Bolest v krku

Dobrý den, už 4 dny mě bolí v krku (angínu nemam), bolest hlavy, spánků, bolest v uších.. Také mě trápí dráždivý kašel a bolest všech kloubů a svalů, teplotu mam 37 a mam zluty ppvlak na jazyku. Každý den se mi kašel a bolest v krku zhoršuje. Čtvrtý den jsem byla u sve doktorky, ktere když jsem vysvětlila co me trapi (k tomu jsem ve 33 týdny těhotenství),tak zareagovala "a co po mě vlastně chcete?" Chtěla jsem samozřejmě vyšetření a poradit jak se z toho dostat.. řekla mi ať to vylezim a nashle.. tak prosím o radu vás. Před měsícem jsem mela v krku i streptokoka, tak mě napadlo jestli se mi to nemohlo vrátit. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vzhledem k těhotenství léky jen v nezbytném případě,i paracetamol jen při teplotě nad 38.Klidový režim,dostatek vlažných tekutin,zeleniny a ovoce,kloktat (šalvěj,řepík,roztok s jodemnebo aspirinem....),na kašel rovněž něj.fytopřípravek,např.cibule s medem či cukrem nebo z lékárny jitrocelový či břečťanový sirup.

MUDr. Marie Vaňačová
MUDr. Marie Vaňačová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Soukromá ordinace praktického lékaře pro dospělé, Tábor

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
ASA ve třetím trimestru? | Od: Bára | 17.7.2016 06:33
Vážená paní doktorko, pokud je mi známo, acetylsalicylová kysela (ASA) je kontraindikovaná v třetím trimestru těhotenství a to i v případě kloktání. Na rozdíl od ASA je paracetamol vhodný (byť v nižších dávkách) po celou dobu těhotenství!
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: