Bolesti žaludku (prednison)

Dobrý den, jsem léčen s dg. AIHA, beru skoro rok Prednison (z vysokých dávek postupně na 2,5mg obden). Dále Helicid, Ac. Folicum, Amiclaran. Cca 1-2x do měsíce mám velmi silné bolesti zřejmě žaludku nebo alespoň v těch místech. Většinou se dostaví v noci nebo nad ránem. Předpokládám, že to souvisí s "trávením", mám vyzkoušeno nejíst mnoho v podvečer a omezit některé druhy potraviny. Bohužel se to dost těžko odhaduje. Bolesti jsou skoro nesnesitelné, někdy přejdou během 1-2hod, někdy je trvání delší, nemůžu dělat prakticky nic. Gastroskopické vyšetření jsem měl i na výskyt helicobacter, vše v pořádku. Dostal jsem algifen, nepomáhá. Doufal jsem, že po vysazení Prednisonu bude vše zase ok, ale při těchto dávkách už si nejsem tak jistý. Stolice normální, možná trochu světlejší pokud mám zrovna bolesti. Máte nějaký tip, co bych pro to mohl ještě víc udělat?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, jde také o to , kdy bylo poslední gastrofibroskopické vyšetření. Žádoucí by zřejmě bylo celkové gastroenterologické vyšetření, protože křečovité bolesti jistě nemáte bez příčiny.

MUDr. Miroslava Frčková
MUDr. Miroslava Frčková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Též bolesti v oblasti žaludku | Od: Olga | 4.4.2014 00:36
Mám stejný problém jako Jan. Beru Prednison 30mg a zhruba 1-2x do měsíce mě v noci nebo pozdě večer nebo ráno chytne silná bolest v oblasti žaludku. Trvá to hodinu dvě, jak kdy a pak zase zmizí.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: