Jak účině pomoci s kožní vadou

  • Dotaz od: Eva Křížová
  • Publikováno: 22.12.2008
  • uLékaře.cz

Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám syna 5 let, a od narození má atopický ekzém po celém těle. Dáváme mu dietnější stravu, má zyrtec a mažeme ho doporučenými krémy pravidelně min. třikrát denně. Stav kůže má dobrý. Máme ale zkušenost, že stačí jeden den krémování vynechat a je v hrozném stavu, a celou noc se škrábe. Chci se zeptat, zda je tento stav normální? Zda opravdu bude celý život závislí na několikadenním promazávání kůže?? Nejde mu pomoci i jinak ?? Kožní doktorka nám dala seznam krémů, které máme vyzkoušet a zjistit si, který jak bude snášet. Vyhovuje nám a střídavě používáme: Excipial U Lipolotio, Linola Fett N, Bioderma Atoderm PP a Lipobase. Zkoušeli jsme i jiné krémy s větším množství urey, např. Eucerin, ale většinou mu pokožka celá zrudla a ještě se mu stav zhoršil (nevím zda to byla reakce na některou složku v krému či jiné). Druhým problémem který máme, už zde popisovala jedna paní. Synovi stále praskají bříška prstů u rukou i u nohou. Hodně ho to bolí a máme i strach z nějaké infekce. Někdy se stav zlepšuje, ale jen krátkodobě. Také se mu nehty třepí a ulamují. Bohužel s tímto problémem nám už kožní doktorka neporadila. Podle krve mu žádné vitamíny v těle nechybí. Řekla nám pouze, že máme prsty promazávat. Do těchto otevřených ran ale nejde nic mazat (pálí ho to). Tak v podstatě mažeme jen ty prsty které jsou bez čerstvých prasklin. Dětská doktorka nám doporučila užívat sirup Colostrum, které mu sice zlepšuje stav, ale jen pouze po dobu, kdy ho užívá. (Lahvička se musí spotřebovat do 14 dnů od otevření a stojí 1200 Kč). Zatím jsme zakoupili tři lahvičky, ale opravdu to neustále nejde. Existuje na tuto kožní nemoc nějaký název ? Jedna paní na těchto stránkách tuto vadu nazývala lupenkou, ale nám bylo řečeno, že to lupenka není. Prosím napište, jak můžeme klukovi pomoct? Mockrát děkuji. Eva Křížová

Odpověď odborníka:

Suchá kůže je základní projev atopického ekzému, někdo se můsí mazat každou hodinu. S věkem se většinou tato problémy mírní. Přidávejte do koupele olejíčky. Urea někoho skutečně dráždí, nepoužívejte ji. Nehty i bříška prstů jsou projevem ekzému, o žádnou lupénku se nejedná. Promazávání je samozžejmě nutné, poku se objeví praskliny , nejlepší je namazat je antibioticko mastičkou (Framykoin apod), přelepit a alespoň 24 hodin nechat zalepené a nemáčet. Colostrum je opravdu velmi dobré. Až na tu cenu.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Zkušenosti - volně dostupné masti | Od: Chihiro | 12.5.2009 01:06
Dobrý den.
Mám genetickou kožní vadu - suchou kůži a nedostatečnou tvorbu lipidů. Pokud se po koupání nenamažu, můžu jen při ustavičném škrábání sledovat, kde mi praská zkamenělá kůže. Myslím, že je to velmi podobné vadě Vašeho syna.
Od mala jsem používal mnohé speciální masti, které ovšem mnohdy působily lépe než antiperspirant.
Zjistil jsem ale, že často daleko lépe působí volně dostupné masti nebo krémy, které si můžete koupit v jakékoliv drogerii nebo marketu. Konkrétně třeba Dove Beauty body milk, Redwin Moisturiser nebo Nivea body milk. Zkrátka cokoliv s velkým obsahem glycerolu.
Jsou to přípravky levné a ve velkém množství. Redwin jsem si velmi oblíbil, protože při mazání vytváří viditelnou vrstvu filmu, který se rychle vpije a dá se aplikovat opakovaně.
Lipolotio také hojně užívám, nicméně jen na obličej a na celé tělo jen výjimečně.
Nechci tu vytvářet reklamu, ale po těch dvaceti letech jsem zjistil, že existují pohodlné, levné a účinné alternativy, které si vyžádaly dlouhé roky experimentování.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: