Hlen ve stolici po užití antibiotik

Dobrý den, moc vás prosím o radu. Minulou středu z ničeho nic když jsem šla na malou tak jsem měla pocit na upuštění plynu a když se tak stalo tak ze mě vyšel žlutohnědý zapáchající hlen. Stolici mám normální, ale s tímto hlenem každý den. A někdy i jen tento hlen. Po ránu mám křeče v břiše a nutí mě to na stolici a pokaždé i s tímto hlenem. Mám strach nevím co to je nebo jestli mám jít k lékaři je mi to nepříjemné. Nevím jestli je to důležité, ale před 14 dny jsem brala antibiotika na angínu Amoksiklav a pak týden ještě sprej do krku Bioparox. Prosím o radu co nejdříve. Je mi 21 let děkuji moc.

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Souvislost Vašich obtíží s užíváním širokospektrých antibiotik by být mohla. Širší účinnost antibiotika na různé vyvolavatele má totiž bohužel za následek následnou střevní dysmikrobii, "příznivé"bakterie - normální obyvatelé našeho střeva jsou zahubeny, navrch získávají jejich přirození konkurenti. V tomto případě lze jistě doporučit tzv. probiotika - lze samozřejmě i formou jogurtových živých kultur. Jenže - tohle samozřejmě není jediná varianta, jak vysvětlit Vaše trápení. Rozhodně by bylo vhodné praktického lékaře navštívit a poradit se s ním o dalším postupu.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: