Boulička a dírečka na žaludu

Spozoroval jsem na mem zaludu neco takoveho ... Mam se toho bat ? Muzu se zeptat co to je ? Je to takova malililinka direcka ... Prosiim o radu dekuji Jen se jeste zeptam syfilisticky vřed na penisu kde se nejčastěji tvoří ? Na zaludu ? A jak vypada prosim ten vřed ? Je v nem hniz ? Takova ta bila hlavicka ? Jelikoz jsem tam mel nejaky pupinek vymackl jsem ho praskla bila hlavicka ... A pak se mi Tam udelalá boulicka a pak zase bila hlavicka a pak dlouho mi to neslo dolu a az mi pomohl Framikoin ... Prosim odpovez te mi na mou otazku dekuju!

Odpověď odborníka:

Drobná dírka vypadá jako zbytek po uložení vývodu močové trubice během vývoje, nebo se může jednat pozůstatek běžné potničky, která se asi po zánětu zhojila takovouto jizvičkou.
Syfilitický vřed se může vytvořit kdekoli na penisu a v jeho okolí, může se objevit i mimo genitál (pokud došlo k přenosu choroby např.líbáním nebo orálním či análním sexem apod.). Zpravidla se jedná o jasně červený, hladký, lesklý, oválný nebo kruhovitý povrchový defekt, který je na pohmat tvrdý jako nehet, na pohmat nebolí. , může být i zvředovatělý, může s něj vytékat čirá tekutina.. Popsaná boulička s bílou čepičkou byl nejspíše běžný nežit, zejména pokud byl v ochlupené části penisu.
Pokud máte jakékoli obavy, že jste se mohl nakazit pohlavně přenosnou nemocí, zejména syfilis, doporučuji raději vyhledat dermatovenerologa, aby onemocnění vyloučil nebo včas přeléčil (pozdní následky syfilis jsou závažné).

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: