Bolest na vnitřní straně kolena, zboku

Dobrý den, chtěla bych vám říci o dlouhodobém (cca čtvrt roku) problému mého otce. Již několik měsíců ho trápí bolest na vnitřní straně kolena, zboku, což mě osobně připadá, že se jedná o bolest vazů. Byl již u tří lékařů (poslali ho na CT a mag. rezonanci kolena, kde prý našli opotřebované menisky), čtvrtý ho operoval (artroskopie menisků) a žádný výsledek - ba naopak mírné zhoršení. Při té operaci prý nenašli na meniscích žádné problémy, jen koleno vypláchly a odstranili nějaký "cancour". Obtíže: bolest na již zmiňovaném místě (v klidu bolí podstatně méně), ztuhlost, pocit horka v postiženém místě. Jak je možné, že čtyři lékaři nejsou schopni najít příčinu bolestí a ani pokročilá technika (CT, mag. rezonance) nedokáže najít problém?! Možná budete vědět vy. Díky.

Odpověď odborníka:

Bud se jedná o místní bolest kolena nebo bolest přenesenou z oblasti horní čísti končetiny nebo bederní pateře. K většímu upřesnění je třeba znát celý výsledek magnetické rezonance a podrobný popis provedené artroskopie. Takováto bolest se objevuje při počínající artroze, změně osy kolenního kloubu. K doplnění vyšetření by bylo třeba provést ještě vyšetření kolenních bočních vazů diagnostickým ultrazvukem, provést laboratorní screening z krevního vzorku, což asi pacient měl. Doléčení je určitě vhodné pohybovou a fyzikální léčbou na rehabilitaci a pokud diagnoza bude odpovídat potom po provedené artroskopické operaci by byla vhodná lázeňská komplexní léčba VII/11, nutno absolvovat do 6 měsíců po operaci.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+5 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x