Kolika u kojenců

Dobrý den, mám dvouměsíčního syna a už asi měsíc máme problémy s jídlem. Jsem z toho už zoufalá. Syn se u každého jídla kroutí a vyhazuje láhev, vzápětí se po ní vrhá. Křičí a pláče, kroutí se. Krmení se tak pro nás oba stává obávaným okamžikem. Syn je fenylketonurik, a tak musí mít speciální mléko analog, dále mu dávám nutrilon a ještě trochu kojím. V tom by prý ale problém být neměl. Už si opravdu nevíme rady. Jídlo mu ohřívám několikrát a jí třeba hodinu i déle s přestávkami. Nemůžu do něj jídlo dostat. Není nějaká pomoc? Kapky, homeopatika, cokoli? Moc děkuji za odpověď. Majka

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Majko! Synovi jde nejspíš o něco jiného, než o jídlo. Snad by raději prs? Prostě mu jídlo nabídněte a když nechce, tak mu jej prostě nabídněte za půl hodiny nebo za hodinu. Žádné dítě nebude v tomto věku dobrovolně hladovět a strádat hlady. Sledujte jeho růstovou křivku (percentilový graf).

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Kolika u novorozenců | Od: Daniela | 5.9.2011 10:56
Taky jsme měli s kolikou problémy, hned od narození. A pomohly nám kapičky od Espumisanu, dělají je teď i pro novorozence a i paní doktorka mi je posvětila. Malá je mnohem klidnější a i lépe spinká. Za nás tedy mohu doporučit.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: