Kopřivka

Dobrý den, před cca 40 dny jsem začal brát na léčbu Crohnovy choroby kortikoidy, denně 6mg. Po 30 dnech braní léků, se mi na těle, zejména na nohou (holeně, lýtka, nárty) začala objevovat výrážka, kopřivka, ekzém, který extrémně svědí. Byl jsem u kožní, která mi předepsala claritin a zyrtec plus nějaké mastičky. Bohužel po několika dnech braní léků a mazání ekzém neustupuje, ale naopak postupuje po nohách vzhůru - dostal se až pod zadek, i přes braní léků to zejména večer extrémně svědí. Má to svouvislost s kortikoidy? Na lécích píší, že se mohou vyskytnou vyrážky, svědění, ekzém. Kortikoidy (entocord) mám brát ještě 3 měsíce. Bohužel moc jiných variant na léčení Crohnovy choroby není. Mám strach, aby nepřišla nějaká horší alergická reakce .... Beru ráno 1x Claritin, večer 1x zyrtec...

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pravděpodobně se opravdu jedná o reakci na kortikoidy. Doporučoval bych proto konzultaci jak na kožním, tak i u ošetřujcího gastroenterologa. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Jezte třešně, jsou dobré na klouby
Články: Jezte třešně, jsou dobré na klouby
Britští vědci z bostonské...
Tříselná kýla: neriskujte zdraví svých varlat!
Hypofunkce štítné žlázy
Články: Hypofunkce štítné žlázy
Hypofunkce štítné žlázy...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Hyperfunkce štítné žlázy
Články: Hyperfunkce štítné žlázy
Hypertyreóza vzniká při...
Hypotenze
Články: Hypotenze
Hypotenze je označení pro...
Střevní záněty: jak se poprat s plynatostí a nadýmáním
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: