Opakující se záněty močových cest

Dobrý večer, je mi 27 let, již 4 měsícem se léčím s urologickými problemy. První zánět ureaplasma urealyticum+gardnerella vaginalis přeléčen entizolem+doxyhexal, při kontrolních stěrech byl tento zánět přeléčen, ale byl zjištěn enterok. Ten byl přeléčen nitrofuratoinem opět byl přeléčen a dnes při kontrolních stěrech mi byli zjištěny masivně viridující strptokoky+ojediněle staphylococcus sp. koaguláza neg. nasazen nolicin s partnerkou máme od začátku mých potíží chráněný sex. Prosím o radu a příčinu mých potíží děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Josefe. Příčinu vašich potíží asi nezjistím, ale pokusím se Vám poradit. Pokuď nyní nemáte žádné potíže, jenom je pozitivní močový nález, tak antibiotické léčby není zapotřebí. (Obě baktérie můžou totiž pocházet jenom z kůže v okolí vyuústění močové triúbice). Pokuď ale máte příznaky, je léčba na místě. K antibiotické léčbě nebo po doužívání antibiotik užívejte ještě Uro-Vaxom (na předpis) a brusinkové preparáty. Prevence infekcí močových cest spočívá v dostatečném pití tekutin (2.5-3litry pro muže), volné vzdušné nepřiléhavé oblečení včetně spodního prádla, užívání brusinkových preparátů a střízlivá hygiena ( nenadužívat mýdla).

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
I chlapy mají své dny! | Od: Radek | 18.3.2015 09:52
Dobrý den, já najsem nějak zaujatý proti ženským a z nějakých věcí co jsem četl, jsem si jistý že ženské mají procentualně tyhle problémy časteji. Ale i chlapy mají tyhle problémy. Já jsem na to trpěl taky dost často a nikdo mi neřekl důvod. Bral jsem antibiotika jako pan Josef a pak mi teda tchýně poradila nějaký uroval manosa akut. Bylo to teda značně trapné z počátku, ale pak když jsem zjistil že to zabírá, tak jsem byl moc vděčnej že jse mse před ní zmínil.
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: