Chronický průjem

Dobrý den,mého manžela trápí problémy s chron.průjmem(20let)...nezávislým na čase,jídle(u OL všechna vyš.neg.,doporučeno vysledování po kterém jídle a vynechání z jídelníčku...vyzkoušel i dietu při celiakii-nepomohlo).průměrně 6-7x denně,někdy více...poté se cítí vyčerpán,unaven,dehydratován...Tyto chronické problémy jsou pro něj stresující i v zaměstnání,kde na něj kolegové pohlížejí jako na simulanta,který se vyhýbá práci...Děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Dobrý den, nepíšete, která všechna vyšetření jsou negativní. Průjem je velmi obecný příznak celé řady chorob, jak organických, tak psychických (stres). V úvahu připadají především: infekční průjem, po takto dlouhém trvání především průjem při parazitárním onemocnění, nebo neinfekční - při nespecifickém střevním zánětu (ulcerózní kolitida nebo Corhnova choroba), pri syndromu dráždivého tračníku, při cukrovce, při poruše inervace střeva, při poruše trávení některých cukrů....problém vašeho muže si podle mého názoru zaslouží podrobné a přehledné vyšetření na gastoenterologii, s vyhodnocením dosavadních vyšetření a případným doplněním dalších vyšetření (obecně může být potřeba provést vyšetření stolice, vyšetření krevního obrazu a biochemie krve, vyšetření moči, sono břicha, rektoskopie a/nebo koloskopie, funkční testy, alergologické vyšetření...záleží, kam lékaře vedou získaná data z anamnézy a dosavadních vyšetření).

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Chronický průjem a jeho uzdravení za jeden den bylinkama | Od: šťastný člověk | 14.6.2016 09:34
Dobrý den, desítky roků jsem trpěla chronickým průjmem, manžel mi udělal 4 x výplach střev krystýrem z kakostu smrdutého a z heřmánku hned po sobě. Do posledního výplachu jsme rozpustili z lékárny aciphylové a laktobacilové tobolky 10 kusů. Po této kůře okamžitě přestal průjem. Měla jsem potíže, že jsem až 5x denně chodila na záchod na řídko a honilo mně to. Kde nepomůžou lékaři musí si pomoc člověk sám. Bůh je jenom dobrý. Do dnešního dne chodím jednou denně normálně a nehoní mně to. Sláva Pánu.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: