Krev z ucha

Dobrý den, když jsem čistila po koupeli mé dvouleté dceři uši špilkou, nečekaně sebou škubla a špilka zajela do ouška hlouběji, což způsobilo, že začala plakat a po chvilce jí z ucha vyteklo trochu krve. Pláč netrval déle než 20sek. a zkoušela jsem jí do ouška šeptat a slyšela velmi dobře. Chtěla bych se zeptat, jestli může ohluchnout? Moc mě to trápí. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, nevím, kde se vzala ta snaha maminek čistit dětem či sobě uši. Dle odborníků ORL není třeba uši čistit, neboť ucho má samočistící schopnost, navíc ušní maz je fyziologický a má ochrannou funkci ve zvukovodu. Do zvukovodu nepatří žádné ostré předměty, velmi špatné na čištění jsou vatové štětičky s tlustou bambulkou na konci, které jsou k dostání v drogerii a které místo vyčištění jen zacpou ušní maz před bubínek tak, že pak nejde ani řádně odstranit odborníkem. Své dceři jste čištěním mohla způsobit perforaci bubínku a poškození sluchových kůstek ve středouší, což může mít samozřejmě za následek poškození sluchu. Mohla jste jí také přivodit velmi bolestivý zánět zevního zvukovodu způsobený zavlečením bakterií do poraněné kůže zvukovodu. Pokud dcera slyší a na bolest si nestěžuje, má velké štěstí a váš zásah přestála bez úhony, což se ale nemusí v budoucnu opakovat. Uši příště tedy nečistěte, maximálně po koupeli můžete vytřít růžkem ručníku vstup do zvukovodu a případné čištění přenechte odborníkům!

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
citlivost | Od: Lukáš | 1.2.2011 10:29
Dobrý den, chtěl bych se
optat. včera jsem po práci
upadl na náledí na hlavu.
Zhruba po dvou hodinách mi
to vyvolalo zvracení a potom
to ustálo. na druhý den
nastalo bolest ucha, jako by
ucpání zvukovodů a při
vytírání na špajličče s vatou
krev.
reagovat
krev v uchu | Od: Milan | 7.11.2008 22:08
Dobrý den,
jednou týdně si čistím uši špilkou a zjistím že mám na špilce krev. Chci se zeptat zda s tím mám něco dělat. A čím to může být způsobeno.Děkuji
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: