nohy více trénovat. Přišlo mi to značně neodborné, nicméně zkusil jsem obojí. Týdenní odpočinek přinesl úlevu v tom, že jsem přečkal zhruba půl hodiny následného běhu bez větších problémů, ale poté už bylo vše zase zpět. Větší a častější zátěž nepřinesla změnu žádnou – bolest byla stálá a stupňovala se. Samozřejmě, že uvažuji nad návštěvou jiného lékaře, ovšem napadla mne i možnost tato, proto se obracím na Vás. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, může se jednat jak o svalovou únavu, tak i například o poškození nervů či cév končetiny. Doporučoval bych proto konzutlaci jak na neurologii, tak na ortopedii. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
bolest nad kotníkem | Od: Pavel | 1.5.2010 10:11
Dobrý den,
já mám asi stejný problem. Je to bolest kosti na vnitřní strane nohy, asi 10cm nad kotníkem. Bolí to i při stlačení. Já bych určitě mohl trochu zhubnout. Jinak mám podezření na ploché nohy. Začalo mně to bole teď při vyšší fyzické zátěži. Chodím teď asi 3-4x týdně běhat. Pavel
reagovat
re:bolest nad kotníkem | Od: Martin | 12.8.2012 13:03
Mám úplně stejný problém..
Poraďte mi prosím co s tím..
Můj email.
Martin.Bundis@seznam.cz
Děkuji
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: