Klíšťová encefalitida

Byla jsem dnes pobodána klistatem. Kliste jsem opatrně vyndala, zatím po místě bodnutí zůstal nepatrný červený flíček. Bojím se možnosti klíšťové encefalitidy. Chtěla bych se Vás prosím zeptat, zda se dá očkovat proti klíšťatům po bodnutí? Nebo jaké jsou možnosti pro mě nyní v této fázi? Děkuji Vám.

Odpověď odborníka:

Jano, nyní v této fázi bych nedělala nic, bude-li Vám v následujících dnech špatně, např. budete-li pocitovat chřipkové příznaky, teplotu, bolest končetin, necitlivost končetin, zpozorujete-li větší červené kolečko kdekoli po těle, nebude-li se Vám cokoli zdát ve Vašem zdravotním stavu, navštivte Vašeho praktického lékaře. Očkování proti Klíštové meningoencefalitidě je jistě dobrá a výhodná věc a já Vám ji ze srdce doporučuji, ale doporučila bych Vám toto očkování odložit cca 3-4 týdny od posledního přisátého klíštěte, očkování neslouží jako řešení akutního problému,ale jako profylaxe. S pozdravem, K. Jiříčková.

MUDr. Kristýna Jiříčková
MUDr. Kristýna Jiříčková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Monse spol, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Očkování | Od: Mary | 27.6.2016 09:59
Paní Jano, určitě se teď na to očkování ,,nevykašlete“, určitě běžte. Pokud zase chytíte klíště, budete už mnohem klidnější, ty nervy vám za to nestojí. Klíšťová encefalitida je nemoc, se kterou bohužel mám zkušenost, když je proti ní prevence, doporučuju ji!
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: