Křečové žíly

Již asi od mých 19 let se mi začaly dělat křečové žíly na pravé noze. Nyní v mých 26 letech se mi samozřejmě zhoršují a bude třeba operativně odstranit. Na cévní jsem objednaná ale až za dva měsíce, noha mi už dost otéká, bolí a navíc z genetických testů mi byla prokázána trombofilní mutace - mutace genu pro faktor II (protrombin - mutace G20210A) v heterozygotní konstituci. Čeká mě dovolená, kam budeme cestovat autobusem, cesta bude trvat několik hodin, proto se chci optat, co bych měla udělat, abych trochu ulevila nohám, nějaké opatření? Nevím, zda je vhodná stahovací punčocha na cestu, popř. další jiné rady. Moc děkuji!

Odpověď odborníka:

V prvé řadě určitě doporučuji kompresní podkolenky/punčochy či pokud Vám nevyhovují, můžete použít obinadlo. Dále si zakupte Lioton/Heparoid a promazejte.
V poslední řadě, zkuste, kdykoliv to bude možné, zdvihat nožky nahoru, případně, pokud je budete mít svěšené, cvičit- propnout patu, špičku a takto opakovat v několika sériích. V poslední řadě jistě užívejte Detralex- preparát na posílení žilní stěny, předepíše Vám praktický lékař.
S pozdravem,
MUDr. Klímová

MUDr. Nikola Klímová
MUDr. Nikola Klímová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře pro dospělé

Poradna uLékaře.cz

Nečekejte a poraďte se ihned s naším lékařem!

Rychlá odpověď

již do 6 hodin

Za pár kaček

již od 29 Kč

A bez čekání

žádné čekárny a nemocnice

 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: