Nepřišla menstruace kvůli antibiotik?

Dobrý den, chci vás poprosit o radu. 20.02 2012 jsem navštívila gynekologa s problémem hnědého výtoku a pro mojí 1. antikoncepci.. Udělal mi i ultrazvuk a těhotenství nebylo. Řekl že jde jen o přemnožení kvasinek ale že jsou v normě. 25.2 jsem dostala antibiotika na zánět krčních mandlí xorimax které jsem brala deset dní. Menstruaci jsem měla dostat 2.3 2012 ale do dneška ji nemám. S přítelem jsem měla nechráněný styk ale 100% vím že do mě nic "nedal". Nyní mám na pochvě každý den bílý povlak. Může to být těmi antibiotiky nebo snad těhotenstvím? Dělala jsem si 2 testy po 6 dnech zpoždění a vyšli negativní. Prosím poraďte

Odpověď odborníka:

Povlak při antibioticích bude nejspíše mykoza která se při léčbě ATB často vyskytuje,ale na snížení účinku antikoncepce antibiotika velký vliv nemají,pokud byly testy negativní navštivte gynekologa,který UZ vyšetřením graviditu spolehlivě vyloučí a nasadí vám i léčbu na mykozu. příjemný den

MUDr. Jan Sládeček
MUDr. Jan Sládeček

Specializace: Gynekologie a porodnictví
Pracoviště: Gynekologická ambulance, POLIKLINIKA AGEL Praha Italská

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: