Bolesti podbřišku

Už alespoň rok mám bolesti stejné jako při menstruaci. Byla jsem na gynekologii, dělali mi vnitřní UZ i vnější UZ a stěry. Všechno v pořádku. Podstoupila jsem koloskopii a vše v pořádku. Rozhodla jsem se pro neurologické vyšetření a všechno v pořádku. Vysadila jsem HA a nechala si dát nehormonální Měděné tělísko. Krom toho, že už nemám pravidelnou menstruaci a mám ji mnohem silnější a delší (např. celý tento měsíc po 15 dnu menstruace už není silná, ale stále červeně špiním). Navíc mám problém i s vyprázdněním, jím hodně vlákniny a piju hodně vody, ale je mi to k ničemu. Rozhodla jsem se, že zkusím jít darovat vajíčka s tím, že tam určitě na něco narazí, ale vše je ok, dokonce i genetika a tak tedy brzy daruji vajíčka. Jsem sice ráda, že udělám dobrou věc, ale už nevím kam ještě zajít. Můj obvodní lékař si už o mě musí myslet, že snad simuluji. Nevím, co mám dělat. Jsem zdravotní sestra a opravdu je hrozné, když jsem u pacientů a mě to začne bolet a já se kolikrát nemůžu úplně ovládat a chytím se za podbřišek a musím si jít sednout a čekat až to povolí. Prosím vás o pomoc. Soňa .

Odpověď odborníka:

Soňo,
to co popisujete je velmi komplexní problém a těžko říci, jestli má jednoduché řešení, možností je spousta.
Prvním krokem bych vysadil antikoncepci úplně - i to může být příčinou vašich obtíží.
Dále bych pak zkusil bezlepkovou dietu - třeba na 3 týdny. Celiakie či intolerance lepku vzniká nejčastěji právě ve vašem věku - tímto pokusem jednoduše zjistíte, jestli je to ono, nebo ne. pakliže to za 3 týdny nepřejde, tak musíte pátrat jinde.
V neposlední řadě bych myslel na psychosomatické - přenesené - obtíže.
To znamená, že psychické obtíže - stres, přepracování, únava, nepravidelný pracovní režim - jste zdravotní sestra, partnerské neshody, to vše se velmi často projevuje somatickými příznaky - tedy právě nejčastěji bolestmi břicha.
Pokud nemáte důvěru k vašemu praktickému lékaři, není ostuda si o tom popovídat s psychologem.
Přeji hodně štěstí a snad to vše dobře dopadne,
dr. Křehnáč

MUDr. Vít Křehnáč
MUDr. Vít Křehnáč

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: JACH-TA s.r.o., Řež

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: