Komplikace piercingu v pupíku

Loni jsem si nechala propíchnout pupík a měla jsem s tím docela problémy, protože jsem na šperk měla silnou alergii, ale všechno se zpravilo, když jsem si koupila piercing z bioplastu. Teď jsem dostala nový piercing a když jsem ho chtěla vyměnit za starý, nemohla jsem ho protáhnout a dost to bolelo. Skoro to vypadalo, jako když tam mám blanku, přes kterou nejde piercing prostrčit dál a když jsem si zmáčkla pupík, praskla a vyteklo mi z toho něco podobného krvi a zbytku blanky, piercing šel potom krásně protáhnout jako obvykle. Něco podobného už se mi v minulosti stalo, ale pak to bylo zase v pořádku tak se chci zeptat, jestli by to třeba nemohla být jenom alergie na jiný piercing nebo jaký je na to Váš názor? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, spíš než o alergii (která se projevuje hlavně vyrážkou, zarudnutím, otokem, svěděním postiženého místa) podle mého názoru mohlo jít o ložisko zánětu - tkáň mohla na piercing (i ten z bioplastu) zareagovat na cizí tělísko a "bránit se". Pokud už s pupíkem nemáte žádné obtíže (nic nebolí, nic z něj nevytéká apod.), mělo by být vše v pořádku. Pokud by se objevilo zarudnutí a hlavně jakákoli sekrece (krev...hlen..hnis..), bylo by třeba pupík vydezinfikovat a případně ho nechat ošetřit na chirurgii. Pozn. A jako každý piercing je třeba piercigový šperk před zavedením do kůže řádně vydezinfikovat (kovové se dávají na 24 hodin do 60 % lihu například) a kůži také (60 % líh nebo jiná kožní dezinfekce). Jinak, pokud by se objevily známky alergie (svěděnbím zarudnutí, otok apod.), je nutné co nejdříve piercing vyndat, aby se tkáň zbytečně nedráždila.

MUDr. Magdalena Žáková
MUDr. Magdalena Žáková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Vraťte spánek do normálu
Články: Vraťte spánek do normálu
Každému se občas se stane...
Cukrovka ničí nervy – dokonce i ty v břiše nebo srdci
Porucha jater se projeví i na rukou
Články: Porucha jater se projeví i na rukou
Jaterními chorobami, ať už...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Pásový opar: vrací se častěji, než myslíte
Články: Pásový opar: vrací se častěji, než myslíte
Ten, kdo jednou prodělá...
Zvyšuje ženský orgasmus šanci na otěhotnění?
Články: Zvyšuje ženský orgasmus šanci na otěhotnění?
Funkce mužského orgasmu je...
Odkládat mateřství se nevyplácí
Články: Odkládat mateřství se nevyplácí
Žijeme v hektické době, kdy...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x