Chtěla bych se zeptat kdo...

Chtěla bych se zeptat kdo a jak by měl sledovat ženu v těhotenství pokud trpí systémovým lupusem eryth.Zda je u nás specializované pracoviště, které se specializuje na tyto těhotné ženy. A jak kontroly v těhotenství probíhají, jakým způsobem se vede porod a jaký to má vliv na kojení apod. Mockrát děkuji za odpověď

Odpověď odborníka:

Všechny potřebné informace o těhotenství při SLE můžete zjistit v poradně pro těhotné se SLE v Revmatologickém ústavu v Praze, který spolupracuje s Ústavem pro péči pro matku a dítě v Praze Podolí.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Lupus a těhotenství | Od: Vendula | 1.6.2009 16:20
Četla jsem váš dotaz a přesně si vzpomínám sama na sebe.Lupus mi zjistili v pátém měsíci a od té doby jsem chodila asi každý týden na kontrolu ,poslední dva měsíce jsem už ležela na ryzikovém těhotenství u porodu jsem mněla doktory kteří byly seznámení s mím stavem,malého taky hned kontroloval doktor .no a kojit jsem nesmněla vůbec.
reagovat
re:Lupus a těhotenství | Od: karin | 17.10.2009 23:00
Proč se nesmí kojit?měl moje doktorka řekla,že klidně...že přece neochudíme dítě o mléko,že to zkusíme a kdyby se lupus náhodou aktivoval,tak lze vždycky přestat ( a to mám lupusem zasažený ledviny)...tak nevím,přijde mi to rozumnější, vše pro dítě!:o).
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: