Chronické zahlenění v krku

Je mi 23 let a již více než 3 roky trpím chronickým zahleněním v krku. Jsem astmatik a alergik, ale až do doby před třemi lety jsem tímto problémem nikdy netrpěl. Zahleňování začalo po dlouhodobé angíně. Mám pocit cizího tělesa v krku, hlen ale nemohu vykašlat ani při aplikaci léků na odkašlání. Zahlenění se během dne vždy několikrát zhorší, přičemž pocit cizího tělesa v krku je permanentní. Za celou dobu této nemoci jsem podstoupil několik ORL vyšetření, několikanásobnou léčbu antibiotiky a navštívil 2 plicní lékaře, ale nikdo neví, cím by to mohlo být. Budu vděčný za jakoukoli radu, děkuji

Odpověď odborníka:

Milý pane Martine, pocit nepříjemného hlenění se zdá být poměrně často uváděným steskem. Alergická anamnesa bývá spojena s větší vnímavostí kůže a sliznic vůči různým formám dráždění, zároveň tkáně mají tendenci reagovat více "otokem".
V současné době se lékaři pokoušejí najít spojitosti mezí chronickými zánětlivými změnami v oblasti horních cest dýchacích a tzv. mimojícnovými projevy gastroesofegálního refluxu, léčebně se pak uplatňují tzv. inhibitory protonové pumpy /omeprazol, pantoprazol, lansoprazol, rabeprazol/. Možná i ve Vašem případě by takový terapeutický test mohl být přínosný.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
nesnesitelne hleneni | Od: Denca | 2.9.2014 12:44
Dobry den,mam neustaly pocit ciziho telesa v
krku. Jako by tam byl kamen,ktery mi prekazi a
nesnesitelne hleni. Doktori na nic neprisli.
Vyresilo se to u Vas? Jsem z toho uz dost
nestastna.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: