Nízká tělesná teplota

Chtěla bych se zeptat. Moje tělesná teplota je 35,7-35,9. Tuto teplotu mám zhruba 7 let. Vypozorovala jsem, že při teplotě 36,8 mi již není dobře a nadměrně se potím. Poměrně dost často když jsem nemocná moje teplota nestoupne nad 37.Je tedy možné, že 36,8 je u mě zvýšená teplota? Ptám se ,protože moje doktorka tuto domněnku naprosto ignoruje. Což někdy vede k nepříjemným situacím. Buď mi řekne,že si vymýšlím a jsem zdravá nebo že jsem nemocná,ale lžu o tom že nemám teplotu. Například: Po tří denní silné bolesti v krku a při polykání jsem šla k doktorce s tím, že mám zřejmě angínu. Ta mi poté co zjistila, že mám teplotu jen 36,8 řekla,že to angína není, protože při angíně bych musela mít alespoň zvýšenou teplotu ( nad 37), že prý to mám z alergie. Nenechala si to vymluvit. Nakonec to dopadlo tak, že jsem po dvou dnech skončila na pohotovosti, kde mi řekli že mám angínu. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Milá paní Lucie, nikdy bych se neodvážila vyjadřovat k rozhodnutí lékařů, kteří Vás znají a měli možnost Vás přímo vyšetřit. Začnu od konce Vašeho dotazu- angina je z lékařského pohledu obecné označení aktivity lymfatické tkáně, která tvoří podstatu struktury tzv. krčních mandlí. Označení tedy neoznačuje původ- angina může být neinfekční, způsobená například fysikálními faktory, alergií.., v případě infekce pak virová, bakteriální .. Antibiotická léčba je vyhrazena jen pro skupinu bakteriemi vyvolaných angin.
Tělesná teplota je jen jedním z faktorů, který lidský organismus využívá k fysiologickým i patologickým projevům. Je to ukazatel zcela individuální, nelze jej tedy hodnotit odděleně od celkového stavu pacienta /například pacienti ve velmi těžkém zdravotním stavu nemaji schopnost reagovat zvýšením teploty na zánět, protože jejich organismus na tento projev nemá sílu../ Vím, že jsem nezodpověděla Vaši otázku podle Vašeho očekávání, snažila jsem se Vám přiblížit diagnostické úvahy lékařů.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Crohnova choroba, nebo endometrióza? Příznaky (ne)musí napovědět vždy
Před usnutím relaxujte! Řekneme vám jak.
Články: Před usnutím relaxujte! Řekneme vám jak.
Možná jste se už mnohokrát...
Cystoskopie
Články: Cystoskopie
Cystoskopie je endoskopické...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Rutin – rostlinná opora cév
Články: Rutin – rostlinná opora cév
Součástí mnoha přípravků...
Klimakterium ohrožuje kvalitní spánek. Braňte se!
Články: Klimakterium ohrožuje kvalitní spánek. Braňte se!
Období klimakteria, během...
Nespavost je nemoc, kterou lze léčit. Bezpečně a nenávykově
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené: