Dítě na nutrilonu ha

Dobrý den. Mám nyní 6-ti týenní holčičku, kterou krmím nutrilonem HA. Kojila jsem chvilku, pak jsem ztratila mléko. Od 3. týdne má problém s prdíky, později začala i hodně ublinkávat (i nosem). Vyměnila jsem proto sunar nutra defence za nutrilon AR, což bylo ještě horší - blinkala stejně, ale bylo to hustší a dělalo jí to víc problémů. Pak jsem na radu pediatra vyzkoušela nutrilon HA a blinkání je trochu lepší, nicmén prdíky se moc nespravily. Naopak poslední 2 dny má problém se samostanou stolicí, i když se očividně snaží. Stolice je kašovitá, nazelenalá a zapáchá po zkažených vajíčkách, stejně jako větry. A nyní můj dotaz - nevím, jestli jí dávám nutrilonu málo, moc a ve správných dávkách jestli jí ty problémy náhodou nepůsobím já. Prosívá pěkně a týdně přibere kolem 200 - 250 g. Nyní má 4100 g a podle obalu nutrilonu by měla mít 6 krát denně dávnu 120 ml vody a 4 odměrky. Ona ale vyžaduje pití častěji, tak jí dávám 7 krát denně a to 90 ml vody a 3 odměrky, pouze v noci těch 120. Někdy vydrží ve dne mezi jídly 4 hodiny ale někdy jen necelé 3. Většinou přecházíme plynule ze řvaní kvůli bříška do řvaní kvůli hladu. Pouze když spí, vydrží dýl. V noci vydrží nejdéle cca 6 hodin. Nemám tedy nějak dávkování upravit? Moc děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Petro, problémy "s prdíky" jsou obvyklé u většiny dětí do zhruba 3 měsíců. Nevidím problém ve způsobu a podávání stravy, dcera přibírá na váze dobře. 6hodinový interval v noci je dostačující, obzvláště v létě je třeba dítě hodně zavodnit. Problémy s bříškem u každého miminka řeší téměř každá maminka a každému dítěti pomůže něco jiného. Vyzkoušejte laktobacily (v lékárně zakoupíte pro děti od 1 měsíce), zkusit můžete Sab simplex, nošení na tygříka nebo pohybovat nožičkama, aby se "masírovalo" bříško a střeva dobře pracovala. Zkuste se poradit takée se svojí praktickou dětskou lékařkou, která dceru dobře zná.

MUDr. Jana Moravcová
MUDr. Jana Moravcová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Klinika infekčních, parazitárních a tropických nemocí v nemocnici Na Bulovce

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Nadýmání po UM | Od: MagdaLenka | 19.10.2015 13:30
Také jsme měli problém s prdíky po zavedení UM.
Vyřešilo to pět kapek Espumisanu do každé
lahvičky s mlíčkem.
reagovat
re:Nadýmání po UM | Od: Karolina | 26.11.2015 09:03
My jsme dceři dávali 5 kapek Espumisanu do každé lahvičky s mlékem. U těchto kapiček je výhoda, že se mohou již od narození...probiotika většinou až od 1. měsíce. Ty jsme dávali dceři zas v půl roce na zácpu.
reagovat
re:Nadýmání po UM | Od: Lyska | 23.11.2015 10:18
Také jsme s tím bojovali po zavedení UM, dávala
jsem do mlíčka Espumisan, první týden sedm a pak
pět kapek. Po týdnu jsem snížila dávku, protože
kapičky zabraly a dávala ho už jen jako prevenci až
do půl roka a dobrý, nadýmání to úspěšně vyřešilo.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: