Bolest zad

Poslední dobou asi měsíc mám bolesti v zádech s propagací do břicha. Sezení je nejhorší. Ozve se to nepravidelně a samo odezní tak po hodině. Nekdy i v noci. Pomáhá leh na tvrdou zem. Cvičení. Jsem aktivní. Chodim do posilovny, běh. Ted moc ne. Nevim co můžu a co ne. Cvičím pilates, cviky na páteř, na míči. Rtg páteře: lehká esovitá skoliosa Th páteře s převahou dx- skoliosy střední Th páteře. Lordosa je vyrovnaná, kyfosa také - jen se zaúhlením při Th12. Tělo Th12 je lehce ventrálně klínovitě defigurované s výraznější Schmorlovou modulací v dolní ploše těla jako stp. Lehké formě m. Scheuermann, jinak jen incip. spondylosa střední Th páteře. Sono břicha negativní. Jaké cviky jsou nelepší a zda můžu do posilovny čeho se vyvarovat a zda se toho zbavím? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Karle! Toto musí posoudit RHB lékař nebo dobrý fyzioterapeut. Určitě je dobře, že cvičíte a bez cvičení by nepochybně Vaše obtíže byly mnohem horší. Poraďte se s výšepsanými odborníky o tom, jaké cviky a sporty máte vynechat a jaké naopak zařadit. Ve Vašem případě je důležité naposilovat svaly trupu tak, aby stabilizovaly ne již zcela ideální páteř.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Střevních zánětů stále přibývá. Proč?
Články: Střevních zánětů stále přibývá. Proč?
Hledáním příčin rostoucího...
Vyšetření prostaty
Články: Vyšetření prostaty
Při vyšetření prostaty...
Jak si poradit se zánětem močových cest pomocí homeopatik
Články: Jak si poradit se zánětem močových cest pomocí homeopatik
Pálení a řezání v podbřišku...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x