Krvácení po sexu i mimo periodu

Dobrý den, moc prosím o radu, už sem zoufalá. Více než rok trpím krvácením po sexu. Začalo to nejdřív špiněním výhradně po sexu, pár dní. Nyní jsem v tom stadiu, kdy silně krvácím při sexu a už i mimo cyklus, vlastně mám pořád menstruaci nebo krvácení. Krvácení ustane a spraví se vždy po menstruaci na pár dní, ale poté zase začne. Ráno vždy krvácím a celý den špiním, i velké kusy! Paní doktorka si už taky neví rady, cytologie je v pořádku, žádnou pohl. chorobou netrpím. Nedávno jsem byla na ošetření děložního čípku z důvodu nevysvětlitelného krvácení ale krvácení zase pokračuje, hlavně ráno. Myslíte, že bych měla navštívit možná jiného doktora? Nebo je možné že za to mohou kvasinky na které dost trpím? Děkuj iza odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, kvasinky nebudou stát za tímto problémem. Vámi popisované krvácení ale rozhodně není normální a jeho příčinu je nutno vyšetřit. Doplnila bych určitě ultrazvukové vyšetření a ev. hysteroskopii. V případě, že se nezjistí gynekologická příčina, bude vyšetření pokračovat dalším směrem. Vyloučit je poté potřeba i krvácivé stavy, tedy poruchy cévní stěny, krevních destiček, faktorů srážlivosti atd.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Rada | Od: Šárka | 9.3.2014 20:13
Ahoj, přijde mi, že mám dva roky úplně stejný problém.... Doktoři si se mnou neví rady - hormony v pořádku, vypalování céviček nezabralo... mohu se zeptat, jestli tě už někdo vyléčil? Moc děkuji za odpověď!
reagovat
re:Rada | Od: Marťa | 18.6.2014 12:29
Dobrý den, Šárko, brouzdám netem a taky hledám nějaké řešení:-( Podobný problém mě trápí tři roky, vlastně od té doby, co jím hormony na sníženou funkci štítné žlázy. Začalo to tak nevinně... až jsem se dopracovala k tomu, že mám tak týden po menstruaci klid (vlastně ne, krvácím po každém styku) a pak začnu špinit či krvácet až do další menstruace. Díky bylinné léčbě jsem se zbavila pouze toho, že ze mě nevypadávají kusy sliznice. Musím přiznat, že nejvíc se to podepisuje na mé psychice!!! Už mám za sebou hysteroskopii i zákrok na děložním čípku, z endokrinologie mě posílají na gyndu a obráceně s tím, že jsem v pořádku. V pořádku až na abnormálně překrvený děložní čípek:-(
Pokud byste chtěla napsat a podělit se o nějaké zkušenosti, napište na no.jejda@seznam.cz. Mějte se krásně:-) Marťa
reagovat
re:Rada | Od: Poradna uLékaře.cz | 10.3.2014 12:55
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosíme Vás, abyste dotaz
zkopírovala a vložila jej přímo do poradny na těchto
stránkách: http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.

V poradně se Vám bude lékař věnovat. Děkujeme
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: