Bolesti kloubů

V roce 2013 mi byly vytrhnuty krční mandle pro opakující angíny, zaněty močových cest, ale hlavně pro vysoké ASLO skoro 1500. Do roku 2015 bylo vše v pořádku, byla mi odebírána krev pro kontrolu a ASLO se pomalu znižovala. V zimě roce 2015 se mi zničeho nic zablokovala levá ruka, po měsíci pravá. ASLO se zastavilo na hranici 400 a neklesá. Letos v roce 2016 jsem v měsící červnu nemohla stoupnout na levou nohu. Dostala jsem neschopenku a od té doby jsem doba. Dostala jsem infuze pro pomoc od bolesti, tak se však nestalo. V noci nemůžu bolestí spát, neohnu palce na rukách a blokují se mi ramena, takže se neotočím, nezvednu ruku atd. Až na konci měsíce srpna 2016 jsem objednaná na vyšetření na revmatologii, dříve bohužel nebylo na mě místo. Dostala jsem už mnoho léku i kapek či injekcí od bolesti, bohužel nic nepomáhá. Potřebovala bych poradit něco od bolesti, abych se vyspala a mohla aspoň trošku fungovat v domáctnosti. Moc Vám děkuji. Petra

Odpověď odborníka:

Petro,
jistě se jedná o velmi nepříjemné obtíže. Vyšetření na revmatologii je jistě vhodné. Co se týče účinných analgetik, máme k dispozici celou řadu tzv. Nesteroidních antirevmatik- od klasického známého Brufenu až po preparáty názvu Nimesil či např. Melovis. Dále jsou i poměrně účinné kombinace Paralenu s dalšími preparáty. Na velmi silnou bolest, nereagující na tyto preparáty, nabízíme již opiáty či jejich kombinace.
Moje doporučen nicméně je- vyzkoušet nejprve první linii- zmíněný Melovis, Nimesil, Diclofenac- jsou sice podobně silné, ale každý opravdu reagujeme na každý jinak. Mějte ale na paměti, že tak jako většina léků, mají řadu nežádoucích účinků: poškozují hlavně trávicí systém, ze kterého nejvíce žaludek a dále ledviny. Takže neužívat pravidelně, pouze dle potřeby a v dávkování, jak je nastaveno. Domluvte se tedy s praktickým lékařem, jistě spolu naleznete nějaký účinný preparát.
S pozdravem,
MUDr. Klímová

MUDr. Nikola Klímová
MUDr. Nikola Klímová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: