Laboratorní výsledky

Mám dotaz ohledně výsledků z imunologie - autoprotilátky mám pozitivní granulární cytoplazmatická fluorescence susp.Ama, a Pl.proti GPC, a s nížené IgG 6,360 prosím můžete mi to vysvětlit děkuji

Odpověď odborníka:

K posuzování imunologických odběrů je zapotřebí znát všechny vyšetřované parametry . Důležité je vždy laboratorní nález posuzovat s klinickým stavem pacienta s anamnézou.
AMA protilátky bývají pozitivní u jaterních oenmocnění typu primární biliární cirhosy, GPC - jsou protilátky proti gastroparietálním buňkám v žaludku - jejich zvýšení bývá u autoimunitních zánětů žaludku.
IgG jsou paměťové protilátky, hodnota 6, je mírné snížení a tyto protiláty je nutné posoudit s ostatním protilátkami IgM, IgA.
Pozitivita autoprotilátek nemusí znamenat ihned onemocnění, často je produkce navozena zcela nespecificky - například po proběhlém infekčním onemocnění, jejich pozitivita také narůstá s přibývajícím věkem, někdy pozitivita ukazuje pouze na riziko vzniku onemocnění v budoucnu. Odběr by měl být vždy proveden opakovaně, dle klinického stavu cca po 6 měsících.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: