Libido

Dobrý den, je mi 17 let. I když je možná brzo řešit tento problém, jelikož se mi ještě neukončil pohlavní vývin bych měl dotaz. Mám snížené libido, tedy aspoň mi to tak přijde v porovnání s lidmi vyskytujícími se okolo mně. Bylo by možné, že by snížené libido bylo způsobené tím, že od mala (cca od 3 let) užívám kortikoidy? Děkuji

Odpověď odborníka:

Otázka účinku dlouhodobě podávaných kortikoidů je důležitá, i když si nemyslím, že by se jednalo o podstatnou věc ve Vašem případě. To je třeba prodiskutovat s lékařem, jenž Vám je podává. Otázka srovnání je velmi ošidná: zejména ve Vašem věku, mezi muži obecněji, je srovnávání a řekněme i vytahování, co do počtu souloží a do počtu partnerů a partnerek, docela běžné, ovšem rovněž zatížené chybou. Možná nejlepší strategií je přijmout svou míru sexuální touhy za vlastní, může se stát, že přijde Ona nebo On, kdy se to změní, ale optimální je skutečně moci přijmout sama sebe právě takového, jaký jste i v této oblasti - aby pro Vás byla zdrojem potěšení a ne zdrojem stresu. V případně pochybností neváhejte kontaktovat psychologa nebo sexuologa, ovšem s psychoterapeutickou erudicí - to prokáže potvrzením o výcviku. Dr. Borovanský

MUDr. Vladislav Borovanský
MUDr. Vladislav Borovanský

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: Ambulantní psychiatr a vedoucí lékař ve společnosti Psychiatrie Roudnice

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: