Bolest v kříži, noční a ranní tuhnutí kloubů prstů

Prosím o radu. Je mi 43 let.Cca 6 měsíců mě v noci a ráno při probuzení tuhnou prsty u rukou a trochu bolí (žádné otoky, zčervenání, problémy s hybností...).Když ráno vstávám rozlámaná registruji i bolest v kříži. Někdy mě bolí i kosti? svaly? hyždí, jako bych je měla otlačené od sedla kola...Z krevních testů mám CRP zcela v normě, krevní obraz vč. diferenciálu v normě...Necítím se unavená,nemám teplotu..naopak:cítím se jinak velmi dobře-žádná únava, jsem naopak nabitá a dobře naladěná,pravidelně denně přiměřeně a s rozumem sportuji-cyklistika,chůze,tenis, jóga..., nekouřím, nepiji alkohol, dostatečně spím, zdravě jím, zbytečně se nestresuji, jsem drobné postavy 160 cm /47 kg; cyklus mám pravidelný; hřeším jen 2 kávami denně..má práce je vyloženě sedavá...Léčím se 20 let s lymfocytární thyreoiditidou s již neaktivními protilátkami a beru minimální dávky euthyroxu 25... jen noční a ranní problémy s klouby a křížem mě dělají starosti o co by asi mohlo jít??...Předem děkuji za odpověď - "první nástřel" - vím, že to budu muset začít řešit.Ale bojím se...

Odpověď odborníka:

Podle Vašich údajů jste téměř úplně zdravá včetně prevence. ;-)
Jako první krok bych kontaktoval endokrinologa. Jsou hladiny hormonů vyrovnané? Mohou změny mít vliv na šlachová pouzdra? Druhý krok - neurolog. Polyneuropatie při poruše hormonů štítné žlázy? Je vůbec porucha nervové soustavy? Další varianta - revmatolog? kloubní onemocnění? Onemocnění šlach?
Možností je celá řada, obdobné obtíže mohou mít různé příčiny. Zkuste se nejprve poradit s Vaším praktikem a pak Vám nejspíš doporučí, kudy pokračovat.

MUDr. David Bludovský
MUDr. David Bludovský

Specializace: Neurochirurgie
Pracoviště: Neurochirurgické oddělení, Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice v Plzni

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: