Kožní reakce na hormonální substituci?

Dobrý den, jsem po operaci dělohy a vaječníku (nález na čípku). Nejprve jsem brala hormony Riselle. Po půl roce jsem začala mít problémy s citlivostí na teplo. Ať je to teplá voda, slunce atd. Pokožka vždy zrudne, napuchne a je to velmi svědivé. Změnila jsem hormony - nyní beru Estrofem 1 mg. Opět až po roce se problémy objevily. Můžete mi říci, co je příčinou a jaké hormony brát, nebo jestli mám podstoupit nějaké vyšetření? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, je mi líto, ale ještě jsem se s takovým problémem nesetkala. Každopádně je dost zvláštní, aby došlo k reakci na hormonální substituci až po roce. Doporučila bych zkusit kožní vyšetření, nebo imunologii/alergologii. Držím palce.

MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.
MUDr. Viktória Ďurovcová Ph.D.

Specializace: Endokrinologie
Pracoviště: Soukromá endokrinologická ambulance, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: