Ekg

znamenáto tedy, že ikdyž jsem ekg mě v pořádku.. Srdeční vadu to nepozná??? Mám z toho strach.. Jsem nesportovní typ.. Spíše chůze a přiležitostně nějaký ten tanec na zábavě.. Proto tedy se bojím když na tělociviku běhám 1000 metrů nebo i jinak běžim, že najednou dojde k zástavě mého srdce... Jsou nějaké příznaky takových to vad a jsou dědičné nebo i vrozené ?? U nás v rodině se srdcem nemocný nikdo neni ani z rodiny nikdo náhle nezemřel... Mám strach, že když v dlouhé haistorii neměl a nemá od nás žádné problémy, tak, že si to srdce smlsne právě na mě..

Odpověď odborníka:

Dobrý den.Myslím,že byste měla se svým ošetřujícím lékařem důkladněji pohovořit o svých starostech.Zdá se,že trpíte velkým strachem z onemocnění srdce,v takovém stavu člověk vlastně zpětně ovlivňuje některé fysiologické funkce-tepovou frekvenci,krevní tlak..jde o běžnou odpověď oběhového systému na stres,ale ve Vás nepříjemný prožitek zbytečně jen znásobí pocit,že svému srdci nemůžete důvěřovat.Váš lékař zná Váš celkový zdravotní stav,posoudí nejlépe smysluplnost Vašich obav-sám Vám nejlépe dokáže nabídnout nejvhodnější vyšetřovací metody k posouzení Vaší výkonnosti..Věřím,že Vaše obavy se podaří vyloučit..pak by bylo velmi vhodné najít fysickou aktivitu,která by Vás bavila,a zároveň Vám pomohla získat ke svému tělu větší "důvěru"

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Vyhněte se stresu, podporuje rakovinu!
Články: Vyhněte se stresu, podporuje rakovinu!
Ovládá váš každodenní život...
Poznejte rozdíl mezi astmatem a zánětem průdušek
Články: Poznejte rozdíl mezi astmatem a zánětem průdušek
Zánět dýchacích cest je...
Čtyři cviky pro bolavá záda
Články: Čtyři cviky pro bolavá záda
Bolesti zad patří mezi...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x