Bolest pod prsty u nohou

Dobrý den, v prosinci se mi stal úraz na noze- při chůzi se mi podvrkl levý kotník na stranu. Necítila jsem žádnou bolest, ale nemohla jsem na tu nohu stoupnout. V ten den se ten kotník zdál nateklý a i trochu zarudlý. Během dalšího dne jsem začala pociťovat na místě kotníku bolest, která neustála několik měsíců, i teď mně někdy pobolívá při dlouhé chůzi. Bolest přešla až do nártu, kde mám od té doby lehký otok. Ale můj aktuální problém spočívá pod prsty u nohou. Asi před dvěma měsíci jsem seděla na židli, otočila jsem se tělem na stranu, ale mou nohou jsem neotočila. Najednou jsem ucítila velkou bolest pod prsty, konkrétně pod levém prostředníčku a prsteníčku. Při chůzi cítím silnou bolest, která přechází až do chodidla a když si stisknu to místo pod prsty, tak cítím bolest. Napsala jsem vám oba problémy, kdyby náhodou v tom byla nějaká spojitost. Děkuji moc za odpověď.

Odpověď odborníka:

Spojitost je jistá. Myslím, že při takto existujících potížích je evidentní, že je nutné chirurgické vyšetření spolu s rtg snímek a léčbou. Zřejmě po vyšetření bude vhodné znehybnění chodící sádrou s následnou rehabilitací, pohybovou léčbou a fyzikální terapií. Za podvrtnutím vždy bývá porušení fixačního kloubního vazu, nebo porušení kloubní chrupavky anebo se spíše můpže jednat i o nevelkou zlomeninu v oblasti hlezna.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
bolest | Od: Monika Vitásková | 19.5.2015 20:28
Dobrý den, mívám časté bolesti pod prstami u obou nohou. Jedná se o prostřední 3 prsty. Bolesti jsou čím dál tím častější a intenzivnější.
Děkuji za radu, která mi pomůže od bolesti.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: