Krev v moči

Dobrý večer měla bych takový dotaz. Jsem po operaci srdeční chlopně.Beru lék varfarin.A stalo se mi že se v moči objeví kapka krve.Vím že když jsem byla ještě v nemocnici a měla jsem zavedenou cévku do měchýře tělo opouštělo i větší kousky krve.Myslim že tento problém začal už v nemocnici . Paní doktorka mi dala silné antibiotika na tři dny nezabrali a tak teď pět dní užívám slabší zítra je budu dobírat ale mám strach že také nezaberou někdy to už vypadá dobře ale potom se krev zase objeví je to zvláštní tudíž se bojím :/ Byla bych vám moc vděčná za vaši pomoc a názor děkuji nashledanou

Odpověď odborníka:

Dobrý den Kristýno. Warfarin způsobuje větší krvácivost, protože "ředí" krev, takže nepravidelně se krev v moči po cévce či krvácení z nosu či jiná krvácení objevovat můžou. Pokud se Vám ale vyskytuje krev v moči opakovaně i po přeléčení antibiotiky doporučuji provést komplexní urologické vyšetření. LM

MUDr. Ladislav Mašek
MUDr. Ladislav Mašek

Specializace: Urologie
Pracoviště: Urologie Ukrajinská, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: