Nízká tělesná teplota

Chtěla bych se zeptat. Moje tělesná teplota je 35,7-35,9. Tuto teplotu mám zhruba 7 let. Vypozorovala jsem, že při teplotě 36,8 mi již není dobře a nadměrně se potím. Poměrně dost často když jsem nemocná moje teplota nestoupne nad 37.Je tedy možné, že 36,8 je u mě zvýšená teplota? Ptám se ,protože moje doktorka tuto domněnku naprosto ignoruje. Což někdy vede k nepříjemným situacím. Buď mi řekne,že si vymýšlím a jsem zdravá nebo že jsem nemocná,ale lžu o tom že nemám teplotu. Například: Po tří denní silné bolesti v krku a při polykání jsem šla k doktorce s tím, že mám zřejmě angínu. Ta mi poté co zjistila, že mám teplotu jen 36,8 řekla,že to angína není, protože při angíně bych musela mít alespoň zvýšenou teplotu ( nad 37), že prý to mám z alergie. Nenechala si to vymluvit. Nakonec to dopadlo tak, že jsem po dvou dnech skončila na pohotovosti, kde mi řekli že mám angínu. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Milá paní Lucie, nikdy bych se neodvážila vyjadřovat k rozhodnutí lékařů, kteří Vás znají a měli možnost Vás přímo vyšetřit. Začnu od konce Vašeho dotazu- angina je z lékařského pohledu obecné označení aktivity lymfatické tkáně, která tvoří podstatu struktury tzv. krčních mandlí. Označení tedy neoznačuje původ- angina může být neinfekční, způsobená například fysikálními faktory, alergií.., v případě infekce pak virová, bakteriální .. Antibiotická léčba je vyhrazena jen pro skupinu bakteriemi vyvolaných angin.
Tělesná teplota je jen jedním z faktorů, který lidský organismus využívá k fysiologickým i patologickým projevům. Je to ukazatel zcela individuální, nelze jej tedy hodnotit odděleně od celkového stavu pacienta /například pacienti ve velmi těžkém zdravotním stavu nemaji schopnost reagovat zvýšením teploty na zánět, protože jejich organismus na tento projev nemá sílu../ Vím, že jsem nezodpověděla Vaši otázku podle Vašeho očekávání, snažila jsem se Vám přiblížit diagnostické úvahy lékařů.

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: