Kožní problém v obličeji

dobrý den,chtěla bych se zeptat.už několik let se trápím s obličejem,na kterém se mi občas dělávaly červené fleky.bohužel jsem na to používala mast diprosone,hlavně proto,že byl dost mastný.poslední 2 roky,co jsem začla chodit k lékaři,jsem ho hned přestala používat.od té doby se toho nemůžu zbavit , nesnesitelně pálí, svědí a má to rudou barvu.paní doktorka mi napsala už několik mastí,beztoho aniž by mi řekla co to vlastně mám.ted používám locoid crelo0.1% a clotrimazol al1% vždy to trvá víc jak týden než se mi to uklidní,ale nikdy ne docela,slabé zarudnutí mám vždy tak na pár dní a za tře,čtyři dny to mám zpět.nejhorší je to,že to mám jen na obličeji.mám sice problém i s pokožkou v hlavě,ale po používání šamponu nizoral,je to v pořádku.nevím jestli Vám to bude stačit k rozpoznání mého problému.nejlépe kdyby jste mě zrovna ted viděla,od pátku se trápím svěděním,štípáním v místech od kořene nosu až po bradu.proto bych Vám byla moc vděčná,kdyby jste mi řekla co to vůbec mám.předem děkuji za jakoukoliv odpoveď

Odpověď odborníka:

Může jít o seborhoickou dermatitidu či ekzém, kortikoidy nejsou při dlouhodobém používání v obličeji úplně ideální. Bylo by vhodné vyzkoušet nějaký nekortikoidní přípravek - např. Protopic. Poraďdte se se svým lékařem.

MUDr. Eva Dogoši
MUDr. Eva Dogoši

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: Soukromá kožní ambulance

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: